PREP FOOTBALL

Class 6A Division I=

Region I Bi-District=

Allen 48, Lewisville Hebron 17

Arlington Martin 62, Keller 0

Duncanville 62, Killeen Ellison 0

Euless Trinity 28, Plano 21, OT

Midland Lee 63, EP El Dorado 0

Odessa Permian 50, EP Coronado 17

South Grand Prairie 37, Belton 34

Class 6A Division I=

Region II Bi-District=

Coppell 37, Garland Rowlett 6

Garland Sachse 49, Richardson Lake Highlands 28

Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24

Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21

Class 6A Division I=

Region III Bi-District=

Dickinson 35, Alief Hastings 20

Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23

Galena Park North Shore 48, Deer Park 7

Houston Lamar 14, Cypress Falls 10

Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7

Katy 45, Fort Bend Travis 14

League City Clear Springs 54, Pearland 29

Class 6A Division I=

Region IV Bi-District=

Converse Judson 55, SA Northside Warren 14

Lake Travis 49, SA Madison 17

McAllen Memorial 44, Laredo United South 6

SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24

SA Reagan 26, Buda Hays 25

SA Southwest 14, La Joya 7

Class 6A Division II=

Region I Bi-district=

Byron Nelson 28, Denton Guyer 24

De Soto 44, Copperas Cove 10

Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13

Hewitt Midway 46, Grand Prairie 18

Mansfield 42, Keller Central 3

San Angelo Central 35, EP Pebble Hills 20

Southlake Carroll 42, McKinney 0

Class 6A Division II=

Region II Bi-District=

Dallas Jesuit 79, Garland Lakeview Centennial 55

Klein Collins 49, Spring Dekaney 9

Longview 42, Beaumont West Brook 21

Lufkin 28, Rockwall 7

Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21, OT

Spring Westfield 42, Houston Stratford 10

Lufkin 28, Rockwall-Heath 7

San Marcos 64, Round Rock Westwood 50

Class 6A Division II=

Region III Bi-District=

Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14

Friendswood 35, Pearland Dawson 14

Houston Clear Lake 24, Richmond George Ranch 8

Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15

Houston Strake Jesuit 28, Fort Bend Hightower 8

Humble Kingwood 28, Pasadena South Houston 21

Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0

Class 6A Division II=

Region IV Bi-District=

Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27

Austin Westlake 62, SA MacArthur 14

Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3

Eagle Pass 52, McAllen 21

Edinburg Vela 34, Brownsville Hanna 32

Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9

Weslaco East 49, PSJA 13

Class 5A Division I=

Region I Bi-District=

Colleyville Heritage 35, Arlington 21

EP Del Valle 49, EP Chapin 28

FW Eaton 26, Sherman 21

Lubbock Coronado 51, Canyon Randall 35

Lubbock Monterey 54, Amarillo 31

N. Richland Hills Birdville 43, FW South Hills 0

Class 5A Division I=

Region II Bi-District=

Dallas Spruce 39, Dallas Molina 7

Mansfield Lake Ridge 35, Burleson Centennial 27

Mansfield Summit 21, Crowley 2

McKinney North 56, Frisco Centennial 14

Mesquite Poteet 35, Marshall 30

Class 5A Division I=

Region III Bi-District=

Cedar Park 24, Magnolia 20

Ennis 48, Waco 7

Galveston Ball 22, Houston Austin 17

Nederland 35, New Caney Porter 3

Port Arthur Memorial 41, Humble Kingwood Park 7

Temple 35, Corsicana 17

Class 5A Division I=

Region IV Bi-District=

Angleton 79, SA Highlands 14

Boerne-Champion 38, Austin High 27

Boerne-Champion 38, Houston Austin 27

CC Flour Bluff 28, SA Southside 2

Corpus Christi Veterans Memorial High 35, Eagle Pass Winn 0

Dripping Springs 59, Austin LBJ 29

Mission Memorial 25, Brownsville Lopez 17

Class 5A Division II=

Region I Bi-District=

Abilene Cooper 63, Plainview 14

Eastlake 56, Jefferson 13

EP Parkland 45, EP Burges 6

Lubbock Cooper 28, Dumas 27

Saginaw Boswell 39, Denison 35

Class 5A Division II=

Region II Bi-District=

