CLASS 4A DIVISION I

Region I

Bidistrict

Lubbock Estacado 45, Clint Mountain View 0

WF Hirschi 44, Brownwood 34

Andrews 48, Borger 21

Decatur 48, Abilene Wylie 34

Stephenville 52, Sanger 13

Pampa 53, Fabens 3

Argyle 56, Snyder 21

Levelland 28, Clint 7

Area

Lubbock Estacado (10-1) vs. WF Hirschi (9-2), 7 p.m. Friday, Abilene's Wildcat Stadium (ACU)

Andrews (9-2) vs. Decatur (7-4), 7 p.m. Friday, Abilene's Moore Stadium

Stephenville (9-2) vs. Pampa (6-4), 6 p.m. Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium

Argyle (11-0) vs. Levelland (6-4), 7 p.m. Friday, Clyde

Region II

Bidistrict

Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14

Van 35, Princeton 28

Midlothian Heritage 74, Lake Worth 12

Crandall 28, Paris 7

Texarkana Liberty-Eylau 49, Brownsboro 35

Dallas Carter 49, Mineral Wells 21

Kaufman 48, Anna 31

Springtown 53, Alvarado 30

Area

Kennedale (10-1) vs. Van (10-1), noon Friday, Frisco's Ford Center

Midlothian Heritage (11-0) vs. Crandall (7-4), 2 p.m. Friday, Dallas' Kincaide Stadium

Texarkana Liberty-Eylau (6-5) vs. Dallas Carter (9-2), 6 p.m. Friday, Royse City

Kaufman (10-1) vs. Springtown (6-5), 2 p.m. Friday, NRH's Birdville Fine Arts Complex

Region III

Bidistrict

Carthage 46, Huffman Hargrave 10

Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0

Silsbee 37, Center 17

Bay City 42, Houston Yates 14

Sealy 42, Houston North Forest 28

Henderson 31, Navasota 24

El Campo 53, Houston Kashmere 6

Kilgore 49, Little Cypress-Mauriceville 0

Area

Carthage (11-0) vs. Freeport Brazosport (8-3), 6 p.m. Friday, Porter

Silsbee (6-4) vs. Bay City (7-3), 6 p.m. Friday, Humble's Turner Stadium

Sealy (6-4) vs. Henderson (9-2), 5 p.m. Friday, Lufkin's Martin Stadium

El Campo (8-2) vs. Kilgore (8-3), 2 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

Region IV

Bidistrict

Waco La Vega 47, Fredericksburg 23

Kingsville King 28, La Vernia 6

Fischer Canyon Lake 31, Gatesville 21

Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16

Somerset 33, Zapata 10

China Spring 48, Taylor 0

Rockport-Fulton 19, La Feria 14

Liberty Hill 50, Boerne 48

Area

Waco La Vega (11-0) vs. Kingsville King (7-4), 2 p.m. Friday, San Antonio's Heroes Stadium

Fischer Canyon Lake (9-2) vs. Pleasanton (10-1), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Gustafson Stadium

Somerset (9-2) vs. China Spring (8-3), 7 p.m. Friday, Buda

Rockport-Fulton (5-5) vs. Liberty Hill (8-2), 2 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium

___

CLASS 4A DIVISION II

Region I

Bidistrict

Bushland 33, Midland Greenwood 14

Godley 32, Bridgeport 28

Seminole 43, Dalhart 6

Iowa Park 51, Waxahachie Life 14

Graham 59, Hillsboro 7

Monahans 41, Denver City 21

Vernon 42, Glen Rose 28

Sweetwater 60, Perryton 14

Area

Bushland (9-2) vs. Godley (9-2), 2 p.m. Friday, Vernon

Seminole (10-1) vs. Iowa Park (7-4), 2 p.m. Friday, Abilene's Wildcat Stadium (ACU)

Graham (11-0) vs. Monahans (9-2), 7 p.m. Friday, Sweetwater

Vernon (5-6) vs. Sweetwater (9-2), 7 p.m. Friday, Breckenridge

Region II

Bidistrict

Melissa 58, Dallas Lincoln 14

Rusk 48, Pittsburg 7

Caddo Mills 41, Wills Point 28

Gilmer 55, Diboll 40

Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7

Aubrey 35, Canton 24

Jasper 56, Atlanta 28

Celina 63, Ferris 13

Area

Melissa (10-1) vs. Rusk (9-2), 7:30 p.m. Friday, Corsicana

Caddo Mills (5-6) vs. Gilmer (9-2), 7:30 p.m. Friday, Sulphur Springs

Texarkana Pleasant Grove (11-0) vs. Aubrey (8-3), 4 p.m. Friday, Frisco's Ford Center

Jasper (8-2) vs. Celina (8-3), 2 p.m. Friday, Athens

Region III

Bidistrict

Salado 42, Columbus 14

Liberty 31, Shepherd 28

Fairfield 41, Giddings 2

Bellville 35, Orangefield 14

Madisonville 42, Sour Lake Hardin-Jefferson 20

Lorena 42, Caldwell 25

West Orange-Stark 54, Brookshire Royal 0

Mexia 30, Gonzales 7

Area

Salado (10-1) vs. Liberty (8-2), 7 p.m. Saturday, Bryan's Green Stadium

Fairfield (6-5) vs. Bellville (6-5), 6 p.m. Saturday, Madisonville

Madisonville (10-1) vs. Lorena (5-6), 6:30 p.m. Friday, Bryan's Green Stadium

West Orange Stark (9-0) vs. Mexia (6-5), 7 p.m. Friday, Conroe's Moorhead Stadium

Region IV

Bidistrict

Wimberley 56, Carrizo Springs 19

Sinton 49, Raymondville 28

Hondo 26, Pearsall 18

Sweeny 49, Orange Grove 0

Cuero 67, CC West Oso 10

Crystal City 20, Llano 14

Rio Hondo 42, Aransas Pass 13

Geronimo Navarro 42, Devine 7

Area

Wimberley (10-1) vs. Sinton (8-2), 7 p.m. Friday, Floresville

Hondo (3-8) vs. Sweeny (7-3), 1 p.m. Friday, Victoria

Cuero (10-0) vs. Crystal City (9-2), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium

Rio Hondo (9-1) vs. Geronimo Navarro (10-1), 7 p.m. Friday, CC Calallen