AP NEWS
Related topics

BC-MI-BKH--Prep Scores, MI

February 28, 2019
By The Associated Press

BOYS PREP BASKETBALL(equals)

Division 1 District 1(equals)

Semifinal(equals)

Marquette 60, Alpena 41

Division 1 District 2(equals)

Semifinal(equals)

Mount Pleasant 76, Bay City Western 62

Division 1 District 3(equals)

Semifinal(equals)

Saginaw 74, Saginaw Arthur Hill 63

Saginaw Heritage 54, Flushing 35

Division 1 District 4(equals)

Semifinal(equals)

Lapeer 53, Flint Kearsley 41

Division 1 District 5(equals)

Semifinal(equals)

Linden 61, Fenton 46

Division 1 District 6(equals)

Semifinal(equals)

Oxford 57, Waterford Kettering 43

Division 1 District 7(equals)

Semifinal(equals)

Bloomfield Hills 46, Auburn Hills Avondale 38

Orchard Lake St. Mary’s 52, Waterford Mott 40

Division 1 District 8(equals)

Semifinal(equals)

Milford 41, Walled Lake Western 25

Division 1 District 9(equals)

Semifinal(equals)

Muskegon Reeths-Puffer 59, Muskegon Mona Shores 45

Division 1 District 10(equals)

Semifinal(equals)

Grandville 42, Holland West Ottawa 32

Division 1 District 11(equals)

Semifinal(equals)

East Kentwood 74, East Grand Rapids 59

Division 1 District 12(equals)

Semifinal(equals)

Grand Rapids Forest Hills Northern 66, Grand Rapids Forest Hills Central 53

Division 1 District 13(equals)

Semifinal(equals)

St. Joseph 52, Holland 33

Division 1 District 14(equals)

Semifinal(equals)

Coldwater 49, Battle Creek Central 48

Division 1 District 15(equals)

Semifinal(equals)

Lansing Waverly 50, Middleville Thornapple Kellogg 44

Division 1 District 16(equals)

Semifinal(equals)

Lansing Everett 62, East Lansing 53

Division 1 District 18(equals)

Semifinal(equals)

Detroit Catholic Central 59, Farmington 50

Northville 48, North Farmington 39

Division 1 District 19(equals)

Semifinal(equals)

Saline 63, Ann Arbor Pioneer 52

Division 1 District 20(equals)

Semifinal(equals)

Canton 67, Westland John Glenn 61

Wayne Memorial 55, Plymouth 52

Division 1 District 21(equals)

Semifinal(equals)

Brownstown Woodhaven 76, New Boston Huron 48

Temperance Bedford 74, Monroe 46

Division 1 District 22(equals)

Semifinal(equals)

Wyandotte Roosevelt 56, Allen Park 44

Division 1 District 24(equals)

Semifinal(equals)

Livonia Franklin 52, Livonia Churchill 37

Division 1 District 25(equals)

Semifinal(equals)

Detroit U-D Jesuit 74, Detroit Renaissance 62

Division 1 District 27(equals)

Semifinal(equals)

Warren De La Salle 74, Warren Fitzgerald 38

Division 1 District 28(equals)

Semifinal(equals)

Berkley 60, Royal Oak 51

Birmingham Brother Rice 72, Birmingham Seaholm 49

Division 1 District 29(equals)

Semifinal(equals)

Utica 49, Rochester Hills Stoney Creek 48

Division 1 District 30(equals)

Semifinal(equals)

Clinton Township Chippewa Valley 44, Sterling Heights 34

Division 1 District 31(equals)

Semifinal(equals)

Fraser 51, St. Clair Shores Lakeview 38

Division 1 District 32(equals)

Semifinal(equals)

Fair Haven-Anchor Bay 51, Port Huron 39

Macomb Dakota 56, Port Huron Northern 49

Division 2 District 33(equals)

Semifinal(equals)

Escanaba 79, Kingsford 57

Gladstone 75, Menominee 74

Division 2 District 34(equals)

Semifinal(equals)

Kingsley 42, Sault Ste Marie 38

Division 2 District 36(equals)

Semifinal(equals)

Clare 59, Tawas 56

Division 2 District 38(equals)

Semifinal(equals)

Essexville Garber 72, Midland Bullock Creek 46

Division 2 District 40(equals)

Semifinal(equals)

Corunna 68, Mount Morris 44

Division 2 District 41(equals)

Semifinal(equals)

Muskegon Orchard View 56, Fruitport 41

Division 2 District 42(equals)

Semifinal(equals)

Newaygo 55, Sparta 52

Division 2 District 43(equals)

Semifinal(equals)

Ada Forest Hills Eastern 76, Wyoming Lee 37

Division 2 District 44(equals)

Semifinal(equals)

Grand River Prep 63, West Michigan Aviation 41

Division 2 District 45(equals)

Semifinal(equals)

Hudsonville Unity Christian 58, Holland Christian 49

Division 2 District 46(equals)

Semifinal(equals)

Stevensville Lakeshore 56, Coloma 52

Division 2 District 47(equals)

Semifinal(equals)

Paw Paw 57, Edwardsburg 48

Division 2 District 48(equals)

Semifinal(equals)

Otsego 71, Comstock 54

Division 2 District 49(equals)

Semifinal(equals)

Marshall 80, Olivet 42

Division 2 District 50(equals)

Semifinal(equals)

Ionia 77, Lansing Eastern 69

Division 2 District 51(equals)

Semifinal(equals)

Williamston 75, Fowlerville 44

Division 2 District 52(equals)

Semifinal(equals)

Parma Western 65, Charlotte 23

Division 2 District 53(equals)

Semifinal(equals)

