AP NEWS
Related topics

Thursday’s Scores

February 1, 2019

BOYS PREP BASKETBALL=

Baldwin-Woodville 69, Ellsworth 67

Gale-Ettrick-Trempealeau 63, Viroqua 38

Hayward 55, Ladysmith 28

Hillsboro 64, Royall 59

Kettle Moraine 59, Waukesha South 25

Kickapoo 72, La Farge 42

La Crosse Central 83, Aquinas 29

Mauston 80, Black River Falls 42

West Salem 78, Luther 63

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Abundant Life Christian/St. Ambrose vs. Williams Bay, ppd.

Arcadia vs. Westby, ppd. to Feb 9th.

Augusta vs. Melrose-Mindoro, ppd. to Feb 12th.

Bangor vs. Necedah, ppd. to Feb 16th.

Barron vs. Northwestern, ppd. to Feb 18th.

Benton vs. Belmont, ppd. to Feb 2nd.

Big Foot vs. Jefferson, ppd. to Feb 9th.

Bloomer vs. Spooner, ppd. to Feb 11th.

Brodhead vs. Turner, ppd. to Feb 16th.

Cassville vs. Shullsburg, ppd. to Feb 1st.

Chippewa Falls vs. Menomonie, ppd.

Clinton vs. East Troy, ppd. to Feb 12th.

Coleman vs. Lena, ppd.

Crandon vs. Florence, ppd.

Crivitz vs. Oneida Nation, ppd.

Cumberland vs. Chetek-Weyerhaeuser, ppd. to Feb 4th.

De Soto vs. Wauzeka-Steuben, ppd. to Feb 18th.

Destiny vs. Eastbrook Academy, ppd.

Eau Claire Immanuel Lutheran vs. Independence, ppd.

Eau Claire Memorial vs. Rice Lake, ppd. to Feb 18th.

Elcho vs. Three Lakes, ppd.

Eleva-Strum vs. Cochrane-Fountain City, ppd. to Feb 1st.

Gillett vs. Wausaukee, ppd.

Gilmanton vs. Blair-Taylor, ppd. to Feb 12th.

Holmen vs. Eau Claire North, ppd. to Feb 4th.

Iola-Scandinavia vs. Weyauwega-Fremont, ppd.

Juda vs. Argyle, ppd. to Feb 16th.

Kenosha Reuther vs. Williams Bay Faith Christian, ppd. to Jan 31st.

Lourdes Academy vs. Central Wisconsin Christian, ppd.

Manawa vs. Wittenberg-Birnamwood, ppd.

Menominee Indian vs. Amherst, ppd.

Mishicot vs. Kewaunee, ppd.

Monticello vs. Albany, ppd. to Feb 2nd.

New Lisbon vs. Brookwood, ppd. to Feb 15th.

Northland Lutheran vs. Tigerton, ppd.

Pecatonica vs. Black Hawk, ppd. to Feb 11th.

Pittsville vs. Almond-Bancroft, ppd. to Feb 23rd.

Richland Center vs. Lancaster, ppd. to Feb 1st.

River Falls vs. Hudson, ppd. to Feb 4th.

River Ridge vs. Highland, ppd.

Saint Thomas Aquinas vs. Suring, ppd.

Saline Washtenaw Christian, Mich. vs. Freedom, ppd.

Shoreland Lutheran vs. Racine Lutheran, ppd. to Feb 1st.

Tri-County vs. Wild Rose, ppd.

Watertown Luther Prep vs. Mayville, ppd. to Feb 11th.

Watertown vs. Oconomowoc, ppd.

Weston vs. Ithaca, ppd. to Feb 18th.

White Lake vs. Laona-Wabeno, ppd.

Whitewater vs. Edgerton, ppd. to Feb 1st.

Wisconsin Dells vs. Poynette, ppd.

Wonewoc-Center vs. Cashton, ppd. to Feb 15th.

GIRLS PREP BASKETBALL=

Amery 66, New Richmond 37

Cuba City 62, Boscobel 51

La Crosse Central 50, West Salem 44

Mauston 47, Viroqua 39

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Altoona vs. Cadott, ppd. to Feb 5th.

Antigo vs. Pacelli, ppd.

Appleton North vs. Wausau West, ppd.

Baraboo vs. Mount Horeb, ppd. to Feb 2nd.

Belleville vs. Wisconsin Heights, ppd.

Beloit Memorial vs. Middleton, ppd.

Boyceville vs. Mondovi, ppd.

