PREP FOOTBALL

Academy Park 39, Chichester 12

Bangor 22, Northwestern Lehigh 20

Berks Catholic 28, Wyomissing 0

Bermudian Springs 40, Biglerville 0

Berwick 42, Wyoming Area 0

Bishop Carroll 35, St. Joseph's Catholic 0

Boyertown 48, Erie East 20

Camp Hill 46, Camp Hill Trinity 21

Carlisle 47, Chambersburg 21

Cedar Cliff 17, Susquehanna Township 14

Cedar Crest 49, Lampeter-Strasburg 27

Central Martinsburg 21, Tyrone 10

Clarion 55, Brookville 12

Cocalico 63, Solanco 28

Dallastown Area 40, Red Lion 27

Delone 54, Hanover 0

Donegal 54, Annville-Cleona 6

East Pennsboro 42, Boiling Springs 20

Elizabethtown 70, Ephrata 6

Exeter 42, Daniel Boone 0

Fleetwood 62, Kutztown 6

Gateway 40, Woodland Hills 28

Gettysburg 30, West York 13

Governor Mifflin 51, Conrad Weiser 0

Harrisburg Bishop McDevitt 60, Central Dauphin East 10

Hempfield 59, Lebanon 48

Kennard-Dale 49, Columbia 0

Kiski School 58, Linsly, W.Va. 20

Littlestown 28, Fairfield 12

Lower Dauphin 48, Hershey 6

Manheim Central 70, Garden Spot 14

Manheim Township 62, Penn Manor 14

McKeesport 22, West Allegheny 21

Milton Hershey 21, Palmyra 9

Muhlenberg 31, Reading 7

Nanticoke Area 58, Holy Redeemer 12

Northampton 34, Pottstown 22

Northeastern 44, New Oxford 6

Northern Lebanon 21, Lancaster Catholic 14

Northern York 49, West Perry 33

Northwest Area 31, Bloomsburg 30, 3OT

Penn-Trafford 28, Fox Chapel 21

Pennridge 24, Quakertown 0

Pequea Valley 28, ELCO 27

Perkiomen School 29, St. Andrew's, Del. 7

Red Land 35, Mechanicsburg 13

Schuylkill Valley 13, Hamburg 7

Shippensburg 27, Big Spring 21

South Western 24, Spring Grove 7

State College 31, Central Dauphin 10

Susquehannock 24, Dover 17

Twin Valley 35, Greencastle Antrim 0

Upper St. Clair 6, Franklin Regional 3

Warwick 66, Lancaster McCaskey 28

Waynesboro 21, Mifflin County 14

West Lawn Wilson 52, Conestoga Valley 21

Wilmington Friends, Del. 48, Morrisville 0

York 26, Central York 19

York Suburban 26, Eastern York 6

Class 1A District 5=

First Round=

Northern Bedford 28, Shade 12

Windber 49, North Star 0

Class 1A District 6=

First Round=

Claysburg-Kimmel 27, Penns Manor 8

Purchase Line 43, United 22

Class 1A District 7=

First Round=

California 51, Bishop Canevin 7

Carmichaels 28, Western Beaver 8

Clairton 41, Summit Academy 18

Jeannette 49, Monessen 0

Our Lady Of Sacred Heart 52, Springdale 26

Rochester 39, West Greene 14

Union Area 30, Fort Cherry 21

Class 1A District 9=

First Round=

Coudersport 44, Clarion-Limestone 40

Redbank Valley 15, Otto-Eldred 8

Class 1A=

District 11=

Tri-Valley 17, Pottsville Nativity 7

Williams Valley 56, Marian Catholic 21

Class 1A=

District 1=

Old Forge 29, Lackawanna Trail 22

Class 1A=

District 4 Semifinal=

Montgomery 47, Bucktail 6

Wyalusing 22, Muncy 21

Class 2A District 10=

First Round=

Greenville 63, Northwestern 19

Reynolds 32, Iroquois 13

Sharpsville 56, Seneca 14

Wilmington 48, Maplewood 14

Class 2A District 11=

First Round=

Palmerton 42, Catasauqua 15

Schuylkill Haven 62, Mahanoy Area 26

Class 2A District 1=

First Round=

Philadelphia West Catholic 50, Bristol 6

Class 2A District 2=

First Round=

Carbondale 30, Lakeland 20

Dunmore 34, Mid Valley 13

Class 2A District 4=

Quarterfinal=

Central Columbia 20, Towanda 6

Line Mountain 14, Wellsboro 13

Mount Carmel 28, South Williamsport 14

Southern Columbia 63, North Penn-Mansfield 26

Class 2A District 7=

First Round=

Avonworth 21, Charleroi 12

Burgettstown 31, Neshannock 28

East Allegheny 28, Mohawk 14

Elwood City Riverside 34, Frazier 0

Pittsburgh North Catholic 35, Brentwood 7

Serra Catholic 27, Bethlehem Center 20

Steel Valley 42, Laurel 13

Washington 42, Freedom 9

Class 2A District 9=

First Round=

Kane Area 28, Brockway 14

Class 3A District 2=

First Round=

Lake-Lehman 27, Western Wayne 26, OT

Scranton Prep 42, Wilkes-Barre Meyers 0

Class 3A District 4=

First Round=

Danville 54, Mifflinburg 24

Loyalsock 35, Lewisburg 24

Class 3A District 7=

Quarterfinal=

Aliquippa 48, South Park 12

Beaver Area 40, Elizabeth Forward 20

Quaker Valley 51, Derry 29

Seton-LaSalle 35, Freeport 18

Class 4A District 12=

First Round=

Bartram 22, West Philadelphia 0

Imhotep Charter 53, Latin Charter 8

Class 4A District 1=

Semifinal=

Pottsgrove 33, Interboro 8

Class 4A District 2=

First Round=

Berwick, La. 42, Wyoming Area 0

North Pocono 48, Pittston Area 15

Valley View 51, Crestwood 0

Wilkes-Barre Coughlin 28, Dallas 0

Class 4A District 4=

Semifinal=

Selinsgrove 14, Jersey Shore 7

Shikellamy 41, Athens 7

Class 4A District 5,6 or 9=

Semifinal=

Bellefonte 62, Clearfield 21

Greater Johnstown 35, Bradford 13

Class 4A District 7=

Quarterfinal=

Belle Vernon 42, Mars 7

Montour 35, New Castle 31

South Fayette 35, West Mifflin 0

Thomas Jefferson 42, Trinity 0

Class 5A District 11=

Semifinal=

Southern Lehigh 48, East Stroudsburg South 19

Whitehall 56, East Stroudsburg North 7

Class 5A District 12=

Quarterfinal=

Gratz 47, Olney Charter 6

Mastery Charter North 6, Frankford 3

Class 5A District 1=

First Round=

Marple Newtown 42, Oxford 13

Springfield Delco 38, Penncrest 0

Strath Haven 24, Bishop Shanahan 21

Unionville 42, Glen Mills 8

Upper Dublin 27, Radnor 21

Upper Moreland 57, Sun Valley 30

West Chester Rustin 48, Great Valley 17

Class 5A District 2=

First Round=

Wyoming Valley West 63, Abington Heights 14

Class 6A District 11=

Quarterfinal=

Bethlehem Freedom 26, Emmaus 15

Easton 35, Nazareth Area 7

Parkland 36, Bethlehem Liberty 23

Pocono Mountain West 34, Stroudsburg 20

Class 6A District 12=

Quarterfinal=

LaSalle 45, Philadelphia Roman Catholic 0

Philadelphia Central 20, South Philadelphia 12

Philadelphia Northeast 47, Martin Luther King 20

St. Joseph's Prep 41, Father Judge 7

Class 6A District 1=

First Round=

Coatesville 51, Harry S. Truman 22

Downingtown East 42, Owen J Roberts 13

Garnet Valley 32, Central Bucks West 13

Neshaminy 42, Spring-Ford 21

Pennridge 24, Quakertown 0

Pennsbury 17, Central Bucks South 0

Perkiomen Valley 38, Penn Wood 30

Class 6A District 2 or 4=

Semifinal=

Delaware Valley 49, Scranton 28

Hazleton Area 28, Williamsport 27

Class 6A District 6,8 or 10=

Semifinal=

Erie High 35, Erie McDowell 34

Class 6A District 7=

Quarterfinal=

North Allegheny 38, Mount Lebanon 14

Penn Hills 30, Bethel Park 28

Pine-Richland 49, Norwin 14

Pittsburgh Central Catholic 27, Peters Township 20

Class 6A District1=

First Round=

North Penn 41, Haverford 26

Class AA=

District 6=

Ligonier Valley 50, West Shamokin 26

Westmont Hilltop 29, Bellwood-Antis 28

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/