Chelsea 54, Adrian 37

Onsted 63, Milan 60, OT

Division 2 District 55(equals)

Semifinal(equals)

Grosse Ile 50, Detroit University Prep 43

Division 2 District 56(equals)

Semifinal(equals)

Detroit Cody 66, Dearborn Henry Ford Academy 24

Division 2 District 60(equals)

Semifinal(equals)

Ferndale 97, Center Line 61

Division 2 District 61(equals)

Semifinal(equals)

Pontiac 80, Farmington Hills Harrison 44

Division 2 District 62(equals)

Semifinal(equals)

Goodrich 40, Ortonville Brandon 32

Division 2 District 63(equals)

Semifinal(equals)

Croswell-Lexington 69, Yale 56

Division 2 District 64(equals)

Semifinal(equals)

New Haven 97, Algonac 23

Division 3 District 65(equals)

Semifinal(equals)

Calumet 51, L’Anse 39

Division 3 District 67(equals)

Semifinal(equals)

Indian River-Inland Lakes 53, East Jordan 48, OT

Division 3 District 68(equals)

Semifinal(equals)

Maple City Glen Lake 64, Elk Rapids 39

Division 3 District 69(equals)

Semifinal(equals)

Oscoda 57, Roscommon 29

Division 3 District 72(equals)

Semifinal(equals)

Lake City 80, Leroy Pine River 38

Manton 80, Mesick 38

Division 3 District 73(equals)

Semifinal(equals)

Hesperia 41, White Cloud 38

Division 3 District 74(equals)

Semifinal(equals)

North Muskegon 67, Ravenna 49

Division 3 District 76(equals)

Semifinal(equals)

Carson City-Crystal 46, Lakeview 27

Division 3 District 77(equals)

Semifinal(equals)

Hartford 74, Watervliet 53

Division 3 District 80(equals)

Semifinal(equals)

Bronson 62, Vermontville Maple Valley 61

Division 3 District 81(equals)

Semifinal(equals)

Hanover-Horton 76, Reading 44

Division 3 District 82(equals)

Semifinal(equals)

Bath 65, Leslie 54

Division 3 District 83(equals)

Semifinal(equals)

Manchester 62, Vandercook Lake 51

Division 3 District 84(equals)

Semifinal(equals)

Adrian Madison 64, Hudson 27

Division 3 District 85(equals)

Semifinal(equals)

Erie-Mason 69, Ottawa Lake Whiteford 52

Division 3 District 86(equals)

Semifinal(equals)

Ann Arbor Greenhills 72, Canton Prep 23

Ypsilanti Arbor Preparatory 71, Brighton Charyl Stockwell 56

Division 3 District 87(equals)

Semifinal(equals)

Ecorse 82, Detroit Universal 19

Division 3 District 88(equals)

Semifinal(equals)

Detroit Jalen Rose 79, Detroit Community 69

Division 3 District 90(equals)

Semifinal(equals)

Detroit Pershing 88, Grosse Pointe Woods University Liggett 59

Division 3 District 91(equals)

Semifinal(equals)

Mount Clemens 63, Pontiac Academy for Excellence 40

Division 3 District 92(equals)

Semifinal(equals)

Capac 44, Sandusky 30

Division 3 District 94(equals)

Semifinal(equals)

New Lothrop 53, Hemlock 50

Division 3 District 95(equals)

Semifinal(equals)

Millington 65, Vassar 47

Division 3 District 96(equals)

Semifinal(equals)

Unionville-Sebewaing 70, Harbor Beach 51

Division 4 District 97(equals)

Semifinal(equals)

Bessemer 62, Painesdale Jeffers 43

Division 4 District 100(equals)

Semifinal(equals)

Munising 73, Rock Mid Peninsula 37

Division 4 District 101(equals)

Semifinal(equals)

Rudyard 76, Newberry 71

Division 4 District 103(equals)

Semifinal(equals)

Mackinaw City 66, Alanson 50

Division 4 District 104(equals)

Semifinal(equals)

Wolverine 81, Vanderbilt 16

Division 4 District 107(equals)

Semifinal(equals)

Buckley 50, Bear Lake 45

Division 4 District 108(equals)

Semifinal(equals)

Manistee Catholic Central 55, Baldwin 38

Division 4 District 109(equals)

Semifinal(equals)

Big Rapids Crossroads Charter Academy 68, Coleman 58

Division 4 District 110(equals)

Semifinal(equals)

Mio-Au Sable 73, Fairview 57

Division 4 District 112(equals)

Semifinal(equals)

Saginaw Nouvel 52, Saginaw Michigan Lutheran Seminary 43

Division 4 District 117(equals)

Semifinal(equals)

Battle Creek St. Philip 51, Calhoun Christian 46

Division 4 District 118(equals)

Semifinal(equals)

Bellevue 85, Jackson Christian 35

Division 4 District 119(equals)

Semifinal(equals)

Camden-Frontier 55, Waldron 23

Division 4 District 120(equals)

Semifinal(equals)

Lansing Christian 59, Fowler 52

Division 4 District 121(equals)

Semifinal(equals)

Adrian Lenawee Christian 85, Livingston Christian 35

Division 4 District 122(equals)

Semifinal(equals)

Plymouth Christian 75, Lutheran Westland 63

Division 4 District 123(equals)

Semifinal(equals)

Taylor Trillium Academy 63, Melvindale Academy for Business And Tech 36

Division 4 District 124(equals)

Championship(equals)

Southfield Christian 67, Frankel Jewish Academy 48

Division 4 District 126(equals)

Semifinal(equals)

Waterford Our Lady 92, Auburn Hills Christian 68

Division 4 District 127(equals)

Semifinal(equals)

Burton Genesee Christian 56, Burton Faith 38

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/