AP NEWS

Mount Wachusett Community College

January 26, 2019

President’s List

Ashburnham: Kelsey March, Abbi Rameau.

Athol: Melody Bovino.

Ayer: Kendra Bond.

Baldwinville: Magdalen Bresee, Rebeka Robillard.

Fitchburg: Rumana Ashraf, Maria Burnett, Paige McNamara, Elizabeth Parsons.

Gardner: Janet Alvarado, Scott Batchelder, Natasha Boudreau, Kolby Ellis.

Leominster: Kristopher Mobley, Mark Revesai, Sophia Schlegelmilch, Brittany Waseleski.

Pepperell: Rachel Cieslik.

Templeton: Keith Eaton.

Townsend: Isaac Schatia.

Westminster: Jonathan Lerew.

Winchendon: Ashley Agnelli, Webster Batista-Lin, Elaina Buckler.

Dean’s List

Ashburnham: Celina Anctil, Andrew Doiron, Jennifer Jackson, Jacqueline Lane, Keyanna Latour, Allison Lind, James Mellish, Dylan Ramos, Stephanie Roy, Nathaniel Stockbridge.

Ashby: Ciara Boivin, Janie Martin, Dylan Morrison, Jason Patnaude, Mackenzie Powers, Tara Quilty.

Athol: Bradley Bartlett-Roche, Nicholas Batutis, Mary Bogacki, Monica Bonner, Tiana Bovino, Timmothy Bovino, Karalyn Cleveland, Ariadne Day, Shelby Duclos, Alexandria Faneuf, Caitlin Goodbrake, Joshua Herk, Brian Johnson, Nelson Leadbetter, Sam LeBoeuf, Meili Lewis, Darsea Martin, Alisa Nano, Lisa Peterson, Trevor Ryan, Amelia Zani.

Ayer: Trevor Cooke, William Gerlach, Corbin Grubb, Torrey McKeon, Katherine Piecewicz.

East Templeton: Kassandra Basso.

Fitchburg: Douaa Abdelkebir, Rachel Adams, Mhd Alkayal, Kathy Berg, Rebecca Brideau, Ayana Brodeur-Edmonds, Michael Carlson, Franchis Corporan, Sydney Crocker, Shawn Downing, Karyn Gariepy, Robert Gebhardt, Taylor Hilton, Phoebe Hoefsmit, Onome Kekeke, Kedie Kella, Aaron Makela-Watson, Lah-San Moua, Kaitlin Naughton, Tafadzwa Payne, Bryant Quinn, Samantha Rantakyto, Alexander Rivera, Dazia Robertson, Cassie Roy, Jeremy Spencer, Jillian Thibault, Henry Vaillancourt, Michaela Valois.

Gardner: Kaitlyn Aube, Nicolle Brooks, Dylan Cernoia, Cynthia Couture, Samantha Dodd, Gregory Doyle, Maranda Fluet, Jillian Gerde, Rachael Gerde, Crystal Jones, Christoph Knoll, Lydia Kusiwah, Allyson Landry, Amy LeBlanc, Melanie Lincoln, Kyla MacLean, Alexander Maillet, Willi Massinger, Chloe Melko, Casey Merritt, Sidney Myers, Tristian Myers, Anne Nash, Jeremy Nash, Zachary Pavlosky, Sahil Prajapati, Samantha Raikowski, Araya Richard, Ryan Satterfield, Amber Staiti, Kevin Ticas Reyes, Brandon Torres, Claudia Tremble, Haley Vaillancourt, Timothy Woods.

Hubbardston: Henry Colebrook, Campbell Greim, Kassidy Jones, Emma Kinnear, Joshua Macomber, Faith Marcinkiewicz, Erin O’Brien.

Lancaster: Howard Chaput.

Leominster: Julie Aguiar, Peter Antrobus, Justin Baron, Shantell Beato, Abraham Bravo, Niko Corliss, Alyssia Cutler, Magdalena Escamilla, Alyssa Gagne, Melissa Gaudet, Eddie Gomez, Lisa Hamel, Shawn Iannacone, Toni Johns, Jared Lanteigne, Lindsay Malachowski, Alexander Maslov, Sarah Mattos, Emma Nelsen, Patrick Newton, Tracy Nguyen, Jose Nieves, Mackenzie Osborn, Brooke Phaneuf, Tremaine Pinnock, Elyssa Ramos, Anthony Rosado, Michael Rosenbaum, Alexa Russol, Luke Smith,Cassidy Snyder, Justin Soulliere, Michael Tanis, Rachel Williams.

Lunenburg: Timothy Downey, Matthew Keohan, Savannah Nash, Isabella Stillman, Tricia Sicard, Thomas Thurston.

Pepperell: Garrett Leao.

Phillipston: Curtis Cook, Paul Garny, Briana Navarijo, Elizabeth Whiting.

Princeton: Jenny Clark Viklund, Jeremy Dower.

Rutland: Jacob Palmer, Christopher Phelps, Sara Lacy, Thomas Moore, Alexander Reidy.

Shirley: Chloe Curley, Wilbert Santiago Martinez, Alison Mayorga, Sarah Mello, Amy Shack, Yasmine Quartey.

Sterling: Cassandra Tatro, Nikki Lane.

Templeton: Jaeleigh Benoit, Michael Capps, Brian DeJoy, Allison Guthrie, Nicholas Kulju, Mallory LeBlanc, Emma Lottig, Evan Ollenborger, Katana Rodriguez, Anissa Sargent, Jocelyn Trifiro, Abigail Wirtz.

Townsend: Leah Baboci, Caylin Costello, Cameron Fess, Joyce Jenness, Gabrielle Nogueira, Abbey Royer, Jared Whittier.

West Townsend: Sarah Ulmer, Ryan Williams.

Westminster: Paloma Burgraff, Nicole Dempsey, Cole Ellsworth, Alexandra Hecker, Alexis Johnston, Ryan Lyesiuk, Bridget Martin, Mackenzie Mastaler, Corey McGrath, Holly Rank, Diane Woodard.

Winchendon: Torianna Belko, Kayla Bennett, Katlin Bosworth, Maddisyn Bouchard, Michaela Bouchard, Nicole Brewer, William Clukay, Cassaundra Cooper, David Fortin, Julie Holly, James Huff, Joseph LaFord Katherine, Miller, Hannah Morse, Olivia Oliveira-LaForest, Ema Perkins, Alexis Shelly, Cody Sosa, Elizabeth Stamper, Jenna Susman, Tiana Taylor, Christopher Yang.

AP RADIO
Update hourly