Dallas South Oak Cliff 33, Seagoville 6

Lake Dallas 37, Frisco Reedy 34

Lucas Lovejoy 45, Sulphur Springs 29

Mansfield Legacy 42, Burleson 3

North Forney 60, Longview Pine Tree 21

Waxahachie 58, Everman 21

Class 5A Division II=

Region III Bi-District=

A&M Consolidated 35, Whitehouse 7

College Station 65, Jacksonville 0

Hutto 33, Brenham 21

Georgetown 29, Huntsville 7

New Caney 28, Vidor 21

Port Neches-Groves 72, Crosby 69

Class 5A Division II=

Region IV Bi-District=

Alice 44, Floresville 25

Austin McCallum 37, Castroville Medina Valley 14

CC Calallen 56, Uvalde 21

Kerrville Tivy 66, Austin Crockett 7

Mercedes 68, Sharyland Pioneer 31

Mission Sharyland 59, Brownsville Pace 43

Rosenberg Terry 32, SA Houston 8

Victoria West 45, SA Memorial 17

Class 4A Division I=

Region I Bi-District=

Decatur 48, Abilene Wylie 34

Pampa 53, Fabens 3

Stephenville 52, Sanger 13

Class 4A Division I=

Region II Bi-District=

Argyle 56, Snyder 21

Kaufman 48, Anna 31

Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14

Levelland 28, Clint 7

Van 35, Princeton 28

WF Hirschi 44, Brownwood 34

Class 4A Division I=

Region III Bi-District=

Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0

Henderson 31, Navasota 24

Sealy 42, Houston North Forest 28

Silsbee 37, Center 17

Class 4A Division I=

Region IV Bi-District=

China Spring 48, Taylor 0

Fischer Canyon Lake 31, Gatesville 21

Kingsville King 28, La Vernia 6

Liberty Hill 50, Boerne 48

Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16

Rockport-Fulton 19, La Feria 14

Somerset 33, Zapata 10

Waco La Vega 47, Fredericksburg 23

Class 4A Division II=

Region I Bi-District=

Bushland 33, Midland Greenwood 14

Godley 32, Bridgeport 28

Iowa Park 51, Waxahachie Life 14

Vernon 42, Glen Rose 28

Class 4A Division II=

Region II Bi-District=

Aubrey 35, Canton 24

Gilmer 55, Diboll 40

Jasper 56, Atlanta 28

Melissa 58, Dallas Lincoln 14

Rusk 48, Pittsburg 7

Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7

Class 4A Division II=

Region III Bi-District=

Fairfield 41, Giddings 2

Liberty 31, Shepherd 28

Lorena 42, Caldwell 25

Mexia 30, Gonzales 7

Salado 42, Columbus 14

Class 4A Division II=

Region IV Bi-District=

Crystal City 20, Llano 14

Cuero 67, CC West Oso 10

Hondo 26, Pearsall 18

Rio Hondo 42, Aransas Pass 13

Sweeny 49, Orange Grove 0

Wimberley 56, Carrizo Springs 19

Class 3A Division I=

Region I Bi-District=

Merkel 21, Breckenridge 14

Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29

Comanche 40, Boyd 14

Muleshoe 35, Crane 29

Wall 55, Friona 22

Class 3A Division 1=

Region II Bi-District=

Grandview 54, Pilot Point 7

Commerce 35, White Oak 34

Grandview 54, Pilot Point 7

Hughes Springs 27, Mineola 0

Jefferson 69, Farmersville 30

Mount Vernon 49, Redwater 26

Sunnyvale 35, Van Alstyne 19

Whitesboro 36, Maypearl 26

Class 3A Division 1=

Region III Bi-District=

Hitchcock 34, Trinity 22

East Chambers 35, Buna 12

Rockdale 46, Malakoff 33

Woodville 53, Hempstead 14

Class 3A Division 1=

Region IV Bi-District=

Van Vleck 48, Marion 28

George West 41, Bishop 0

Goliad 49, Santa Rosa 0

Mathis 20, San Diego 17

Yoakum 55, Universal City Randolph 8

Class 3A Division II=

Region 1 Bi-District=

Childress 44, Idalou 23

Eastland 33, Big Lake Reagan County 22

Spearman 31, Coahoma 22

Tolar 33, Alpine 12

Class 3A Division II=

Region II Bi-District=

Big Sandy Harmony (Gilmer) 42, Omaha Pewitt 0

Daingerfield 41, Lone Oak 17

Holliday 48, Cooper 0

Jacksboro 30, Sadler S&S Consolidated 0

Leonard 40, Nocona 35

Class 3A Division II=

Region III Bi-District=

Clifton 41, Marlin 29

Garrison 49, Elysian Fields 35

Hearne 56, Rio Vista 20

Class 3A Division II=

Region IV Bi-District=

Boling 27, Blanco 21

CC London 34, Poth 26

East Bernard 63, Johnson City 14

Lexington 51, Wallis Brazos 27

