AP NEWS

BC-MI-BKH--Boys Prep Scores, MI

March 3, 2018

BC-MI-BKH--Boys Prep Scores,845

Friday’s Scores

By The Associated Press

BOYS PREP BASKETBALL=

Grass Lake 63, Vandercook Lake 50

Hanover-Horton 56, Napoleon 42

Hillman 70, Rudyard 42

Ovid-Elsie 74, Durand 36

GIRLS PREP BASKETBALL=

Class A Championship=

District 1=

Kalamazoo Central 62, Stevensville Lakeshore 29

Class A Championship=

District 2=

Coldwater 37, Battle Creek Harper Creek 29

Class A Championship=

District 3=

Okemos 40, Jackson 25

Class A Championship=

District 4=

East Lansing 50, DeWitt 38

Class A Championship=

District 5=

Hudsonville 53, Jenison 38

Class A Championship=

District 6=

Caledonia 43, Middleville Thornapple Kellogg 25

Class A Championship=

District 7=

Muskegon 37, Grand Haven 34

Class A Championship=

District 8=

East Grand Rapids 51, Rockford 39

Class A Championship=

District 9=

Flint Carman-Ainsworth 63, Flushing 45

Class A Championship=

District 10=

Davison 50, Flint Kearsley 49

Class A Championship=

District 11=

Saginaw Heritage 48, Midland Dow 36

Class A Championship=

District 12=

Marquette 52, Petoskey 21

Class A Championship=

District 14=

Utica Eisenhower 49, Rochester Hills Stoney Creek 33

Class A Championship=

District 15=

Waterford Kettering 42, Bloomfield Hills 37

Class A Championship=

District 16=

Bloomfield Hills Marian 39, Royal Oak 25

Class A Championship=

District 19=

Warren Cousino 57, Sterling Heights 14

Class A Championship=

District 20=

Grosse Pointe North 52, Roseville 27

Class A Championship=

District 21=

Southfield A&T 49, Farmington Hills Mercy 45

Class A Championship=

District 22=

Detroit Renaissance 58, Berkley 14

Class A Championship=

District 23=

Dearborn Fordson 46, Livonia Stevenson 41

Class A Championship=

District 25=

Trenton 31, Wyandotte Roosevelt 29

Class A Championship=

District 26=

Belleville 46, Monroe 40

Class A Championship=

District 27=

Allen Park 55, Dearborn Edsel Ford 45

Class A Championship=

District 28=

Wayne Memorial 62, Dearborn Heights Crestwood 42

Class A Championship=

District 29=

Northville 39, Novi 29

Class A Championship=

District 30=

Dexter 27, Ann Arbor Pioneer 23

Class A Championship=

District 31=

Hartland 61, South Lyon 21

Class A Championship=

District 32=

Walled Lake Western 49, Walled Lake Central 36

Class B Championship=

District 33=

Niles 48, Berrien Springs 45

Class B Championship=

District 34=

Edwardsburg 44, Three Rivers 28

Class B Championship=

District 36=

Hamilton 66, Holland Christian 43

Class B Championship=

District 37=

Marshall 44, Battle Creek Pennfield 30

Class B Championship=

District 38=

Charlotte 38, Ionia 33

Class B Championship=

District 40=

Jackson Northwest 50, Eaton Rapids 42

Class B Championship=

District 41=

Michigan Center 49, Onsted 39

Class B Championship=

District 42=

Ida 41, Chelsea 39

Class B Championship=

District 45=

River Rouge def. Detroit Voyageur, forfeit

Class B Championship=

District 48=

Harper Woods Chandler Park Academy 60, St. Clair Shores South Lake 23

Class B Championship=

District 49=

Detroit Country Day 72, Madison Heights Lamphere 27

Class B Championship=

District 50=

Pontiac Notre Dame Prep 48, Macomb Lutheran North 33

Class B Championship=

District 51=

Marysville 31, Armada 24

Class B Championship=

District 55=

Birch Run 52, Frankenmuth 38

Class B Championship=

District 59=

Muskegon Oakridge 49, Montague 16

Class B Championship=

District 79=

Saginaw Michigan Lutheran Seminary 44, Saginaw Valley Lutheran 36

Class C Championship=

District 65=

Niles Brandywine 64, Hartford 44

Class C Championship=

District 66=

Schoolcraft 51, Constantine 26

Class C Championship=

District 67=

Kalamazoo Hackett Catholic Central 24, Kalamazoo Christian 23

Class C Championship=

District 68=

Bronson 61, Union City 39

Class C Championship=

District 70=

Manchester 50, Hudson 35

Class C Championship=

District 75=

New Haven 37, Clinton Township Clintondale 34

Class C Championship=

District 76=

Royal Oak Shrine 39, Rochester Hills Lutheran Northwest 30

Class C Championship=

District 77=

Sandusky 52, Capac 25

Class C Championship=

District 80=

Flint Beecher 51, Flint Hamady 40

Class C Championship=

District 82=

Pewamo-Westphalia 34, Springport 27

Class C Championship=

District 83=

Laingsburg 33, New Lothrop 32

Class C Championship=

District 87=

Morley-Stanwood 32, Lakeview 27

Class C Championship=

District 89=

Lincoln-Alcona 38, Oscoda 32

Class C Championship=

District 90=

Houghton Lake 43, Lake City 38

Class C Championship=

District 93=

St. Ignace LaSalle 75, Indian River-Inland Lakes 10

Class C Championship=

District 94=

West Iron County 56, Iron Mountain 47

Class C Championship=

District 95=

Ishpeming 59, Ishpeming Westwood 52

Class D Championship=

District 97=

St. Joseph Michigan Lutheran 54, Three Oaks River Valley 21

Class D Championship=

District 98=

Wyoming Potter’s House Christian 28, Wyoming West Michigan Lutheran 24

Class D Championship=

District 99=

Martin 57, Colon 36

Class D Championship=

District 100=

Athens 42, Bellevue 37

Class D Championship=

District 109=

Fulton-Middleton 40, Fowler 39

Class D Championship=

District 111=

Kingston 57, Deckerville 29

Class D Championship=

District 114=

Mount Pleasant Sacred Heart 36, McBain Northern Michigan Christian 27

Class D Championship=

District 115=

Onekama 44, Pentwater 36

Class D Championship=

District 116=

Bear Lake 37, Brethren 31

Class D Championship=

District 117=

Frankfort 54, Suttons Bay 40

Class D Championship=

District 120=

Rogers City 50, Posen 29

Class D Championship=

District 122=

Harbor Light Christian 36, Mackinaw City 33

Class D Championship=

District 126=

Bark River-Harris 46, Powers North Central 34

Class D Championship=

District 128=

Chassell 52, Ontonagon 37

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly