Times EST
Sunday, March 12 Times EDT
America East Conference
At Cross Insurance Arena
Portland, Maine
First Round
Saturday, March 4

New Hampshire 58, Stony Brook 49

Maine 57, Binghamton 40

Albany (NY) 65, Vermont 45

Hartford 74, UMBC 40

Semifinals
Sunday, March 5

Maine 61, New Hampshire 52

Albany 67, Hartford 65

Championship
Friday, March 10

Maine at Albany, 4:30 p.m.

American Athletic Conference
At Mohegan Sun Arena
Uncasville, Conn.
First Round
Friday, March 3

Tulsa 60, Memphis 55

Houston 74, Cincinnati 61

SMU 60, East Carolina 54

Quarterfinals
Saturday, March 4

UCF 61, Tulane 57

UConn 105, Tulsa 57

Temple 67, Houston 58

South Florida 62, SMU 55

Semifinals
Sunday, March 5

UConn 78, UCF 56

South Florida 63, Temple 58

Championship
Monday, March 6

UConn 100, South Florida 44

Atlantic Coast Conference
At HTC Center
Conway, S.C.
First Round
Wednesday, March 1

Clemson 67, Virginia Tech 66

Georgia Tech 71, Boston College 67

North Carolina 72, Pittsburgh 60

Second Round
Thursday, March 2

Louisville 68, Clemson, 46

Virginia 61, Wake Forest 44

Miami 87, Georgia Tech 71

Syracuse 83, North Carolina 64

Quarterfinals
Friday, March 3

Louisville 59, N.C. State 58

Notre Dame 76, Virginia 59

Miami 56, Florida State 54

Duke 68, Syracuse 46

Semifinals
Saturday, March 4

Notre Dame 84, Louisville 73

Duke 57, Miami 52

Championship
Sunday, March 5

Notre Dame 84, Duke 61

Atlantic Sun Conference
First Round
Friday, March 3

Jacksonville 91, Lipscomb 64

Stetson 70, SC-Upstate 49

Florida Gulf Coast 59, North Florida 42

Kennesaw State 62, NJIT 60

Semifinals
Wednesday, March 8

Stetson 78, Kennesaw State 48

Florida Gulf Coast 68, Jacksonville 64

Championship
Sunday, March 12

Florida Gulf Coast at Stetson, 3 p.m.

Atlantic 10 Conference
First Round
Saturday, Feb. 25

La Salle 73, St. Bonaventure 70

Saint Joseph's 77, Rhode Island 51

Duquesne 66, George Mason 55

Sunday, Feb. 26

VCU 72, Richmond 64

Fordham 62, Davidson 54

Saint Louis 91, UMass 51

At Richmond Coliseum
Richmond, Va.
Quarterfinals
Friday, March 3

Dayton 77, VCU 61

Saint Louis 68, Fordham 58

Duquesne 62, George Washington 58

Saint Joseph's 66, La Salle 48

Semifinals
Saturday, March 4

Dayton 75, Saint Louis 65

Duquesne 78, Saint Joseph's 63

Championship
Sunday, March 5

Dayton 70, Duquesne 56

Big East Conference
At The Al McGuire Center
Milwaukee
First Round
Saturday, March 4

Butler 68, Xavier 66

Seton Hall 73, Providence 60

Quarterfinals
Sunday, March 5

Creighton 64, Butler 55

Marquette 80, Georgetown 66

DePaul 92, Seton Hall 60

St. John's 56, Villanova 40

Semifinals
Monday, March 6

Marquette 72, Creighton 65

DePaul 59, St. John's 41

Championship
Tuesday, March 7

Marquette 86, DePaul 78

Big Sky Conference
At The Reno Events Center
Reno, Nev.
Monday, March 6

Weber State 98, Sacramento State 97

Idaho 83, Southern Utah 68

Portland State 88, Northern Arizona 76

Idaho State 63, Montana 53

Quarterfinals
Wednesday, March 8

Montana State 65, Weber State 53

Eastern Washington 73, Idaho 64

Portland St. 65, North Dakota 62

Idaho State 60, Northern Colorado 59

Semifinals
Friday, March 10

Montana State vs. Eastern Washington, 3:05 p.m.

Portland State vs. Idaho State, 5:35 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 3:05 p.m.

Big South Conference
At The Vines Center
Lynchburg, Va.
First Round
Thursday, March 9

Gardner-Webb 82, Winthrop 43

UNC Asheville 65, Longwood 59

Quarterfinals
Friday, March 10

Radford vs. Gardner-Webb, Noon

Liberty vs. Charleston Southern, 2 p.m.

Campbell vs. UNC Asheville-Longwood winner, 6 p.m.

High Point vs. Presbyterian, 8 p.m.

Semifinals
Saturday, March 11

Radford_Gardner-Webb winner vs. Liberty-Charleston Southern winner, 2 p.m.

Campbell_UNC Asheville-Longwood winner vs. High Point-Presbyterian winner, 4 p.m.

Championship
Sunday, March 12

Semifinal winners, 4 p.m.

Big Ten Conference
At Bankers Life Fieldhouse
Indianapolis
First Round
Wednesday, March 1

Illinois 79, Nebraska 70

Wisconsin 61, Rutgers 55

Second Round
Thursday, March 2

Northwestern 78, Iowa 73

Purdue 72, Illinois 58

Minnesota 70, Penn State 64

Michigan State 70, Wisconsin 63

Quarterfinals
Friday, March 3

Ohio State 99, Northwestern 68

Purdue 66, Indiana 60

Maryland 92, Minnesota 80

Michigan State 74, Michigan 64

Semifinals
Saturday, March 4

Purdue 71, Ohio State 60

Maryland 100, Michigan State 89

Championship
Sunday, March 5

Maryland 74, Purdue 64

Big 12 Conference
At Chesapeake Energy Arena
Oklahoma City
First Round
Friday, March 3

Texas Tech 76, TCU 58

Oklahoma State 79, Kansas 75

Quarterfinals
Saturday, March 4

Kansas State 74, Iowa State 67

Baylor 95, Texas Tech 63

Texas 71, Oklahoma State 60

West Virginia 82, Oklahoma 58

Semifinals
Sunday, March 5

Baylor 88, Kansas State 71

West Virginia 62, Texas 59

Championship
Monday, March 6

West Virginia 77, Baylor 66

Big West Conference
At Walter Pyramid
Long Beach, Calif.
First Round
Tuesday, March 7

UC Riverside 92, UC Irvine 60

Hawaii 71, Cal Poly 50

Second Round
Wednesday, March 8

Cal State Northridge 71, Hawaii 64

UC Santa Barbara 81, UC Riverside 71

At The Honda Center
Anaheim, Calif.
Semifinals
Friday, March 10

UC Davis vs. UC Santa Barbara, 3 p.m.

Long Beach State vs. Cal State Northridge, 5:30 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 7 p.m.

Colonial Athletic Association
At JMU Convocation Center
Harrisonburg, Va.
First Round
Wednesday, March 8

Hofstra 77, Towson 66

UNC Wilmington 49, College of Charleston 44

Quarterfinals
Thursday, March 9

Elon 78, Hofstra 50

William & Mary 59, Delaware 44

James Madison 52, UNC Wilmington 27

Drexel 68, Northeastern 50

Semifinals
Friday, March 10

Elon vs. William & Mary, 4:30 p.m.

James Madison vs. Drexel, 7 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 7 p.m.

