All Times EDT
FIRST ROUND
GROUP A
W T L GF GA Pts
x-Uruguay 3 0 0 5 0 9
x-Russia 2 1 0 8 4 6
Saudi Arabia 1 0 2 2 7 3
Egypt 0 0 3 2 6 0

x-advanced to second round

Thursday, June 14
At Moscow

Russia 5, Saudi Arabia 0

Friday, June 15
At Yekaterinburg, Russia

Uruguay 1, Egypt 0

Tuesday, June 19
At St. Petersburg, Russia

Russia 3, Egypt 1

Wednesday, June 20
At Rostov-on-Don, Russia

Uruguay 1, Saudi Arabia 0

Monday, June 25
At Samara, Russia

Uruguay 3, Russia 0

At Volgograd, Russia

Saudi Arabia 2, Egypt 1

GROUP B
W T L GF GA Pts
x-Spain 1 2 0 6 5 5
x-Portugal 1 2 0 5 4 5
Iran 1 1 1 2 2 4
Morocco 0 1 2 2 4 1
Friday, June 15
At St. Petersburg, Russia

Iran 1, Morocco 0

At Sochi, Russia

Portugal 3, Spain 3

Wednesday, June 20
At Moscow

Portugal 1, Morocco 0

At Kazan, Russia

Spain 1, Iran 0

Monday, June 25
At Kaliningrad, Russia

Spain 2, Morocco 2

At Saransk, Russia

Iran 1, Portugal 1

GROUP C
W T L GF GA Pts
x-France 2 1 0 3 1 7
x-Denmark 1 2 0 2 1 5
Peru 1 0 2 2 2 3
Australia 0 1 2 2 5 1

x-advanced to second round

Saturday, June 16
At Kazan, Russia

France 2, Australia 1

At Saransk, Russia

Denmark 1, Peru 0

Thursday, June 21
At Samara, Russia

Denmark 1, Australia 1

At Yekaterinburg, Russia

France 1, Peru 0

Tuesday, June 26
At Sochi, Russia

Peru 2, Australia 0

At Moscow

Denmark 0, France 0

GROUP D
W T L GF GA Pts
x-Croatia 3 0 0 7 1 9
x-Argentina 1 1 1 3 5 4
Nigeria 1 0 2 3 4 3
Iceland 0 1 2 2 5 1

x-advanced to second round

Saturday, June 16
At Moscow

Argentina 1, Iceland 1

At Kaliningrad, Russia

Croatia 2, Nigeria 0

Thursday, June 21
At Nizhny Novgorod, Russia

Croatia 3, Argentina 0

Friday, June 22
At Volgograd, Russia

Nigeria 2, Iceland 0

Tuesday, June 26
At St. Petersburg, Russia

Argentina 2, Nigeria 1

At Rostov-on-Don, Russia

Croatia 2, Iceland 1

GROUP E
W T L GF GA Pts
x-Brazil 2 1 0 5 1 7
x-Switzerland 1 2 0 5 4 5
Serbia 1 0 2 2 4 3
Costa Rica 0 1 2 2 5 1

x-advanced to second round

Sunday, June 17
At Samara, Russia

Serbia 1, Costa Rica 0

At Rostov-on-Don, Russia

Brazil 1, Switzerland 1

Friday, June 22
At St. Petersburg, Russia

Brazil 2, Costa Rica 0

At Kaliningrad, Russia

Switzerland 2, Serbia 1

Wednesday, June 27
At Moscow

Brazil 2, Serbia 0

At Nizhny Novgorod, Russia

Switzerland 2, Costa Rica 2

GROUP F
W T L GF GA Pts
x-Sweden 2 0 1 5 2 6
x-Mexico 2 0 1 3 4 6
South Korea 1 0 2 3 3 3
Germany 1 0 2 2 4 3
Sunday, June 17
At Moscow

Mexico 1, Germany 0

Monday, June 18
At Nizhny Novgorod, Russia

Sweden 1, South Korea 0

Saturday, June 23
At Rostov-on-Don, Russia

Mexico 2, South Korea 1

At Sochi, Russia

Germany 2, Sweden 1

Wednesday, June 27
At Kazan, Russia

South Korea 2, Germany 0

At Yekaterinburg, Russia

Sweden 3, Mexico 0

GROUP G
W T L GF GA Pts
x-Belgium 3 0 0 9 2 9
x-England 2 0 1 8 3 6
Tunisia 1 0 2 5 8 3
Panama 0 0 3 2 11 0

x-advanced to second round

Monday, June 18
At Sochi, Russia

Belgium 3, Panama 0

At Volgograd, Russia

England 2, Tunisia 1

Saturday, June 23
At Moscow

Belgium 5, Tunisia 2

Sunday, June 24
At Nizhny Novgorod, Russia

England 6, Panama 1

Thursday, June 28
At Saransk, Russia

Tunisia 2, Panama 1

At Kaliningrad, Russia

Belgium 1, England 0

GROUP H
W T L GF GA Pts
x-Colombia 2 0 1 5 2 6
x-Japan 1 1 1 4 4 4
Senegal 1 1 0 4 4 4
Poland 1 0 2 2 5 3

x-advanced to second round

Tuesday, June 19
At Saransk, Russia

Japan 2, Colombia 1

At Moscow

Senegal 2, Poland 1

Sunday, June 24
At Yekaterinburg, Russia

Japan 2, Senegal 2

At Kazan, Russia

Colombia 3, Poland 0

Thursday, June 28
At Volgograd, Russia

Poland 1, Japan 0

At Samara, Russia

Colombia 1, Senegal 0

SECOND ROUND
Saturday, June 30
At Kazan, Russia

France 4, Argentina 3

At Sochi, Russia

Uruguay 2, Portugal 1

Sunday, July 1
At Moscow

Russia 1, Spain 1, Russia advanced 4-3 on penalty kicks

At Nizhny Novgorod, Russia

Croatia 1, Denmark 1, Croatia advanced 3-2 on penalty kicks

Monday, July 2
At Samara, Russia

Brazil 2, Mexico 0

At Rostov-on-Don, Russia

Belgium 3, Japan 2

Tuesday, July 3
At St. Petersburg, Russia

Sweden 1, Switzerland 0

At Moscow

Colombia 1, England 1, England advanced 4-3 on penalty kicks

QUARTERFINALS
Friday, July 6
At Nizhny Novgorod, Russia

France 2, Uruguay 0

At Kazan, Russia

Belgium 2, Brazil 1

Saturday, July 7
At Samara, Russia

Sweden vs. England, 10 a.m.

At Sochi, Russia

Russia vs. Croatia, 2 p.m.

SEMIFINALS
Tuesday, July 10
At St. Petersburg, Russia

France vs. Belgium, 2 p.m.

Wednesday, July 11
At Moscow

Sweden-England winner vs. Russia-Croatia winner, 2 p.m.

THIRD PLACE
Saturday, July 14
At St. Petersburg, Russia

Semifinals losers, 10 a.m.

CHAMPIONSHIP
Sunday, July 15
At Moscow

Semifinals winners, 11 a.m.