BOYS BASKETBALL=

Creede High School 93, Mountain Valley 50

Del Norte 75, Custer County 43

1A District 1=

Play-in=

Dove Creek 46, Nucla 44

1A District 2=

Quarterfinal=

Cheraw 55, Eads 50

McClave 59, Granada 26

1A District 3=

Quarterfinal=

Branson/Kim 64, Wiley 49

Walsh 61, Springfield 43

1A District 6=

Quarterfinal=

Sangre De Cristo 52, Cotopaxi 50

Sierra Grande 72, Centennial 42

1A District 7=

Quarterfinal=

Deer Trail 48, Colorado Deaf and Blind School 28

Genoa-Hugo 81, Hanover 33

Kiowa 43, Pikes Peak 32

1A District 8=

Quarterfinal=

Front Range Baptist 66, Belleview Christian 43

2A District 1=

Quarterfinal=

Center 63, South Park 62

Sanford 63, Cripple Creek-Victor 18

Sargent 53, Crested Butte 34

2A District 2=

Quarterfinal=

Akron 60, Merino 58

Haxtun 49, Holyoke 38

Sedgwick County 72, Wray 46

Yuma 64, Wiggins 18

2A District 4=

Quarterfinal=

Denver Christian 65, Denver Academy 27

Front Range Christian School 66, Burlington 64

2A District 5=

Play-in=

Plateau Valley 65, Hayden 32

West Grand 63, Caprock Academy 29

2A District 6=

Quarterfinal=

Rocky Ford 48, Swink 44

2A District 7=

Play-in=

Gilpin County 64, Lyons 53

3A Confluence=

Quarterfinal=

Eagle Ridge Academy 69, Stargate School 63

Ridge View Academy 53, Fort Lupton 48

Weld Central 70, Lotus School of Excellence 45

3A Intermountain=

Quarterfinal=

Monte Vista 43, Pagosa Springs 40

Montezuma-Cortez 63, Centauri 60

3A Metro=

Quarterfinal=

Faith Christian 47, Colorado Academy 33

Kent Denver 78, Jefferson Academy 52

Lutheran 53, Peak to Peak 31

Manual 54, Bishop Machebeuf 50

3A Patriot=

Quarterfinal=

Platte Valley 80, Estes Park 48

Resurrection Christian 65, Brush 36

Sterling 85, Eaton 28

Strasburg 80, Valley 74

3A Western Slope=

Quarterfinal=

Coal Ridge 64, Cedaredge 43

Delta 73, Olathe 22

Grand Valley 69, Basalt 51

Roaring Fork 70, Moffat County 36

GIRLS BASKETBALL=

Arapahoe 68, Arvada West 38

Bear Creek 77, Northglenn 58

Berthoud 80, Pueblo Central 59

Broomfield 65, Grand Junction Central 40

Chatfield 62, Far Northeast 55

Cheyenne Mountain 61, Vista PEAK 59

Columbine 41, Eaglecrest 37

Denver South 64, Poudre 57

Discovery Canyon 72, Roosevelt 66

Fort Collins 40, Prairie View 31

Fountain-Fort Carson 57, Brighton 48

Frederick 46, Palisade 28

Glenwood Springs 63, Mountain View 52

Green Mountain 53, Falcon 43

Legacy 53, Cherokee Trail 39

Lewis-Palmer 37, Skyline 28

Littleton 42, Canon City 37

Loveland 45, Overland 43

Palmer Ridge 56, Durango 41

Pine Creek 47, Mountain Range 25

Pueblo County 77, Harrison 51

Pueblo East 48, Ponderosa 27

Rampart 53, Rock Canyon 30

Rangeview 49, ThunderRidge 44

Rocky Mountain 44, Grand Junction 23

Sand Creek 35, Montrose 33

Sierra 72, Conifer 45

The Classical Academy 50, Erie 34

Vista Ridge 44, Legend 30

1A District 2=

Quarterfinal=

Cheyenne Wells 44, Cheraw 30

Eads 58, Granada 22

1A District 3=

Quarterfinal=

South Baca 55, Wiley 46

Springfield 56, Walsh 33

1A District 4=

Quarterfinal=

Briggsdale 52, Caliche 40

Fleming 67, Pawnee 22

Longmont Christian 49, Prairie 45

1A District 5=

Quarterfinal=

Flagler/Hi-PLains Co-op 53, Bethune 27

Otis 46, Liberty (Joes)/Stratton 43

1A District 6=

Play-in=

Creede High School 53, Manzanola 17

1A District 6=

Quarterfinal=

Antonito 72, Primero 39

La Veta 50, Cotopaxi 45

Sangre De Cristo 66, Centennial 17

1A District 7=

Quarterfinal=

Edison 60, Pikes Peak 39

Elbert 60, Deer Trail 45

Genoa-Hugo 57, Colorado Deaf and Blind School 8

Kiowa 43, Hanover 9

1A District 8=

Semifinal=

Belleview Christian 34, Front Range Baptist 29

Cornerstone Christian 43, Shining Mountain 33

2A District 1=

Quarterfinal=

Custer County 41, Cripple Creek-Victor 26

Del Norte 52, Crested Butte 4

Sanford 55, South Park 12

Sargent 46, Center 32

2A District 2=

Quarterfinal=

Haxtun 54, Merino 21

Holyoke 28, Wiggins 14

Wray 73, Sedgwick County 33

Yuma 64, Akron 37

2A District 3=

Play-in=

Norwood 55, Ridgway 33

Telluride 40, Mancos 14

2A District 4=

Quarterfinal=

Burlington 56, Nederland 23

Byers 52, Front Range Christian School 19

2A District 5=

Play-in=

Hayden 40, Plateau Valley 39

West Grand 57, Caprock Academy 19

2A District 6=

Quarterfinal=

Hoehne 45, Rocky Ford 36

Las Animas 51, Crowley County 48

2A District 7=

Play-in=

Gilpin County 31, Union Colony Preparatory School 27

2A District 8=

Quarterfinal=

Calhan 51, Evangelical Christian Academy 37

Colorado Springs 44, Peyton 32

Ellicott 64, Fountain Valley School 25

Simla 63, Dolores Huerta Preparatory 18

3A Intermountain=

Quarterfinal=

Alamosa 58, Monte Vista 26

Bayfield 47, Montezuma-Cortez 44

3A Metro=

Quarterfinal=

Colorado Academy 39, Bishop Machebeuf 24

Faith Christian 28, Jefferson Academy 25

Kent Denver 55, SkyView Academy 31

Lutheran 43, St. Mary's Academy 31

3A Patriot=

Quarterfinal=

Eaton 52, Strasburg 19

Resurrection Christian 54, Brush 53

Sterling 63, Platte Valley 24

University 48, Liberty Common 27

3A Tri-Peaks=

Quarterfinal=

Colo. Springs Christian 73, Buena Vista 34

Lamar 63, The Vanguard School 12

Salida 39, Manitou Springs 34

St. Mary's 79, Florence 45

3A Western Slope=

Quarterfinal=

Cedaredge 36, Roaring Fork 29

Delta 51, Gunnison 36

Grand Valley 34, Coal Ridge 31

Moffat County 54, Olathe 27

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/