PREP FOOTBALL

Brookhaven 26, West Jones 0

Calhoun City 32, Lake 6

Cleveland 55, Canton 14

D'Iberville 31, St. Martin 16

Falkner 28, Thrasher 6

Forest Hill 28, North Pike 20

French Camp 56, Leake County 44

Germantown 42, Ridgeland 10

Grenada 21, Saltillo 3

Gulfport 27, Biloxi 14

Hamilton 16, Vardaman 6

Hancock 18, Pascagoula 15

Hattiesburg 62, West Harrison 20

Hernando 21, Columbus 14

J.F. Kennedy 38, McAdams 12

Laurel 47, Natchez 14

Lumberton 52, Salem 0

Madison Central 38, Greenville 6

Neshoba Central 14, Callaway 8

Ocean Springs 28, Harrison Central 27

Okolona 41, Potts Camp 14

Pearl 28, Brandon 27, OT

Picayune 54, Pearl River Central 0

Sacred Heart 42, Stringer 38

Simmons 68, Durant 0

Smithville 27, Biggersville 6

South Jones 57, Wingfield 22

Starkville 21, Clinton 15

Stone 48, Long Beach 40

Tupelo 34, Oxford 8

Vicksburg 26, Holmes County Central 6

Warren Central 28, Provine 0

Washington School 14, Copiah Aca. 6

Wayne County 42, Gautier 21

West Lowndes 36, Sebastopol 18

West Point 63, Lewisburg 3

Class AAAA=

First Round=

East Central 63, Lanier 13

Florence 14, Pass Christian 7

Greene County 36, Quitman 10

Itawamba AHS 17, Kosciusko 14

Louisville 41, Shannon 6

Noxubee County 48, Amory 26

Pontotoc 6, New Hope 3

Poplarville 42, Northeast Lauderdale 27

Purvis 42, Mendenhall 41, OT

South Pike 30, Moss Point 19

St. Stanislaus 35, McComb 7

West Lauderdale 54, Sumrall 19

Yazoo City 24, Ripley 23

Class AAA=

First Round=

Charleston 48, Belmont 0

Choctaw County 44, Independence 7

Forest 31, Wilkinson County 20

Hazlehurst 51, Morton 27

Jefferson Davis County 79, St. Andrew's 38

Kemper County 36, Franklin Co. 9

Port Gibson 28, Southeast Lauderdale 14

Ruleville 27, Kossuth 17

Seminary 21, Velma Jackson 20

Tylertown 35, Magee 13

West Marion 22, Raleigh 20

Yazoo County 42, Booneville 7

Class AA=

First Round=

Baldwyn 28, O'Bannon 0

Bay Springs 54, West Lincoln 20

Calhoun City 32, Lake 6

Collins 47, Pelahatchie 14

Enterprise Clarke 60, Amite County 27

Heidelberg 34, Loyd Star 14

North Forrest 50, Mize 30

Perry Central 49, St. Joseph-Madison 0

Philadelphia 45, Eupora 13

Pisgah 17, Richton 12

Scott Central 51, East Webster 0

Strayhorn 22, West Bolivar 20, 2OT

Taylorsville 47, Bogue Chitto 7

Winona 29, Newton 28

Division II Class AA=

Round 1=

Lausanne Collegiate, Tenn. 35, Northpoint Christian 0

MAIS Class AAAA-D1=

Play-In=

Jackson Aca. 34, Oak Forest, La. 17

Madison-Ridgeland Aca. 28, Presbyterian Christian 23

MAIS Class AAAA-D2=

Play-In=

Simpson Aca. 46, East Rankin Aca. 21

MAIS Class AAA=

Quarterfinal=

Adams Christian 44, Heritage Aca. 20

Columbia Aca. 38, Riverfield, La. 26

Indianola Aca. 28, Leake Aca. 0

Starkville Aca. 30, Central Hinds Aca. 0

MAIS Class AA=

Quarterfinal=

Centreville Aca. 52, Brookhaven Aca. 33

Prairie View, La. 44, Amite School 30

Tri-County Aca. 22, Marshall Aca. 14

St. Joseph-Greenville 35, Manchester Aca. 0

MAIS Class A=

Quarterfinal=

West Memphis Christian, Ark. 49, Columbus Christian 0

MAIS 8-Man=

Quarterfinal=

Prentiss Christian 63, Calhoun Aca. 38

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Aberdeen vs. North Panola, ppd. to Nov 4th.

East Union vs. South Delta, ppd. to Nov 4th.

Humphreys vs. North Pontotoc, ppd. to Nov 4th.

Palmer vs. Houston, ccd.

Ray Brooks vs. Broad Street, ccd.

Rosa Fort vs. Senatobia, ppd. to Nov 4th.

Shaw vs. Coffeeville, ccd.

South Pontotoc vs. Water Valley, ppd. to Nov 4th.

Walnut vs. West Tallahatchie, ppd.

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/