AP NEWS
Related topics

Saturday’s Scores

December 30, 2018
BOYS HOCKEY

Andover 5, AC Wings 0

Blaine 1, Duluth East 1, OT (tie)

Bloomington Jefferson 5, East Ridge 2

Coon Rapids 3, River Falls, Wis. 1

Eastview 7, Shakopee 1

Maple Grove 6, C-E-C Lumberjacks 4

May Port CG, N.D. 6, Morris Benson Area Storm 0

Northfield 8, Austin/Austin Pacelli 1

Providence Academy 4, Waconia 4, OT (tie)

Waseca Blue Jays 6, Bagley/Fosston 2

White Bear Lake 4, Grand Rapids 2

Duluth Heritage Tournament
Seventh Place

Fox Cities, Wis. 3, North St. Paul 3, OT (TIE)

Fifth Place

Irondale/Saint Anthony 2, Roseville 0

Third Place

Duluth Denfeld 6, Apple Valley 1

Championship

Owatonna 4, Mankato West 3, OT

Duluth Marshall Tournament
Seventh Place

Bemidji 10, Duluth Marshall 1

Fifth Place

Blake 6, Chanhassen 2

Third Place

Brainerd/Pillager 4, Buffalo 2

Championship

Rosemount 3, Hermantown 2

Fergus Falls Tournament

Detroit Lakes/Perham 2, Fergus Falls 1, OT

West Fargo, N.D. 6, Providence Academy 5

Granite City Classic

Monticello Moose 6, Mankato East/Loyola 2

River Lakes Stars 6, Northern Lakes Lightning 1

Sartell-St. Stephen 6, St. Francis 0

St. Cloud Cathedral 5, Litchfield/Dassel-Cokato 0

Hibbing Tournament

Alexandria 9, Hibbing/Chisholm 3

Mahtomedi 5, Greenway/Nashwauk-Keewatin 2

Virginia/Mountain Iron-Buhl 7, Delano/Rockford 3

LaCrescent Tournament

La Crescent 5, Winona/Cotter 3

Little Falls Tournament

North Branch 3, Little Falls 2, 2OT

Sheyenne, N.D. 6, Willmar 1

North Shore Tournament
Seventh Place

Moose Lake Area 5, Legacy Christian/PACT Charter 3

Fifth Place

Ely/Northeast Range 8, Red Lake Falls 6

Championship

Mora/Milaca 5, North Shore 2

Prior Lake (Hockey for Life Classic) Tournament

Chaska 4, Edina 3

Eden Prairie 3, Lakeville North 1

Moorhead 3, Stillwater 2

St. Thomas Academy 2, Prior Lake 1

Roseau Tournament

Eau Claire North, Wis. 9, Lake of the Woods 1

Schwan Cup (Bronze Division)
First Round

Holy Angels 4, Mounds View 1

St. Paul Academy 5, Spring Lake Park 4, OT

Totino-Grace 7, Minnehaha United 0

University School of Milwaukee, Wis. 6, Rogers 1

Schwan Cup (Gold Division)
Pool Play

Cretin-Derham Hall 6, Burnsville 2

Hill-Murray 4, Centennial 1

Schwan Cup (Open)
First Round

Marshall 6, Princeton 1

Simley 2, Henry Sibley 1

Southwest Christian/Richfield 4, Pine City Area 3

Schwan Cup (Silver Division)
First Round

Hudson, Wis. 3, Breck 1

St. Cloud 5, Tartan 1

St. Louis Park 3, Minneapolis 0

St. Michael-Albertville 4, Park (Cottage Grove) 2

St. Louis Park Tournament

Benilde-St. Margaret’s 6, Lakeville South 4

Holy Family Catholic 4, Wayzata 4, OT (tie)

Maple Grove 6, C-E-C Lumberjacks 4

Minnetonka 7, Elk River/Zimmerman 1

Thief River Falls Tournament

Eveleth-Gilbert Area 4, Crookston Pirates 3, OT

Fargo North, N.D. 3, Thief River Falls 0

Warroad Tournament

Osseo 5, Grafton-Park River, N.D. 3

Warroad 6, International Falls 0

GIRLS HOCKEY
Austin Tournament

Rochester Mayo 6, Worthington/Fulda 5

Eden Prairie Tournament
Seventh Place

Chaska/Chanhassen Storm Hawks 4, Cretin-Derham Hall 3, OT

Fifth Place

Shakopee 5, Eagan 3

Third Place

Benilde-St. Margaret’s 2, Minnetonka 1

Championship

Roseau 5, Eden Prairie 2

Mid-Winter Border Battle
Seventh Place

Hopkins/St. Louis Park 3, Bismarck High, N.D. 2

Fifth Place

Anoka 1, White Bear Lake 1, OT (TIE)

Third Place

Blaine 6, Central Wisconsin, Wis. 1

Championship

Forest Lake 3, Fergus Falls 0

Minnesota River Tournament

Mankato West 4, Minnesota River 0

Minnehaha United 6, Rochester Century 4

Robbinsdale Armstrong/Cooper Tournament
Seventh Place

Waconia 7, CPET, Alberta 2

Fifth Place

Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings 2, Bemidji 0

Third Place

Prior Lake 6, Princeton/Big Lake/Becker 3

Championship

Willmar 4, Holy Angels/Richfield 2

Sartell Tournament

Sartell/Sauk Rapids-Rice 3, West Fargo-Sheyenne United, N.D. 0

South St. Paul (Kaposia) Tournament
Consolation Semifinal

Champlin Park/Coon Rapids 1, Hibbing/Chisholm 0, OT

Mounds View 2, Lakeville South 1

Semifinal

Hill-Murray 4, Roseville 0

South St. Paul 4, Elk River/Zimmerman 2

AP RADIO
Update hourly