AP NEWS
Related topics

BC-MI-BKH--Prep Scores, MI

March 9, 2019
By The Associated Press

GIRLS PREP BASKETBALL(equals)

Division 1 District 1(equals)

Final(equals)

Marquette 62, Traverse City West 24

Division 1 District 2(equals)

Final(equals)

Midland Dow 48, Bay City Western 23

Division 1 District 3(equals)

Final(equals)

Saginaw Heritage 63, Swartz Creek 36

Division 1 District 4(equals)

Final(equals)

Flint Carman-Ainsworth 60, Flint Kearsley 53, OT

Division 1 District 5(equals)

Final(equals)

Hartland 42, Howell 28

Division 1 District 6(equals)

Final(equals)

Waterford Kettering 67, Rochester Adams 61

Division 1 District 7(equals)

Final(equals)

West Bloomfield 44, Bloomfield Hills 37

Division 1 District 8(equals)

Final(equals)

Walled Lake Western 57, Walled Lake Northern 39

Division 1 District 9(equals)

Final(equals)

Muskegon 46, Muskegon Reeths-Puffer 42

Division 1 District 10(equals)

Final(equals)

Hudsonville 42, Zeeland East 28

Division 1 District 11(equals)

Final(equals)

East Kentwood 57, East Grand Rapids 54

Division 1 District 12(equals)

Final(equals)

Grand Rapids Forest Hills Northern 65, Cedar Springs 42

Division 1 District 13(equals)

Final(equals)

Portage Central 54, Kalamazoo Central 47

Division 1 District 14(equals)

Final(equals)

Coldwater 47, Battle Creek Central 38

Division 1 District 15(equals)

Final(equals)

DeWitt 40, St. Johns 37

Division 1 District 16(equals)

Final(equals)

East Lansing 78, Holt 31

Division 1 District 17(equals)

Final(equals)

Brighton 47, South Lyon East 19

Division 1 District 18(equals)

Final(equals)

Farmington Hills Mercy 37, Novi 23

Division 1 District 19(equals)

Final(equals)

Ann Arbor Pioneer 28, Saline 26

Division 1 District 20(equals)

Final(equals)

Wayne Memorial 78, Plymouth 46

Division 1 District 21(equals)

Final(equals)

Temperance Bedford 58, Trenton 38

Division 1 District 22(equals)

Final(equals)

Riverview 48, Wyandotte Roosevelt 28

Division 1 District 23(equals)

Final(equals)

Detroit Cass Tech 64, Detroit King 56

Division 1 District 24(equals)

Final(equals)

Dearborn Heights Crestwood 54, Livonia Churchill 42

Division 1 District 25(equals)

Final(equals)

Southfield A&T 57, Detroit Mumford 25

Division 1 District 26(equals)

Final(equals)

Grosse Pointe North 42, Grosse Pointe South 25

Division 1 District 27(equals)

Final(equals)

Warren Cousino 59, Warren Fitzgerald 22

Division 1 District 28(equals)

Final(equals)

Bloomfield Hills Marian 41, Royal Oak 39

Division 1 District 29(equals)

Final(equals)

Utica 55, Troy 48, OT

Division 1 District 30(equals)

Final(equals)

Clinton Township Chippewa Valley 39, Utica Ford 36

Division 1 District 31(equals)

Final(equals)

St. Clair Shores Lakeview 32, Fraser 25

Division 1 District 32(equals)

Final(equals)

Port Huron Northern 50, Macomb L’Anse Creuse North 38

Division 2 District 33(equals)

Final(equals)

Menominee 61, Gladstone 42

Division 2 District 34(equals)

Final(equals)

Kingsley 61, Kalkaska 22

Division 2 District 35(equals)

Final(equals)

Cadillac 35, Benzie Central 34

Division 2 District 36(equals)

Final(equals)

Standish-Sterling 49, Gladwin 25

Division 2 District 37(equals)

Final(equals)

Stanton Central Montcalm 49, Alma 24

Division 2 District 38(equals)

Final(equals)

Freeland 45, Bay City John Glenn 33

Division 2 District 39(equals)

Final(equals)

Frankenmuth 47, Bridgeport 33

Division 2 District 40(equals)

Final(equals)

Corunna 49, Ovid-Elsie 33

Division 2 District 41(equals)

Final(equals)

Muskegon Oakridge 62, Fruitport 24

Division 2 District 42(equals)

