AP NEWS

2018 Indiana All-State Class 2A Team

December 20, 2018

CLASS 2A

OFFENSE

QB_Spencer Wright, 6-2, 175, Jr., Western Boone

RB— Everett Johnson, 5-10, 195, Sr., Bluffton

RB —Xaine Kirby, 5-8, 180, Sr., Eastbrook

RB_Tucker Sc hank, 5-11, 172, Sr., Southridge

RB— Kaden Williams, 5-9, 170, Sr., Providence

WR_David Baker, 6-4, 190, Jr., Indianapolis Scecina

WR_Blake Carroll, 6-1, 195, Sr., Delphi

WR_Landry Ozmun, 5-9, 155, Sr., Oak Hill

TE —Clay Dalton, 6-1, 205, Sr., Eastbrook

OL_Michael Campbell, 6-0, 215, Sr., Paoli

OL_Owen Davisson, 5-11, 230, Jr., Rensselaer

OL_Cameron Ginter, 6-2, 262, Sr., Cascade

OL_Patrick Lyons, 6-3, 260, Sr., Indianapolis Scecina

OL_Logan Mastriano, 6-2, 250, Sr., Northeastern

K— Asher King, 6-2, 190, Sr., Heritage Christian

ALL-PURPOSE_K.J. Roudebush, 6-0, 198, Sr., Tipton

DEFENSE

DL_Luke Hornung, 6-2, 226, Jr., Triton Central

DL_Levi Leffers, 6-0, 235, Sr., Central Noble

DL_Isaac Meyer, 6-4, 225, Sr., Woodlan

DL_Robert Mudica, 6-1, 280, Sr., Bremen

LB_Ethan Lowry, 6-4, 220, Jr., Heritage Christian

LB_Dallas Pugsley, 5-7, 155, Sr., Shenandoah

LB_Devin Weakley, 5-7, 160, Sr., Western Boone

LB_Jacob Wunder, 6-0, 200, Sr., Bremen

DB_Nino Barbosa, 5-10, 150, Sr., Whiting

DB_Dakx Lannert, 5-10, 170, Jr., Evansville Mater Dei

DB_Aaron Steele, 6-0, 180, Sr., Triton Central

DB_Gabe Young, 6-1, 170, Sr., Shenandoah

P_Lance VanMatre, 6-0, 180, Jr., Eastern (Greentown)

HONORABLE MENTION

QB_Mac Ayres, Indianapolis Scecina; Cole Alexander, Lapel; Ryan Caldwell, Bremen; Cole Happe, Evansville Mater Dei; Garrett Hetzner, Eastern (Greentown); Jared Holley, Wabash; Ty Lawson, Paoli; Rylan Metz, Alexandria; Coleson Montgomery, Southridge; Jose Olivo, Knightstown; Dylan Paul, Boone Grove; Peyton Starks, Shenandoah.

RB_Monsoor Adisa, Boone Grove; Brady Boring, Evansville Mater Dei; Brandon Brazzell, Mitchell; Christian Carroll, Whiting; Tom Davenport, Whiting; Gavyn Doane, North Knox; Gabe Eurit, Lewis Cass; Keaton Kermode, Triton Central; Tavon Middlebrook, Indianapolis Scecina; Delton Moore, Manchester; Nathan Mullen, Bremen; Chris Murray, North Putnam; Hadyn Prater, Rochester; Ian Strange, Paoli; Michael Stewart, Madison-Grant; Colin Wagner, North Newton; Brae’ton Vann, Boone Grove; Kruze Washington, Western Boone.

WR_Logan Benson, Western Boone; Greg Black, Eastern (Greentown); Kyler Burchett, Knightstown; Isaac Cooper, Madison-Grant; Harrison Eckel, Heritage Christian; Eli Elkins, Eastern (Greentown); Justin Engle, Lapel; Connor Gill, Lapel; Matt Guhl, Triton Central; Joe Hendrix, Western Boone; Thomas Johnson, Heritage Christian; A.J. Sanders, Cascade; Luke Stoker, Tipton; Hunter Taylor, Evansville Mater Dei; Logan Vander Velden, Wabash; Cade Vernetti, Alexandria.

TE_Sam Huffman, Bremen; Thomas Knight, Whiting; Orrin Schmidt, Milan.

OL_Brennen Adams, Bremen; Roman Baird, Tipton; Cole Baker, Frankton; Brogan Brown, Tipton; Dan Canning, Whiting; Dakota Cates, Madison-Grant; Brandon Davis, Eastbrook; Brett Ewing, North Newton; Casey Foster, Western Boone; Robert Garcia, Whiting; Matt Gentry, Southridge; Dalton Guffey, Shenandoah; Jace Ingle, Paoli; Trevor Kahre, North Knox; Derek Keen, North Newton; Wyatt Kramer, Southridge; Joel Magnabosco, Speedway; Josh Mitterling, Heritage Christian; Stewart Mossholder, Oak Hill; Gavin Patrick, Shenandoah; Dalton Pinaire, Eastern (Pekin); Luke Sanford, North Putnam; Collin Snyder, Centerville; Kobe Stephens, Tipton; Asher Walden, Eastern (Greentown); Tyler Walker, Rochester; Luke Wilkening, Boone Grove; Jake Wilson, Evansville Mater Dei.

K_Michael Des Noyers, Lapel; Collin Kerr, Bremen; Aaron Lovell, Evansville Mater Dei; Zane Shilts,Eastbrook; Nathan Slack, Tipton.

DL — Peyton Carter, Tipton; Wilson Daulton, Rochester; Matt Funk, Indianapolis Scecina; Colin Givens, Evansville Mater Dei; Nick Krieger, Whiting; Dylan Mathena, Tell City; Devin Murphy, Southridge; Liam Orcutt, Knightstown; Emiliano Rodriguez, Whiting; Justin Samons, Wabash; Joe Shaffer, Lewis Cass; Patrick Shallenberger, Western Boone; Aidan Stevens, Rensselaer.

LB_Spencer Benner, Northeastern; Shane Berry, Northeastern; John Bock, Whiting; Cole Calvert, Southridge; Sebastian Connor, Tipton; Andrew Eriks, Boone Grove; Josh Farmer, Shenandoah; Zane Gilbreath, Rochester; Isaiah Harris, Bowman Academy; Gary Hayward, Prairie Heights; James Hoke, Providence; Connor Horning, Cascade; Joey Humphrey, Lewis Cass; Luke Lannan, Linton-Stockton; Jayvin Lyons, Tipton; Christian McDole, Shenandoah; Luke Monize, Eastern (Greentown); Ben Newby, Knightstown; Josh Parish, Elwood; Chris Pritchett, Centerville; Isaac Salinas, Delphi; Dakota Sams, Milan; Logan Seger, Southridge; Sebastian Spieth, Woodlan; Aaron Thomas, Alexandria; Joel Torres, Whiting; Devon Valentine, Speedway; Drew VanWinkle, Centerville; Brett Wethington, Western Boone; Jake Wilkes, Cloverdale; Tyishaun Woods, Indianapolis Scecina.

DB_Miller Abernathy, Alexandria; Carter Elliott, Paoli; Ben Vanderwall, North Newton; Justin Zumbrun, Bremen.

P_Brandon Schafer, Providence; Alex Stouder, Bremen; Justin Summers, Alexandria; Dante Torres, Centerville.

AP RADIO
Update hourly