AP NEWS

Friday’s Scores

December 8, 2018

BOYS PREP BASKETBALL=

Custer, S.D. 44, Newcastle 40

Laramie 60, Cody 55

Riverside 58, Burlington 34

Sheridan 76, Jackson Hole 63

Star Valley 61, Riverton 43

Bridger Valley Tournament at Lyman/Mountain View=

Big Piney 53, Kemmerer 36

Cokeville 59, Wind River 52

Farson-Eden 64, Lyman 35

Mountain View 68, Butte County, Idaho 57

Burns Winter Classic=

Burns 53, Shoshoni 21

Little Snake River 73, Lingle-Fort Laramie 47

Pine Bluffs 53, Wheatland 50

Pine Bluffs 84, Moorcroft 25

Saratoga 44, Southeast 42

Shoshoni 50, Moorcroft 45

Wyoming Indian 54, Southeast 39

Wyoming Indian 58, Burns 23

Carbon County Classic at Hanna/Encampment=

Encampment 79, St. Stephens 30

Encampment 81, Hayden, Colo. 43

Hanna-Elk Mountain 65, Dubois 50

Hanna-Elk Mountain 78, Meeteetse 45

Rock River 53, Meeteetse 52

Rock River 59, Dubois 56

East-West Classic at Buffalo=

Buffalo 68, Lovell 23

Douglas 67, Worland 64

Lander 65, Rawlins 57

Pinedale 62, Powell 55

Energy Classic=

Campbell County 78, Scottsbluff, Neb. 61

Cheyenne Central 50, Rapid City Central, S.D. 41

Thunder Basin 77, Strive Prep - SMART Academy, Colo. 32

Herder Classic at Glenrock=

Big Horn 44, Lusk 23

Big Horn 69, Kaycee 44

Glenrock 60, Rocky Mountain 51

Glenrock 63, Greybull 43

Kaycee 61, Greybull 52

Thermopolis 46, Lusk 36

Wright 51, Rocky Mountain 47

Wright 67, Thermopolis 46

Riverton Invitational=

Casper Kelly Walsh 67, Cheyenne South 36

Casper Natrona 62, Evanston 51

Green River 67, Cody 46

Rock Springs 49, Laramie 47

Sheridan 76, Jackson Hole 63

Star Valley 61, Riverton 43

Upton Tournament=

Arvada-Clearmont 32, Midwest 29

Hulett 89, Ten Sleep 48

Sundance 57, Midwest 25

Tongue River 60, Hulett 50

Upton 72, Ten Sleep 6

Upton 84, Tongue River 74

GIRLS PREP BASKETBALL=

Cheyenne Central 54, Poudre, Colo. 39

Cheyenne East 47, Fort Collins, Colo. 29

Custer, S.D. 41, Newcastle 28

Greybull 39, Lusk 30

Riverside 27, Burlington 20

Riverside 27, Burlington 20

Bridger Valley Tournament at Lyman/Mountain View=

Butte County, Idaho 53, Farson-Eden 46

Cokeville 45, Big Piney 18

Lyman 65, Kemmerer 26

Mountain View 57, Wind River 32

Burns Winter Classic=

Little Snake River 42, Lingle-Fort Laramie 33

Moorcroft 41, Shoshoni 29

Pine Bluffs 54, Wheatland 31

Pine Bluffs 82, Moorcroft 46

Shoshoni 43, Burns 36

Southeast 40, Saratoga 29

Wyoming Indian 55, Southeast 21

Wyoming Indian 66, Burns 24

Carbon County Classic at H.E.M.=

Hanna-Elk Mountain 48, Meeteetse 34

Hanna-Elk Mountain 59, Dubois 34

Hayden, Colo. 38, Encampment 36

Rock River 54, Dubois 27

Rock River 68, Meeteetse 33

St. Stephens 53, Encampment 47

Casper Invitational=

Casper Kelly Walsh 55, Sheridan 24

Cheyenne South 44, Jackson Hole 38

Evanston 38, Casper Natrona 34

Green River 61, Cody 57

Laramie 59, Rock Springs 38

Star Valley 52, Riverton 31

Coal Miners Classic at Wright=

Big Horn 40, Rocky Mountain 32

Big Horn 49, Thermopolis 25

Greybull 39, Lusk 30

Greybull 54, Kaycee 25

Kaycee 42, Glenrock 36

Rocky Mountain 46, Glenrock 25

Wright 44, Lusk 40

East-West Classic at Lovell=

Buffalo 51, Lander 39

Douglas 58, Powell 16

Douglas 69, Worland 17

Pinedale 71, Lovell 48

Powell 39, Rawlins 34

Energy Classic=

Rapid City Central, S.D. 60, Campbell County 56

Thunder Basin 69, Scottsbluff, Neb. 56

Upton Tournament=

Sundance 57, Midwest 9

Ten Sleep 28, Upton 22

Tongue River 60, Hulett 30

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly