AP NEWS
Related topics

Arkansas High School Playoff Glance

November 10, 2018
Arkansas High School 2018 Playoffs
All times Central

CLASS 7A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: North Little Rock Bye

Game 2: FS Southside at Springdale

Game 3: Bentonville West Bye

Game 4: Rogers at Conway

Game 5: Bentonville Bye

Game 6: Van Buren at FS Northside

Game 7: Bryant Bye

Game 8: LR Catholic at Fayetteville

Quarterfinal Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 9: Game 2 winner at North Little Rock

Game 10: Game 4 winner at Bentonville West

Game 11: Game 6 winner at Bentonville

Game 12: Game 8 winner at Bryant

Semifinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 13: Game 9 winner vs. game 10 winner at home of highest-seeded team

Game 14: Game 11 winner vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Dec. 1, 6:30

Game 15: Game 13 winner vs. game 14 winner

CLASS 6A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: Greenwood Bye

Game 2: Siloam Springs at Searcy

Game 3: Marion Bye

Game 4: Sylvan Hills at Russellville

Game 5: West Memphis Bye

Game 6: Pine Bluff at El Dorado

Game 7: Benton Bye

Game 8: Lake Hamilton at Jonesboro

Quarterfinal Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 9: Game 2 winner at Greenwood

Game 10: Game 5 winner at Marion

Game 11: Game 6 winner at West Memphis

Game 12: Game 8 winner at Benton

Semifinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 13: Game 9 winner vs. game 10 winner at home of highest-seeded team

Game 14: Game 11 winner vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Dec. 1, noon

Game 15: Game 13 winner vs. game 14 winner

CLASS 5A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: HS Lakeside at Blytheville

Game 2: LR Parkview at Morrilton

Game 3: Nettleton at Texarkana

Game 4: Greenbrier at LR Christian

Game 5: Alma at Pulaski Academy

Game 6: Valley View at LR McClellan

Game 7: White Hall at Harrison

Game 8: Camden Fairview at Wynne

Quarterfinal Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 9: Game 1 winner vs. game 2 winner at home of highest-seeded team

Game 10: Game 3 winner vs. game 4 winner at home of highest-seeded team

Game 11: Game 5 winner vs. game 6 winner at home of highest-seeded team

Game 12: Game 7 winner vs. game 8 winner at home of highest-seeded team

Semifinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 13: Game 9 winner vs. game 10 winner at home of highest-seeded team

Game 14: Game 11 winner vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Nov. 30, noon

Game 15: Game 13 winner vs. game 14 winner

CLASS 4A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: Ozark Bye

Game 2: Prairie Grove at Lonoke

Game 3: Pottsville at Pulaski Robinson

Game 4: Lincoln at Hamburg

Game 5: Fountain Lake at Rivercrest

Game 6: Pocahontas at Heber Springs

Game 7: Southside Batesville at Dumas

Game 8: Helena-West Helena at Pea Ridge

Game 9: Stuttgart Bye

Game 10: Jonesboro Westside at Dardanelle

Game 11: Cent Ark Christian at Warren

Game 12: Gosnell at Arkadelphia

Game 13: Star City at Shiloh Christian

Game 14: Gentry at Mena

Game 15: Elkins at Nashville

Game 16: Bauxite at Trumann

Second Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 17: Game 2 winner at Ozark

Game 18: Game 3 winner vs. game 4 winner at home of highest-seeded team

Game 19: Game 5 winner vs. game 6 winner at home of highest-seeded team

Game 20: Game 7 winner vs. game 8 winner at home of highest-seeded team

Game 21: Game 10 winner at Stuttgart

Game 22: Game 11 vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Game 23: Game 13 vs. game 14 winner at home of highest-seeded team

Game 24: Game 15 vs. game 16 winner at home of highest-seeded team

Quarterfinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 25: Game 17 winner vs. game 18 winner at home of highest-seeded team

Game 26: Game 19 winner vs. game 20 winner at home of highest-seeded team

Game 27: Game 21 winner vs. game 22 winnner at home of highest-seeded team

Game 28: Game 23 winner vs. game 24 winner at home of highest-seeded team

Semifinal Round
Nov. 30, 7 p.m.