Conference USA
At Bartow Arena
Birmingham, Ala.
First Round
Wednesday, March 8

North Texas 65, UAB 62, 2OT

Charlotte 71, Marshall 66

Rice 75, UTSA 63

Old Dominion 80, UTEP 70

Quarterfinals
Thursday, March 9

Western Kentucky 78, North Texas 51

Louisiana Tech 66, Charlotte 55

Middle Tennessee 61, Rice 59

Southern Mississippi 80, Old Dominion 74

At Legacy Arena at the BJCC
Birmingham, Ala.
Semifinals
Friday, March 10

Western Kentucky vs. Louisiana Tech, 5:30 p.m.

Middle Tennessee vs. Southern Mississippi, 8 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 5:30 p.m.

Horizon League
At Joe Louis Arena
Detroit
First Round
Friday March 3

UIC 72, Northern Kentucky 60

Valparaiso 79, Youngstown State 62

Second Round
Saturday, March 4

Green Bay 89, Valparaiso 60

Wright State 79, UIC 52

Third Round
Sunday, March 5

Detroit 70, Cleveland State 56

Milwaukee 82, Oakland 60

Semifinals
Monday, March 6

Green Bay 66, Milwaukee 59

Detroit 71, Wright State 52

Championship
Tuesday, March 7

Green Bay 64, Detroit 52

Ivy League
At The Palestra
Philadelphia
First Round
Saturday, March 11

Pennsylvania vs. Brown, 11 a.m.

Princeton vs. Harvard, 6:30 p.m.

Championship
Sunday, March 12

Semifinal winners, 4 p.m.

Metro Atlantic Athletic Conference
At Times Union Center
Albany, N.Y.
First Round
Thursday, March 2

Canisius 80, Niagara 74, OT

Monmouth 62, Manhattan 46

Marist 71, Saint Peter's 60

Quarterfinals
Friday, March 3

Quinnipiac 63, Canisius 58

Rider 67, Monmouth 51

Saturday, March 4

Fairfield 61, Marist 44

Iona 67, Siena 47

Semifinals
Sunday, March 5

Quinnipiac 64, Iona 59

Rider 49, Fairfield 36

Championship
Monday, March 6

Quinnipiac 81, Rider 73

Mid-American Conference
First Round
Monday, March 6

Western Michigan 73, Miami (Ohio) 66

Buffalo 61, Bowling Green 45

Toledo 65, Akron 37

Ohio 63, Eastern Michigan 49

At Quicken Loans Arena
Cleveland
Quarterfinals
Wednesday, March 8

Western Michigan 67, Central Michigan 63

Northern Illinois 72, Ohio 71

Buffalo 69, Ball St. 65

Toledo 66, Kent State 63

Semifinals
Friday, March 10

Western Michigan vs. Northern Illinois, 11 a.m.

Buffalo vs. Toledo, 1:30 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 11 a.m.

Mid-Eastern Athletic Conference
At Scope Arena
Norfolk, Va.
First Round
Monday, March 6

Florida A&M 65, S.C. State 62

Norfolk State 60, Delaware State 40

Maryland-Eastern Shore 62, Coppin State 59

Tuesday, March 7

Savannah State 59, Morgan State 51

N.C. A&T 71, N.C. Central 58

Quarterfinals
Wednesday, March 8

Bethune-Cookman 53, Savannah State 43

N.C. A&T 68, Howard 58

Thursday, March 9

Hampton 66, Maryland-Eastern Shore 56

Florida A&M 80, Norfolk State 73

Semifinals
Friday, March 10

Bethune-Cookman vs. Florida A&M, Noon

N.C. A&T vs. Hampton, 2:30 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 4 p.m.

Missouri Valley Conference
At iWireless Center
Moline, Ill.
First Round
Thursday, March 9

Illinois St. 51, Indiana St. 44

Bradley 59, Loyola of Chicago 43

Quarterfinals
Friday, March 10

Drake vs. Illinois State, 1 p.m.

Southern Illinois vs. Wichita State, 3:30 p.m.

Northern Iowa vs. Bradley, 7 p.m.

Missouri State vs. Evansville, 9:30 p.m.