Final(equals)

Coopersville 45, Newaygo 29

Division 2 District 43(equals)

Final(equals)

Grand Rapids Catholic Central 49, Allendale 31

Division 2 District 44(equals)

Final(equals)

Grand Rapids South Christian 55, Wyoming Godwin Heights 19

Division 2 District 45(equals)

Final(equals)

Hamilton 49, Holland Christian 32

Division 2 District 46(equals)

Final(equals)

Benton Harbor 35, Berrien Springs 33

Division 2 District 47(equals)

Final(equals)

Edwardsburg 56, Three Rivers 42

Division 2 District 48(equals)

Final(equals)

Plainwell 47, Comstock 39, OT

Division 2 District 49(equals)

Final(equals)

Battle Creek Harper Creek 55, Jonesville 30

Division 2 District 50(equals)

Final(equals)

Lansing Catholic 60, Lansing Eastern 24

Division 2 District 51(equals)

Final(equals)

Haslett 44, Williamston 42

Division 2 District 52(equals)

Final(equals)

Jackson Northwest 68, Charlotte 48

Division 2 District 53(equals)

Final(equals)

Chelsea 30, Ann Arbor Gabriel Richard 24

Division 2 District 54(equals)

Final(equals)

Carleton Airport 58, Flat Rock 48

Division 2 District 55(equals)

Final(equals)

River Rouge 49, Grosse Ile 37

Division 2 District 56(equals)

Final(equals)

Dearborn Divine Child 59, Dearborn Henry Ford Academy 31

Division 2 District 57(equals)

Final(equals)

Detroit Communication & Media Arts 41, Detroit HFA 2

Division 2 District 59(equals)

Final(equals)

Detroit Edison(DEPSA) 78, Harper Woods 16

Division 2 District 60(equals)

Final(equals)

Center Line 44, Warren Lincoln 25

Division 2 District 61(equals)

Final(equals)

Pontiac Notre Dame Prep 71, Detroit Country Day 59

Division 2 District 62(equals)

Final(equals)

Goodrich 44, Imlay City 30

Division 2 District 63(equals)

Final(equals)

Croswell-Lexington 58, Marysville 46

Division 2 District 64(equals)

Final(equals)

St. Clair 46, Macomb Lutheran North 38

Division 3 District 65(equals)

Final(equals)

West Iron County 55, Calumet 41

Division 3 District 66(equals)

Final(equals)

Ishpeming Westwood 58, Gwinn 51

Division 3 District 67(equals)

Final(equals)

Charlevoix 52, East Jordan 30

Division 3 District 68(equals)

Final(equals)

Elk Rapids 36, Traverse City St. Francis 31

Division 3 District 69(equals)

Final(equals)

Oscoda 65, Lincoln-Alcona 47

Division 3 District 70(equals)

Final(equals)

Houghton Lake 60, Pinconning 40

Division 3 District 71(equals)

Final(equals)

Lake City 56, McBain 30

Division 3 District 72(equals)

Final(equals)

Hart 42, Mason County Central 37

Division 3 District 73(equals)

Final(equals)

Kent City 59, Muskegon Western Michigan Christian 31

Division 3 District 74(equals)

Final(equals)

Grandville Calvin Christian 48, Grand Rapids Covenant Christian 46, OT

Division 3 District 75(equals)

Final(equals)

Pewamo-Westphalia 32, Carson City-Crystal 14

Division 3 District 76(equals)

Final(equals)

Morley-Stanwood 57, Lakeview 49

Division 3 District 77(equals)

Final(equals)

Niles Brandywine 56, Watervliet 19

Division 3 District 78(equals)

Final(equals)

Centreville 61, Constantine 48

Division 3 District 79(equals)

Final(equals)

Kalamazoo Christian 42, Gobles 38

Division 3 District 80(equals)

Final(equals)

Delton Kellogg 37, Bronson 36

Division 3 District 81(equals)

Final(equals)

Adrian Madison 33, Hudson 25

Division 3 District 82(equals)

Final(equals)

Springport 66, Concord 50

Division 3 District 83(equals)

Final(equals)

Laingsburg 46, Leslie 24

Division 3 District 84(equals)

Final(equals)

Michigan Center 49, Grass Lake 44, OT

Division 3 District 85(equals)

Final(equals)

Monroe St. Mary Catholic Central 49, Erie-Mason 38

Division 3 District 86(equals)

