AP NEWS

High schools: National signing day

November 14, 2018

Volleyball

Camryn Anderson, Warren (Bucknell)

Hannah Berry, New Braunfels Canyon (Wheeling Jesuit, W.Va)

Grace Gettys, New Braunfels (Texas A&M-Kingsville)

Alyssa Johnson, La Vernia (Eastfield College)

Hannah Maddux, Boerne Champion (South Alabama)

Kara McGhee, Clark (Baylor)

Tara McLeod, Smithson Valley (St. Mary’s)

Caroline Meuth, Churchill (Notre Dame)

Rachel Morse, Johnson (Alabama-Birmingham)

Addison Mulroney, La Vernia (Texas Woman’s)

Ciara Ortega, Marshall (Chowan, N.C.)

Larissa Ramirez, Incarnate Word (University of Dallas)

Courtney Rhoden, Madison (Rowan University, N.J.)

Bianca Rodriguez, Warren (Cumberland, Tenn.)

Maya Smalls, Brandeis (St. Edward’s)

Allie Smylie, New Braunfels (Texas State)

Jackie Sotello, Warren (Schreiner)

Kylie Trefflich, New Braunfels Canyon (Texas Tech)

Ellie Wipf, New Braunfels (Houston Baptist)

Beach volleyball

Lauren Domel, Smithson Valley (Stetson)

Adriana Pereira, Johnson (Alabama-Birmingham)

Golf

Kiersten Bryant, Johnson (St. Edward’s)

Camryn Carreon, Incarnate Word (UTSA)

Johnny Keefer, Johnson (Baylor)

Garrett Martin, Johnson (Texas Tech)

Jordyn Wray, Johnson (St. Mary’s)

Baseball

Hudson Head, Churchill (Oklahoma)

Douglas Hodo, Boerne (Texas)

Calvin Marks, Central Catholic (Arkansas)

Dominic Tamez, Johnson (Arkansas)

Sam Walbridge, Saint Mary’s Hall (Texas)

Softball

Cristina Ayala, Reagan (Concordia University)

Shyanne Barnhill, Lytle (Luna College, N.M.)

Sydney Belvin, New Braunfels Canyon (McNeese)

Kailey Brown, Johnson (Belmont, Tenn.)

Chloe Bryant, Pleasanton (Texas A&M-Kingsville)

Kamryn Caldwell, Reagan (Texas Tech)

Danielle Diaz, Incarnate Word (Concordia University)

Katelyn Esparza, MacArthur (Our Lady of the Lake)

Lauren Garcia, Warren (St. Mary’s)

Miranda Garza, MacArthur (East Central, Okla.)

Gaby Katz, O’Connor (North Carolina)

Kadee Luna, Judson (Laredo CC)

Taylor Medina, MacArthur (UTSA)

Bri Moore, Johnson (East Central, Okla.)

Ally Oyanguren, Johnson (BYU)

Sara Papizan, Steele (Cisco College)

Aliyah Pritchett, New Braunfels Canyon (Baylor)

Nicolette Ramirez, McCollum (Lamar)

Carina Rodriguez, Clark (Prairie View A&M)

Natasha Rodriguez, Incarnate Word (Texas A&M International)

Isabella Sanchez, St. Anthony (Incarnate Word)

Messiah San Miguel (Laredo CC)

Madelyn Smith, Boerne Champion (Texas A&M-Corpus Christi)

Alexis Valdez, Navarro (Our Lady of the Lake)

Presley Smith, Smithson Valley (Texas A&M-Kingsville)

Carissa Vasquez, Smithson Valley (Stephen F. Austin)

Soccer

Marissa Arias, Brandeis (Auburn)

Natalia Cantu, MacArthur (Central Oklahoma)

Stephen Canty, Kerrville Tivy (SMU)

Katelyn Davis, Boerne Geneva (Louisiana Tech)

Kelli Diaz, Brandeis (Southeastern Louisiana)

Anna Kensing, New Braunfels (Abilene Christian)

Sophia Lambiase, Boerne Champion (Webster, Mo.)

Kaitlin Moore, Boerne Champion (St. Edward’s)

Kamrin Taylor, New Braunfels Canyon (Southwestern)

Swimming

Isaac Barrera, New Braunfels (Minnesota)

Shaun Besch, Smithson Valley (Rollins College, Fla.)

Cole Bruns, New Braunfels (South Carolina)

Reece Cooper, Johnson (Nebraska-Omaha)

Mackenzie Hamlett, Smithson Valley (Pepperdine)

Konnar Klinksiek, Smithson Valley (Virginia)

Ashley Moore, Brandeis (Texas-Permian Basin)

Track and field/cross country

Mason Garner, Smithson Valley (North Texas)

Arianna Gonzalez, Smithson Valley (North Texas)

Jacob Hughey, New Braunfels (St. Edward’s)

Drew Williams, Randolph (North Texas)

Sarah Wuest, New Braunfels (Texas)

Basketball

Sayvon Frye, Marshall (St. Edward’s)

Carson Murphy, MacArthur (St. Edward’s)

Tennis

Colton Stevens, Smithson Valley (Sul Ross State)

AP RADIO
Update hourly