Semifinals
Saturday, March 11

Drake-Illinois State winner vs. Southern Illinois-Wichita State winner, 2:30 p.m.

Northern Iowa-Bradley winner vs. Missouri State-Evansville winner, 5 p.m.

Championship
Sunday, March 12

Semifinal winners, 3 p.m.

Mountain West Conference
At The Thomas & Mack Center
Las Vegas
First Round
Monday, March 6

San Jose State 76, San Diego State 58

Fresno State 62, Nevada 57

Utah State 46, Air Force 40

Quarterfinals
Tuesday, March 7

Colorado State 65, San Jose State 60

Boise State 64, New Mexico 62

Fresno St. 58, Wyoming 48

UNLV 68, Utah St. 43

Semifinals
Wednesday, March 8

Boise State 65, Colorado State 61

Fresno State 53, UNLV 51

Championship
Friday, March 10

Boise State vs. Fresno State, 3 p.m.

Northeast Conference
First Round
Sunday, March 5

Robert Morris 68, Fairleigh Dickinson 35

Sacred Heart 90, St. Francis Brooklyn 69

Bryant 59, Mount St. Mary's 47

CCSU 65, St. Francis (Pa.) 57

Semifinals
Wednesday, March 8

Robert Morris 70, CCSU 62

Bryant 75, Sacred Heart 68

Championship
Sunday, March 12

Bryant at Robert Morris, 1 p.m.

Ohio Valley Conference
At Municipal Auditorium
Nashville, Tenn.
First Round
Wednesday, March 1

Belmont 74, Southeast Missouri 59

Eastern Kentucky 73, Morehead State 67

Thursday, March 2

UT Martin 59, Austin Peay 43

SIU Edwardsville 77, Tennessee Tech 69

Semifinals
Friday, March 3

Belmont 83, UT Martin 62

Eastern Kentucky 61, SIU Edwardsville 58

Championship
Saturday, March 4

Belmont 94, Eastern Kentucky 64

Pacific-12 Conference
At KeyArena
Seattle
First Round
Thursday, March 2

California 71, Southern Cal 58

Arizona State 72, Utah 54

Washington St. 79, Colorado 78

Oregon 70, Arizona 63

Quarterfinals
Friday, March 3

Oregon State 65, California 49

UCLA 77, Arizona State 68

Stanford 66, Washington State 36

Oregon 70, Washington 69

Semifinals
Saturday, March 4

Oregon State 63, UCLA 53

Stanford 71, Oregon 56

Championship
Sunday, March 5

Stanford 48, Oregon State 43

Patriot League
First Round
Saturday, March 4

Lafayette 56, Holy Cross 54

Loyola (Md.) 78, Lehigh 50

Quarterfinals
Monday, March 6

Bucknell 75, Loyola (Md.) 72

American 57, Boston University 51

Army 83, Colgate 76

Navy 53, Lafayette 37

Semifinals
Friday, March 10

American at Bucknell, 5 p.m.

Army at Navy, 7:30 p.m.

Championship
At Higher Seed
Sunday, March 12

Semifinal winners, 11 a.m.

Southeastern Conference
At Bon Secours Wellness Arena
Greenville, S.C.
First Round
Wednesday, March 1

Alabama 77, Vanderbilt 57

Florida 71, Arkansas 61

Second Round
Thursday, March 2

Georgia 56, Auburn 52

Alabama 72, Tennessee 64

LSU 65, Mississippi 49

Texas A&M 67, Florida 48

Quarterfinals
Friday, March 3

South Carolina 72, Georgia 48

Kentucky 65, Alabama 55

Mississippi State 78, LSU 61

Texas A&M 62, Missouri 48

Semifinals
Saturday, March 4

South Carolina 89, Kentucky 77

Mississippi State 66, Texas A&M 50

Championship
Sunday, March 5

South Carolina 59, Mississippi State 49

Southern Conference
At U.S. Cellular Center
Asheville, N.C.
First Round
Thursday, March 2