Game 29: Game 25 winner vs. game 26 winner at home of highest-seeded team

Game 30: Game 27 winner vs. game 28 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Dec 8, 6:30 p.m.

Game 31: Game 29 winner vs. game 30 winner

CLASS 3A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: Smackover Bye

Game 2: Yellville-Summit at Danville

Game 3: Fouke at Osceola

Game 4: Melbourne at Mansfield

Game 5: Hoxie at Rison

Game 6: Dollarway at Mayflower

Game 7: Atkins at Lamar

Game 8: Greenland at Harding Academy

Game 9: Glen Rose Bye

Game 10: Barton at Harmony Grove

Game 11: Baptist Prep at Booneville

Game 12: LV Lakeside at Walnut Ridge

Game 13: Charleston at Clinton

Game 14: Mountain View at Prescott

Game 15: Centerpoint at Newport

Game 16: Piggott at McGehee

Second Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 17: Game 2 winner at Smackover

Game 18: Game 3 winner vs. game 4 winner at home of highest-seeded team

Game 19: Game 5 winner vs. game 6 winner at home of highest-seeded team

Game 20: Game 7 winner vs. game 8 winner at home of highest-seeded team

Game 21: Game 10 winner at Glen Rose

Game 22: Game 11 winner vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Game 23: Game 13 winner vs. game 14 winner at home of highest-seeded team

Game 24: Game 15 winner vs. game 16 winner at home of highest-seeded team

Quarterfinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 25: Game 17 winner vs. game 18 winner at home of highest-seeded team

Game 26: Game 19 winner vs. game 20 winner at home of highest-seeded team

Game 27: Game 21 winner vs. game 22 winner at home of highest-seeded team

Game 28: Game 23 winner vs. game 24 winner at home of highest-seeded team

Semifinal Round
Nov. 30, 7 p.m.

Game 29: Game 25 winner vs. game 26 winner at home of highest-seeded team

Game 30: Game 27 winner vs. game 28 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Dec. 8, noon

Game 31: Game 29 winner vs. game 30 winner

CLASS 2A
First Round
Nov. 9, 7 p.m.

Game 1: Foreman Bye

Game 2: Carlisle at Magazine

Game 3: Dierks at Salem

Game 4: Earle at England

Game 5: McCrory at Junction City

Game 6: Parkers Chapel at Mountainburg

Game 7: Hackett at Mountain Pine

Game 8: Magnet Cove at Des Arc

Game 9: Hector Bye

Game 10: Bearden at Mount Ida

Game 11: Lavaca at Conway Christian

Game 12: Fordyce at Rector

Game 13: Quitman at Hazen

Game 14: Clarendon at Gurdon

Game 15: Mineral Springs at E. Poinsett Co.

Game 16: Cross County at Hampton

Second Round
Nov. 16, 7 p.m.

Game 17: Game 2 winner at Foreman

Game 18: Game 3 winner vs. game 4 winner at home of highest-seeded team

Game 19: Game 5 winner vs. game 6 winner at home of highest-seeded team

Game 20: Game 7 winner vs. game 8 winner at home of highest-seeded team

Game 21:Game 10 winner at Hector grove

Game 22: Game 11 winner vs. game 12 winner at home of highest-seeded team

Game 23: Game 13 winner vs. game 14 winner at home of highest-seeded team

Game 24: Game 15 winner vs. game 16 winner at home of highest-seeded team

Quarterfinal Round
Nov. 23, 7 p.m.

Game 25: Game 17 winner vs. game 18 winner at home of highest-seeded team

Game 26: Game 19 winner vs. game 20 winner at home of highest-seeded team

Game 27: Game 21 winner vs. game 22 winner at home of highest-seeded team

Game 28: Game 23 winner vs. game 24 winner at home of highest-seeded team

Semifinal Round
Nov. 30, 7 p.m.

Game 29: Game 25 winner vs. game 26 winner at home of highest-seeded team

Game 30: Game 27 winner vs. game 28 winner at home of highest-seeded team

Championship
War Memorial Stadium, Little Rock
Dec. 7, 7 p.m.

Game 31: Game 29 winner vs. game 30 winner

AP RADIO
Update hourly