Odem 28, Stockdale 6

Skidmore-Tynan 34, Natalia 31

Class 2A Division I=

Region I Bi-District=

New Deal 39, Sanford-Fritch 8

Hawley 52, Christoval 0

Panhandle 30, Abernathy 21

Stamford 69, Anthony 14

Post 39, Ozona 19

Class 2A-Division I=

Region II Bi-District=

Bosqueville 28, Hico 23

Celeste 48, Alvord 20

Crawford 50, Riesel 21

Mart 62, Goldthwaite 3

Class 2A-Division I=

Region III Bi-District=

Centerville 20, Joaquin 10

Lovelady 22, Alto 20

San Augustine 55, Deweyville 6

Class 2A-Division I=

Region IV Bi-District=

Holland 40, Sabinal 7

Thorndale 48, Junction 7

Weimar 32, Three Rivers 19

Yorktown 51, La Villa 14

Thrall 40, Brackett 14

Class 2A Division II=

Region I Bi-District=

Bovina 48, Tahoka 19

Clarendon 36, Vega 14

Hamlin 28, Springlake-Earth 14

Seagraves 44, Sudan 6

Wheeler 39, Memphis 14

Class 2A Division II=

Region II Bi-District=

Lindsay 62, Haskell 7

Menard 52, Miles 20

Muenster 42, Petrolia 6

Class 2A Division II=

Region III Bi-District=

Cumby 40, Hubbard 0

Dallas Gateway 34, Frost 14

Grapeland 28, Evadale 27

Maud 56, Meridian 41

Class 2A Division II=

Region IV Bi-District=

La Pryor 32, Somerville 17

Louise 26, Riviera Kaufer 23

Milano 41, D'Hanis 0

Rocksprings 26, Granger 14

Class 1A 6-Man Division I=

Region I Bi-District=

Happy 56, Anton 8

Knox City 88, Lorenzo 42

McLean 89, Nazareth 49

Ropesville Ropes 62, Spur 16

Class 1A 6-Man Division I=

Region II Bi-District=

Borden County 60, Sterling City 0

Garden City 68, Lamesa Klondike 0

Imperial Buena Vista 80, Veribest 28

Rankin 60, Water valley 46

Class 1A 6-Man Division I=

Region III Bi-District=

Bryson 47, Gorman 21

May 70, Forestburg 25

Zephyr 58, Medina 32

Class 1A 6-Man Division I=

Region IV Bi-District=

Blum 46, Aquilla 40

Coolidge 89, Avalon 63

Tioga 68, High Island 32

Class 1A 6-Man Division II=

Region I Bi-District=

Follett 48, Silverton 0

Petersburg 58, Amherst 27

Whitharral 64, Matador Motley County 30

Class 1A 6-Man Division II=

Region II Bi-District=

Ackerly Sands 83, Grandfalls-Royalty 41

Jayton 54, Roscoe Highland 30

Class 1A 6-Man Division II=

Region III Bi-District=

Crowell 61, Lueders-Avoca 16

Moran 70, Valera Panther Creek 46

Class 1A 6-Man Division II=

Region IV Bi-District=

Iredell 54, Cherokee 8

Milford 56, Buckholts 8

Richland Springs 70, Morgan 6

TAIAO Division 2=

Quarterfinal=

Tribe Consolidated 46, Victory and Praise 0

TAPPS 6 Man I=

Playoffs=

Austin Hill Country 30, SA Castle Hills 24

TAPPS 6 Man- D1=

Area=

Dallas Lutheran 57, Round Rock Christian 6

Fredericksburg Heritage 64, San Marcos Hill Country Christian 48

TAPPS D1=

Area=

Houston St. Pius X 56, SA Antonian 12

TAPPS D2=

Area=

Austin Regents 63, Houston Lutheran South 7

Cedar Hill Trinity 56, FW Southwest Christian 0

Dallas Christian 29, Grapevine Faith 0

Fort Worth Christian 56, Tyler Gorman 35

Houston Second Baptist 34, St. Mary's Hall 0

SA Holy Cross 22, Houston Westbury Christian 14

TAPPS D3=

Area=

Brentwood Christian 28, Texas school for the Deaf 27

Boerne Geneva 41, League City Bay Area 0

Cypress Community Christian 58, Schertz John Paul II 7

Dallas Shelton 22, Pasadena First Baptist 19

Lubbock Christian 55, Arlington Grace Prep 0

Waco Reicher 48, Tomball Rosehill 5

Willow Park Trinity 12, Flower Mound Coram Deo 0

TAPPS D4=

Area=

Bryan Brazos Christian 68, Beaumont Legacy Christian 35

Dallas First Baptist 48, Sherman Texoma 6

FW Temple Christian 12, FW Calvary 0

Hallettsville Sacred Heart 14, Temple Central Texas 7

TCAF Six-man Div. I=

Semi--final=

Waco Methodist 44, Westlake Academy 40

TCAL 11-man=

Semi--final=

Tomball Homeschool 29, SA St. Anthony 28

Pro-Vision Academy 30, Houston KIPP Northeast 6

OTHER PRIVATE=

Live Oak Classical 72, Greenville Christian 23

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/