AP NEWS
Related topics

2018 Indiana All-State Class 6A Team

December 20, 2018

CLASS 6A

OFFENSE

QB_Jayden George, 6-3, 190, Sr., Warren Central

RB_Romeir Elliott, 5-7, 185, Sr., Warren Central

RB_Carson Steele, 6-2, 225, So., Center Grove

WR_David Bell, 6-2, 210, Sr., Warren Central

WR_Bryce Kirtz, 6-1, 185, Sr., Brownsburg

TE_Simon Dellinger, 6-6, 225, Sr., Fort Wayne Snider

OL_D.J. Bowles, 6-3, 290, Sr., Avon

OL_Randy Holtz, 6-6, 320, Jr., Fort Wayne Snider

OL_Dawand Jones, 6-8, 370, Sr., Ben Davis

OL_Jordyn Law, 6-4, 260, Sr., Pike

OL_Caleb Shaffer, 6-5, 310, Sr., Carmel

K_Alex Bales, 5-11, 165, Sr., Westfield

ALL-PURPOSE_Jalen Peterson, 5-10, 170, Sr., Avon

DEFENSE

DL_Cole Brevard, 6-3, 300, Jr., Carmel

DL_Brian Gaffney, 5-11, 235, Sr., Center Grove

DL_Dane Middlebrook, 6-1, 300, Jr., Brownsburg

DL_Beau Robbins, 6-4, 240, Sr., Carmel

LB_Joey Schmidt, 6-1, 215, Sr., Carmel

LB_Tyler Bukur, 6-3, 215, Sr., Valparaiso

LB_Christian Hastings, 6-2, 205, Sr., Warren Central

DB_Cameron Shannon, 5-10, 175, Sr., Homestead

DB_Nate Frey, 6-0, 180, Sr., Carmel

DB_Trevon Booker, 6-0, 185, Sr., Lawrence Central

DB_Randy Wells, 5-10, 190, Jr., Warren Central

P_P.J. Buck, 6-0, 195, Sr., Center Grove

HONORABLE MENTION

QB_Jasen Graves, Indianapolis Pike; Maximus Grimes, Lafayette Jeff; Trenton Kelley, Columbus North; Eddie Schott, Southport; Liam Thompson, Indianapolis North Central; Gaven Vogt, Fort Wayne Carroll.

RB_Eddie Dziennik, Noblesville; Jesse Harper, Valparaiso; Blake Huffman, Columbus North; Sampson James, Avon; Jackson Kurth, Valparaiso; Donovan Marcus, Brownsburg; Delbert Mimms, Ben Davis; Malieki Parks, Franklin Central.

WR_Brock Boynton, Penn; Camdyn Childers, Fort Wayne Carroll; Tre’von Elliott, Indianapolis North Central; Armani Glass, Warsaw; Rashawn Haskins, Southport; Brian Jenkins, Lafayette Jeff; Ryan Lezon, Southport; Griffin Little, Homestead.

TE_Mitchel Collier, Columbus North; Montrez Stanley, Warren Central.

OL_Addison Batton, Avon; Ashton Bradley, Penn; Jarred Craft, Valparaiso; Blake Fisher, Avon; Porter Haught, Homestead; Payton Lamping, Franklin Central; Martes Lewis, Merrillville; Aidan Parker, Westfield; Zach Ransdell, Warren Central; Will Swartz, Fort Wayne Snider; A.J. Weise, Center Grove; Ryan Williams, Penn.

K_Harrison Mevis, Warsaw; Connor Benson, Lawrence North.

DL_Lawson Aiken, Brownsburg; Gianini Belizaire, Fort Wayne Snider; Caden Curry, Center Grove; Dalton Davis, Noblesville; JaVonn Gray, Lawrence Central; Dorian Keys, Brownsburg; Evan Lantz, Hamilton Southeastern; Lucas Hunter, Center Grove; Dakari Kenney, Indianapolis Pike; Justen Ramsey, Merrillville; Tavareon Scott, Fort Wayne Snider; Malik Temple, Ben Davis.

LB_Adam Berta, Penn; Geoffrey Brown, Fishers; Colin Caldwell, Westfield; Brittain Chandler, Lafayette Jeff; John Culbertson, Warsaw; Emmanuel Davis, Fishers; Alex Griffith, Avon; Harold Jones, Lawrence North; Camden Rogers, Homestead; Devontay Moore, Indianapolis North Central; Nathan Talhelm, Franklin Central; Ty Wise, Carmel.

DB_Mike Adams, Ben Davis; Michael Brown, Indianapolis North Central; Reece Crossin, Valparaiso; William Fulton, Merrillville; Ethan Hoover, Fort Wayne Snider; TraShaun Jones, Indianapolis Pike; Sam Krutz, Crown Point; Roman Molden, Fishers; Harry Ochs, Indianapolis North Central; Capone Powell, Ben Davis; Daveren Rayner, Lawrence Central; Lucas Roehling, Center Grove.

P_Mitch Hebenstreit, Hamilton Southeastern; Chris VanEekern, Chesterton.

AP RADIO
Update hourly