Butternut vs. Solon Springs, ppd.

Cambria-Friesland vs. Randolph, ppd. to Feb 7th.

Cambridge vs. Marshall, ppd.

Cloquet, Minn. vs. Ashland, ppd. to Feb 13th.

Colfax vs. Glenwood City, ppd. to Feb 1st.

Columbus vs. Poynette, ppd. to Feb 2nd.

DeForest vs. Reedsburg Area, ppd. to Feb 4th.

Deerfield vs. Parkview, ppd.

Destiny vs. Eastbrook Academy, ppd.

Dodgeville vs. River Valley, ppd. to Feb 4th.

Edgar vs. Abbotsford, ppd. to Feb 1st.

Edgewood vs. Fort Atkinson, ppd. to Feb 1st.

Elk Mound vs. Elmwood/Plum City, ppd. to Feb 12th.

Fennimore vs. Darlington, ppd. to Feb 7th.

Granton vs. Loyal, ppd.

Greenwood vs. Columbus Catholic, ppd.

Heritage Christian vs. Kenosha Saint Joseph Catholic Academy, ppd.

Hurley vs. Mellen, ppd. to Feb 1st.

Iowa-Grant vs. Riverdale, ppd. to Feb 1st.

Ithaca vs. Highland, ccd.

Janesville Craig vs. Madison La Follette, ppd. to Feb 6th.

Johnson Creek vs. Dodgeland, ppd.

Kaukauna vs. Neenah, ppd.

Kewaskum vs. Kettle Moraine Lutheran, ppd. to Feb 7th.

Kiel vs. Valders, ppd.

Lakeside Lutheran vs. Watertown Luther Prep, ppd. to Feb 2nd.

Lancaster vs. Richland Center, ppd. to Feb 1st.

Little Chute vs. Denmark, ppd.

Lodi vs. Lake Mills, ppd. to Feb 2nd.

Lourdes Academy vs. Central Wisconsin Christian, ppd.

Madison East vs. Janesville Parker, ppd.

Madison West vs. Madison Memorial, ppd. to Feb 6th.

Marathon vs. Athens, ppd. to Feb 14th.

Marinette vs. Fox Valley Lutheran, ppd.

Markesan vs. Fall River, ppd.

McDonell Central vs. Regis, ppd. to Feb 11th.

Medford Area vs. Mosinee, ppd. to Feb 7th.

Milton vs. Oregon, ppd. to Feb 9th.

Mishicot vs. Oostburg, ppd. to Feb 1st.

Monona Grove vs. Watertown, ppd.

Monroe vs. Stoughton, ppd. to Feb 2nd.

Montello vs. Pardeeville, ppd.

Newman Catholic vs. Chequamegon, ppd. to Feb 1st.

Northland Pines vs. Rhinelander, ppd. to Feb 11th.

Oconto Falls vs. Freedom, ppd.

Onalaska vs. Eau Claire Memorial, ppd. to Feb 2nd.

Osceola vs. Ellsworth, ppd. to Feb 1st.

Palmyra-Eagle vs. Madison Country Day, ppd.

Platteville vs. Prairie du Chien, ppd. to Feb 5th.

Prescott vs. Baldwin-Woodville, ppd. to Feb 1st.

Princeton/Green Lake vs. Rio, ppd.

Ripon vs. Berlin, ppd.

Sauk Prairie vs. Beaver Dam, ppd. to Feb 1st.

Shoreland Lutheran vs. Racine Lutheran, ppd. to Jan 31st.

Southern Door vs. Shiocton, ccd.

Southwestern vs. Mineral Point, ppd. to Feb 9th.

Spencer vs. Neillsville, ppd. to Feb 12th.

Spring Valley vs. Durand, ppd. to Feb 1st.

St. Marys Springs vs. Howards Grove, ppd.

Stanley-Boyd vs. Osseo-Fairchild, ppd. to Feb 4th.

Sun Prairie vs. Verona Area, ppd. to Feb 5th.

Thorp vs. Fall Creek, ppd. to Feb 1st.

Tomahawk vs. Lakeland, ppd.

Turtle Lake vs. Prairie Farm, ppd. to Feb 1st.

Unity vs. Barron, ppd.

Waterloo vs. New Glarus, ppd.

Waunakee vs. Portage, ppd.

Wayland Academy vs. Horicon, ppd.

Williams Bay vs. Madison Abundant Life, ppd.

Winneconne vs. Waupun, ppd.

Wrightstown vs. Luxemburg-Casco, ppd.

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly