PREP FOOTBALL=

Class 6A Division 1=

Region 1 Bi-District=

Arlington Lamar 49, FW Haltom 12

Class 6A Division 1=

Region 2 Bi-District=

Round Rock Cedar Ridge 63, Austin Akins 14

Class 6A Division 1=

Region 4 Bi-District=

Los Fresnos 34, Edinburg 14

San Benito 50, Edinburg North 7

Class 6A Division 2=

Region 1 Bi-District=

EP Montwood 42, Midland 35

Class 6A Division 2=

Region 2 Bi-District=

Round Rock Stony Point 45, Manor 0

Class 6A Division 2=

Region 4 Bi-District=

Laredo Alexander 42, McAllen Rowe 17

Class 5A Division 1=

Region 1 Bi-District=

EP Andress 37, EP Bel Air 34

Class 5A Division 1=

Region 1 Bi-District=

Denton Ryan 42, FW Brewer 17

Class 5A Division I=

Region 2 Bi-District=

Prosper 38, Frisco Wakeland 14

Class 5a Division 1=

Region 2 Bi-District=

Prosper 38, Frisco Wakeland 14

Class 5A Division 1=

Region 3 Bi-District=

Magnolia West 42, Leander Rouse 31

Manvel 49, Houston Madison 6

Class 5A Division 2=

Region 1 Bi-District=

Aledo 72, WF Rider 13

Grapevine 55, Fort Worth YMLA 14

N. Richland Hills 62, FW Southwest 31

Class 5A Division 2=

Region 2 Bi-District=

Dallas Kimball 35, Dallas Wilson 14

Frisco Lone Star 41, Lewisville The Colony 16

Class 5A Division 2=

Region 3 Bi-District=

Fort Bend Marshall 49, Houston Sterling 0

Texas City 24, Houston Waltrip 14

Class 4A Division I=

Region I Bi-District=

Andrews 48, Borger 21

Lubbock Estacado 45, Clint Mountain View 0

Class 4A Division I=

Region II Bi-District=

Crandall 28, Paris 7

Dallas Carter 49, Mineral Wells 21

Midlothian Heritage 74, Lake Worth 12

Springtown 53, Alvarado 30

Texarkana Liberty-Eylau 49, Brownsboro 35

Class 4A Division I=

Region III Bi-District=

Bay City 42, Houston Yates 14

Carthage 46, Huffman Hargrave 10

El Campo 53, Houston Kashmere 6

Kilgore 49, Little Cypress-Mauriceville 0

Class 4A Division II=

Region I Bi-District=

Graham 59, Hillsboro 7

Monahans 41, Denver City 21

Seminole 43, Dalhart 6

Sweetwater 60, Perryton 14

Class 4A Division II=

Region II Bi-District=

Celina 63, Ferris 13

Class 4A Division II=

Region III Bi-District=

Madisonville 42, Sour Lake Hardin-Jefferson 20

West Orange-Stark 54, Brookshire Royal 0

Class 4A Division II=

Region IV Bi-District=

Geronimo Navarro 42, Devine 7

Sinton 49, Raymondville 28

Class 3A Division 1=

Region 1 Bi-District=

Brock 49, Clyde 3

Shallowater 62, San Angelo Grape Creek 0

Franklin 63, Groesbeck 49

Class 3A Division 1=

Region 2 Bi-District=

Kemp 45, Pottsboro 21

Class 3A Division 1=

Region 3 Bi-District=

Teague 40, Cameron Yoe 14

West 41, McGregor 14

Class 3A Division 1=

Region 4 Bi-District=

Edna 33, Lago Vista 21

Hallettsville 47, Luling 0

Class 3A Division 2=

Region 1 Bi-District=

Canadian 63, Stanton 6

Cisco 41, Ballinger 13

Colorado City 35, Tulia 14

Sonora 43, Coleman 0

Class 3A Division 2=

Region 2 Bi-District=

Edgewood 49, Hooks 14

Gunter 45, Henrietta 13

New Diana 47, Winona 42

Class 3A Division 2=

Region 3 Bi-District=

Buffalo 35, Corsicana Mildred 19

Waskom 42, Hemphill 18

Class 3A Division 2=

Region 3 Bi-District=

New London West Rusk 42, Corrigan-Camden 7

Newton 58, Arp 0

Rice 44, Bruceville-Eddy 22

Class 3A Division 2=

Region 4 Bi-District=

Dilley 28, Hebbronville 27

El Maton Tidehaven 34, Florence 7

Class 2A Division 1=

Region 1 Bi-District=

Stratford 55, Floydada 7

Class 2A-Division 1=

Region 3 Bi-District=

Bogata Rivercrest 57, Hawkins 13

Kerens 48, Linden-Kildare 20

Wolfe City 21, Gladewater Union Grove 20

Class 2A-Division 1=

Region 4 Bi-District=

Mason 49, Rosebud-Lott 0

Refugio 57, Ben Bolt 0

Shiner 61, Santa Maria 0

Class 2A Division 2=

Region 1 Bi-District=

Farwell 39, Roscoe 32

Gruver 64, Lockney 12

Wellington 60, Shamrock 12

Collinsville 21, Seymour 20

De Leon 62, Italy 14

Valley View 69, Chico 19

Windthorst 46, Bells 42

Class 2A Division 2=

Region 2 Bi-District=

Albany 56, Mertzon Irion County 16

Munday 47, Era 13

Santo 27, Electra 18

Wink 38, Winters 22

Class 2A Division 2=

Region 3 Bi-District=

Bremond 36, Clarksville 6

Tenaha 74, Colmesneil 0

Timpson 57, Hull-Daisetta 36

Class 2A Division 2=

Region 4 Bi-District=

Burton 44, Center Point 0

Falls City 65, Agua Dulce 14

Flatonia 34, Bruni 24

Woodsboro 39, Runge 6

Class 1A 6-Man Division I=

Region III Bi-District=

Jonesboro 64, Lometa 14

Class 1A 6-Man Division I=

Region IV Bi-District=

Gilmer Union Hill 56, Ladonia Fannindel 6

Class 1A 6-Man Division II=

Region I Bi-District=

Turkey Valley 59, Lefors 6

Class 1A 6-Man Division II=

Region II Bi-District=

Balmorhea 78, Wellman-Union 15

Blackwell 61, Guthrie 14

Class 1A 6-Man Division II=

Region III Bi-District=

Aspermont 52, Chillicothe 0

Strawn 60, Brookesmith 0

Class 1A 6-Man Division II=

Region IV Bi-District=

Oakwood 54, Calvert 50

TAIAO Division 1=

Quarterfinal=

SA FEAST 66, Austin Achieve Public Schools 16

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/