PREP FOOTBALL

Class AAAAA Upper State=

First Round=

Dorman 42, Woodmont 7

Gaffney 33, Easley 14

Hillcrest 40, Fort Mill 14

Mauldin 27, Rock Hill 7

Spartanburg 31, Westside 17, OT

T.L. Hanna 57, James F. Byrnes 7

Class AAAAA Lower State=

First Round=

Carolina Forest 34, Lexington 21

Conway 34, Wando 10

Dutch Fork 77, Stratford 20

Fort Dorchester 49, Socastee 15

Spring Valley 28, West Ashley 0

Summerville 29, Irmo 7

Sumter 35, White Knoll 7

West Florence 42, Ashley Ridge 35, 2OT

Class AAAA Upper State=

First Round=

Belton-Honea Path 24, Union County 21

Eastside 45, Wren 23

Greenville 64, Blue Ridge 18

Greer 42, D.W. Daniel 7

South Aiken 47, Ridge View 28

South Pointe 67, Midland Valley 14

Westwood 23, North Augusta 13

York Comprehensive 55, Airport 14

Class AAAA Lower State=

First Round=

Berkeley 21, Marlboro County 7

Cane Bay 42, Wilson 25

Crestwood 28, Chapin 14

Hartsville 45, Orangeburg-Wilkinson 6

Lower Richland 38, Darlington 6

Lugoff-Elgin 38, Dreher 21

Myrtle Beach 48, Beaufort 7

North Myrtle Beach 59, Colleton County 36

Class AAA Upper State=

First Round=

Broome 31, Walhalla 24

Chapman 57, Crescent 13

Chester 61, Powdersville 28

Emerald 48, Indian Land 23

Fairfield Central 29, Southside 22

Newberry 38, Pendleton 34

Palmetto 19, Camden 7

Seneca 18, Clinton 14

Class AAA Lower State=

First Round=

Bishop England 32, Battery Creek 26

Bluffton 22, Hanahan 21

Brookland-Cayce 53, Loris 22

Dillon 35, Strom Thurmond 7

Georgetown 29, Swansea 0

Gilbert 57, Aynor 16

Timberland 12, May River 10

Wade Hampton (H) 23, Manning 18

Class AA Upper State=

First Round=

Abbeville 42, St. Joseph 6

Blacksburg 24, Liberty 17

Cheraw 28, Gray Collegiate Academy 18

Chesterfield 34, Fox Creek 23

Lee Central 42, W.J. Keenan 16

Ninety Six 56, Christ Church Episcopal 36

Saluda 24, Central 21

Southside Christian 50, Chesnee 0

Class AA Lower State=

First Round=

Andrews 48, Garrett Academy of Technology 0

Bamberg-Ehrhardt 51, Kingstree 13

Batesburg-Leesville 41, Mullins 18

Carvers Bay 48, Calhoun County 12

Latta 43, North Charleston 12

Whale Branch 30, Buford 27

Woodland 27, Silver Bluff 0

Class A Lower State=

First Round=

Cross 26, East Clarendon 10

Green Sea Floyds 20, Scott's Branch 18

Hannah-Pamplico 57, Military Magnet Academy 22

St. John's 46, Bethune-Bowman 6

Class A Upper State=

First Round=

Dixie 38, Blackville-Hilda 12

Hunter-Kinard-Tyler 50, Whitmire 10

Lewisville 31, Wagener-Salley 2

Timmonsville 72, Denmark-Olar 8

SCISA Class AAA=

First Round=

Laurence Manning Academy 20, Wilson Hall 14

Porter-Gaud 20, Pinewood Prep 7

SCISA Class AA=

First Round=

First Baptist 52, Spartanburg Christian 0

Florence Christian 24, St. Andrew's, Ga. 22

Robert E. Lee Academy 42, Hilton Head Christian Academy 7

Trinity Byrnes School 41, Northwood Academy 10

SCISA Class A=

First Round=

Carolina Academy 41, Dorchester Academy 6

Dillon Christian 35, John Paul II 0

Pee Dee Academy 49, Colleton Prep 20

Thomas Heyward Academy 20, Christian Academy of Myrtle Beach 14, OT

SCISA 8-Man Div II=

First Round=

Clarendon Hall Academy 29, Richard Winn Academy 28

Patrick Henry Academy 60, W. Wyman King Academy 48

SCISA 8-Man Div I=

First Round=

Francis Hugh Wardlaw Academy 80, Cathedral Academy 12

Northside Christian 60, Summerville Faith Christian 52

SCISA 8_Man Div I=

First Round=

Beaufort Academy 40, Holly Hill Academy 6

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/