Final(equals)

Ypsilanti Arbor Preparatory 66, Canton Prep 13

Division 3 District 87(equals)

Final(equals)

Riverview Gabriel Richard 42, Allen Park Cabrini 29

Division 3 District 88(equals)

Final(equals)

Dearborn Advanced Technology 51, Dearborn Heights Star International 4

Division 3 District 89(equals)

Final(equals)

Detroit Jalen Rose 47, Detroit Pershing 44, OT

Division 3 District 90(equals)

Final(equals)

Royal Oak Shrine 34, Grosse Pointe Woods University Liggett 7

Division 3 District 91(equals)

Final(equals)

New Haven 39, Rochester Hills Lutheran Northwest 32

Division 3 District 92(equals)

Final(equals)

Brown City 41, Sandusky 31

Division 3 District 93(equals)

Final(equals)

Flint Hamady 67, Flint Beecher 36

Division 3 District 94(equals)

Final(equals)

Hemlock 51, Breckenridge 11

Division 3 District 95(equals)

Final(equals)

New Lothrop 61, Millington 36

Division 3 District 96(equals)

Final(equals)

Unionville-Sebewaing 42, Harbor Beach 38

Division 4 District 97(equals)

Final(equals)

Ewen-Trout Creek 47, Painesdale Jeffers 37

Division 4 District 98(equals)

Final(equals)

Baraga 32, Chassell 28

Division 4 District 99(equals)

Final(equals)

Stephenson 57, Powers North Central 50

Division 4 District 100(equals)

Final(equals)

Munising 67, Rock Mid Peninsula 35

Division 4 District 101(equals)

Final(equals)

Newberry 34, Brimley 33

Division 4 District 102(equals)

Final(equals)

St. Ignace LaSalle 84, Pickford 41

Division 4 District 103(equals)

Final(equals)

Mackinaw City 67, Burt Lake Northern Michigan Christian Academy 13

Division 4 District 104(equals)

Final(equals)

Hillman 52, Wolverine 41

Division 4 District 105(equals)

Final(equals)

Mio-Au Sable 43, Hale 32

Division 4 District 106(equals)

Final(equals)

Gaylord St. Mary 44, Central Lake 29

Division 4 District 107(equals)

Final(equals)

Bellaire 36, Leland 23

Division 4 District 108(equals)

Final(equals)

Buckley 35, Mesick 16

Division 4 District 110(equals)

Final(equals)

Pentwater 49, Mason County Eastern 40

Division 4 District 111(equals)

Final(equals)

Fowler 51, Fulton-Middleton 28

Division 4 District 112(equals)

Final(equals)

Saginaw Michigan Lutheran Seminary 42, Merrill 29

Division 4 District 113(equals)

Final(equals)

Fruitport Calvary Christian 74, Muskegon Catholic Central 49

Division 4 District 114(equals)

Final(equals)

Martin 41, Lawrence 31

Division 4 District 115(equals)

Final(equals)

St. Joseph Michigan Lutheran 46, Three Oaks River Valley 20

Division 4 District 116(equals)

Final(equals)

Mendon 45, Decatur 26

Division 4 District 117(equals)

Final(equals)

Athens 53, Bellevue 49

Division 4 District 118(equals)

Final(equals)

Hillsdale Academy 61, Camden-Frontier 44

Division 4 District 119(equals)

Final(equals)

Adrian Lenawee Christian 58, Morenci 29

Division 4 District 120(equals)

Final(equals)

Portland St. Patrick 48, Lansing Christian 28

Division 4 District 121(equals)

Final(equals)

Novi Christian 52, Ann Arbor Rudolf Steiner 49

Division 4 District 122(equals)

Final(equals)

Allen Park Inter-City Baptist 66, Westland Huron Valley Lutheran 19

Division 4 District 123(equals)

Final(equals)

Hope of Detroit 31, Detroit Davis 7

Division 4 District 124(equals)

Final(equals)

Clarkston Everest Collegiate 75, Pontiac A&T 43

Division 4 District 125(equals)

Final(equals)

Austin Catholic 58, Marine City Cardinal Mooney 47, OT

Division 4 District 126(equals)

Final(equals)

Burton Genesee Christian 46, Genesee 8

Division 4 District 127(equals)

Final(equals)

Kingston 54, Mayville 9

Division 4 District 128(equals)

Final(equals)

Deckerville 36, Peck 31

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/