Chattanooga 85, Western Carolina 41

UNC Greensboro 68, Furman 63

Mercer 67, Wofford 42

Samford 67, ETSU 64

Semifinals
Friday, March 3

Chattanooga 75, UNC Greensboro 53

Mercer 63, Samford 52

Championship
Sunday, March 5

Chattanooga 61, Mercer 59

Southland Conference
At The Leonard E. Merrell Center
Katy, Texas
First Round
Thursday, March 9

Texas A&M-Corpus Christi 57, Northwestern State 46

McNeese State 79, Nicholls 58

Second Round
Friday, March 10

New Orleans vs. Texas A&M-Corpus Christi, Noon

Stephen F. Austin vs. McNeese State, 2:30 p.m.

Semifinals
Saturday, March 11

Central Arkansas vs. New Orleans-Texas A&M-Corpus Christi winner, 2 p.m.

Lamar vs. Stephen F. Austin-McNeese State winner, 4:30 p.m.

Championship
Sunday, March 12

Semifinal winners, 12:30 p.m.

Southwestern Athletic Conference
First Round
Tuesday, March 7

Southern 73, Alcorn State 67

Texas Southern 65, Prairie View A&M 45

Grambling State 71, MVSU 61

Alabama State 48, Arkansas-Pine Bluff 46

At The Toyota Center
Houston
Semifinals
Friday, March 10

Grambling State vs. Southern, 1 p.m.

Texas Southern vs. Alabama State, 7 p.m.

Saturday, March 11

Semifinal winners, 3 p.m.

Summit League
At Denny Sanford PREMIER Center
Sioux Falls, S.D.
First Round
Saturday, March 4

Western Illinois 82, Denver 39

IUPUI 69, North Dakota State 56

Sunday, March 5

Omaha 64, South Dakota 58

South Dakota State 65, Oral Roberts 50

Semifinals
Monday, March 6

Western Illinois 84, Omaha 82

IUPUI 65, South Dakota State 61

Championship
Tuesday, March 7

Western Illinois 77, IUPUI 69, OT

Sun Belt Conference
At Lakefront Arena
New Orleans
First Round
Tuesday, March 7

Appalachian State 79, Coastal Carolina 58

Louisiana-Lafayette 79, Louisiana-Monroe 72

South Alabama 49, Georgia State 44

Arkansas St. 61, Georgia Southern 54

Quarterfinals
Thursday, March 9

Little Rock 69, Appalachian State 53

Louisiana-Lafayette 66, Texas State 64

Texas-Arlington 65, South Alabama 53

Troy 105, Arkansas State 72

Semifinals
Saturday, March 11

Little Rock vs. Louisiana-Lafayette, 6 p.m.

Texas-Arlington vs. Troy, 8:30 p.m.

Championship
Saturday, March 12

Semifinal winners, 7 p.m.

West Coast Conference
At Orleans Arena
Las Vegas
First Round
Thursday, March 2

Pacific 73, Pepperdine 55

San Diego 74, Portland 47

Quarterfinals
Thursday, March 2

Saint Mary's 60, Santa Clara 57

San Francisco 80, Loyola Marymount 67

Friday, March 3

Gonzaga 91, Pacific 59

BYU 75, San Diego 66, OT

Semifinals
Monday, March 6

Gonzaga 77, San Francisco 46

Saint Mary's 59, BYU 49

Championship
Tuesday, March 7

Gonzaga 86, Saint Mary's 75

Western Athletic Conference
At Orleans Arena
Las Vegas
First Round
Wednesday, March 8

UMKC 77, Texas Rio Grande Valley 69

Seattle 78, Chicago State 60

Utah Valley 59, Cal State Bakersfield 53, OT

Semifinals
Friday, March 10

New Mexico State vs. UMKC, 3 p.m.

Seattle vs. Utah Valley, 5:30 p.m.

Championship
Saturday, March 11

Semifinal winners, 6 p.m.