AP NEWS

WEEK ONE: Thursday, Aug. 16 - Saturday, Aug. 18, 2018

August 1, 2018

(All games 7 p.m. unless noted)

Thursday, Aug. 16

NON-CONFERENCE

Lake Mills at Menomonie, 7 p.m.

Plainfield Tri-County at Rio, 7 p.m.

Richland Center at Wisconsin Dells, 7 p.m.

Friday, Aug. 17

BIG EIGHT

Janesville Craig at Beloit Memorial, 7 p.m.

Verona vs. Janesville Parker at Monterey Stadium, Janesville, 7 p.m.

Madison West at Madison La Follette, 7 p.m.

Sun Prairie at Madison Memorial, 7 p.m.

Madison East at Middleton, 7 p.m.

ROCK VALLEY

Whitewater at Beloit Turner, 7 p.m.

Evansville vs. Brodhead/Juda at Brodhead High School, 7 p.m.

East Troy at Clinton, 7 p.m.

McFarland at Edgerton, 7 p.m.

Walworth Big Foot at Jefferson, 7 p.m.

BADGER CROSSOVER

Monona Grove at Baraboo, 7 p.m.

Waunakee at Fort Atkinson, 7 p.m.

Mount Horeb/Barneveld vs. Madison Edgewood at Madison Edgewood, 4 p.m.

Sauk Prairie at Milton, 7 p.m.

Reedsburg at Monroe, 7 p.m.

DeForest at Oregon, 7 p.m.

Portage at Stoughton, 7 p.m.

Beaver Dam at Watertown, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Lakeside Lutheran vs. Adams-Friendship at Adams-Friendship Middle School, 7 p.m.

Wauzeka-Steuben at Boscobel, 7 p.m.

Cambridge at Brookfield Academy, 7 p.m.

Omro vs. Columbus at Fireman’s Park, Columbus, 7 p.m.

Platteville at Cuba City, 7 p.m.

Lodi at Delavan-Darien, 7 p.m.

Stevens Point Pacelli at Dodgeland, 7 p.m.

New Glarus/Monticello at Dodgeville, 7 p.m.

Almond-Bancroft at Fall River, 7 p.m.

Lancaster at Fennimore, 7 p.m.

Markesan vs. Fond du Lac St. Mary’s Springs at Fruth Field, Fond du Lac, 7 p.m.

Nekoosa at Gale-Ettrick-Trempealeau, 7 p.m.

Mineral Point at Hartland Lake Country Lutheran, 6 p.m.

Montello co-op at Iola-Scandinavia, 7 p.m.

Wautoma at Laconia, 7 p.m.

Horicon/Hustisford at Lomira, 7 p.m.

Palmyra-Eagle at Marshall, 7 p.m.

Tomah at Mauston, 7 p.m.

River Valley at Onalaska, 7 p.m.

Johnson Creek at Orfordville Parkview, 7 p.m.

Wild Rose vs. Oshkosh Lourdes at Titan Stadium, UW-Oshkosh, 7 p.m.

Cambria-Friesland at Pardeeville, 7 p.m.

Waterloo at Poynette, 7 p.m.

La Crosse Aquinas at Prairie du Chien, 7 p.m.

Deerfield at Three Lakes, 6 p.m.

Iowa-Grant at Viroqua, 7 p.m.

Ripon at Watertown Luther Prep, 7 p.m.

Randolph at Westfield, 7 p.m.

Belleville vs. White Lake/Elcho at Elcho High School, 4 p.m.

GREAT EIGHT (8-PLAYER)

Elkhart Lake-Glenbeulah vs. Oakfield at Oakfield Village Park, 7 p.m.

Saturday, Aug. 18

NON-CONFERENCE

Southwestern vs. Black Hawk at UW-Platteville, 2:30 p.m.

Darlington vs. Glenwood City at Gale-Ettrick-Trempealeau High School, 12 p.m.

GREAT EIGHT (8-PLAYER)

Wisconsin Heights at Madison Abundant Life co-op, 1 p.m.

Janesville Craig at Beloit Memorial, 7 p.m.

Verona vs. Janesville Parker at Monterey Stadium, Janesville, 7 p.m.

Madison West at Madison La Follette, 7 p.m.

Sun Prairie at Madison Memorial, 7 p.m.

Madison East at Middleton, 7 p.m.

AP RADIO
Update hourly