AP NEWS
Related topics

Thursday’s Scores

December 28, 2018
BOYS HOCKEY

Cretin-Derham Hall 3, Centennial 2, OT

Delano/Rockford 8, Hibbing/Chisholm 2

Eastview 3, St. Louis Park 2

Hutchinson 4, Mound-Westonka/Watertown-Mayer 4, OT (tie)

Kittson County Central 4, Waseca Blue Jays 3

Northfield 7, Henry Sibley 1

Roseau 8, Osseo 1

Sauk Rapids-Rice 4, Waconia 4, OT (TIE)

Duluth Heritage Tournament
First Round

Apple Valley 6, Roseville 1

Duluth Denfeld 3, Irondale/Saint Anthony 2, OT

Mankato West 3, Fox Cities, Wis. 1

Duluth Marshall Tournament
First Round

Brainerd/Little Falls 5, Bemidji 1

Hermantown 4, Blake 1

Granite City Classic

Litchfield/Dassel-Cokato 6, St. Francis 1

Monticello Moose 4, Northern Lakes Lightning 3, OT

Sartell-St. Stephen 3, Mankato East/Loyola 2, OT

St. Cloud Cathedral 7, River Lakes Stars 2

LaCrescent Tournament

Faribault 6, La Crescent 3, OT

Winona/Cotter 5, Becker/Big Lake 4

Prior Lake (Hockey for Life Classic) Tournament

Chaska 6, Eden Prairie 3

Edina 6, Moorhead 5

Lakeville North 3, Prior Lake 2, OT

St. Thomas Academy 4, Stillwater 3

Rochester Kiwanis Tournament
Blue Division
Second Round

Fargo South/Shanley, N.D. 4, Albert Lea 1

Gold Division
Semifinal

Anoka 2, Rochester Mayo 2, OT (TIE)

Consolation Semifinal

Hayward, Wis. 5, Dodge County Wildcats 1

Rochester John Marshall 8, Redwood Valley 6

Schwan Cup (Gold Division)
Pool Play

Cretin-Derham Hall 3, Centennial 2, OT

South St. Paul Premier Tournament
Consolation Semifinal

Eagan 7, Luverne Cardinals 1

New Prague 6, South St. Paul 2

Semifinal

Hopkins 7, St. Paul Johnson 1

St. Louis Park Tournament

Benilde-St. Margaret’s 5, Holy Family Catholic 3

Maple Grove 4, Lakeville South 2

Minnetonka 3, C-E-C Lumberjacks 1

Wayzata 4, Elk River/Zimmerman 3

Warroad (Hockeytown) Tournament

Warroad 3, Eau Claire North, Wis. 1

International Falls 7, Lake of the Woods 2

GIRLS HOCKEY
Blaine Tournament
First Round

Anoka 2, Blaine 2, OT (tie)

Central Wisconsin, Wis. 1, Hopkins/St. Louis Park 0

Fergus Falls 3, Bismarck High, N.D. 2

Forest Lake 3, White Bear Lake 1

Burnsville Tournament

Park (Cottage Grove) 5, Hudson, Wis. 2

Eden Prairie Tournament
First Round

Benilde-St. Margaret’s 3, Cretin-Derham Hall 0

Eden Prairie 3, Eagan 2

Minnetonka 6, Shakopee 1

Roseau 3, Chaska/Chanhassen Storm Hawks 1

Edina Tournament
Consolation Semifinal

Grand Rapids/Greenway 5, Alexandria 2

North Wright County 6, Stillwater 2

Semifinal

Brainerd/Little Falls 2, Maple Grove 0

Farmington Tournament

Eastview 2, Hutchinson 2, OT (tie)

Farmington 2, Northfield 1, OT

Lakeville North 4, Hastings 1

New Prague 2, Simley 1

Consolation Semifinal

Eastview 2, Hutchinson 1, OT

Minnesota River Tournament

Mankato West 6, Rochester Century 6, OT (tie)

Minnehaha United 7, Minnesota River 0

Schwan Cup (Bronze Division)
Consolation Semifinal

Red Wing 4, International Falls 3, OT

St. Francis/North Branch 3, Moose Lake Area 1

Semifinal

East Ridge 3, Totino-Grace 2

Schwan Cup (Gold Division)
Consolation Semifinal

Proctor/Hermantown 3, Holy Family Catholic 2, OT

Rogers 2, Mahtomedi 1, OT

Semifinal

Andover 7, St. Paul United 2

Schwan Cup (Open American)
Consolation Semifinal

Owatonna 3, St. Paul United 2, OT

USM, Wis. 4, Northern Lakes Lightning 3

Semifinal

Bay Area, Wis. 3, Marshall Tigers 2, OT

Chisago Lakes 5, Cap City Cougars, Wis. 0

Schwan Cup (Open National)
Consolation Semifinal

Albert Lea 3, Waseca 2, OT

North Shore Storm 9, Fairmont Cardinals 2

Semifinal

Western Wisconsin, Wis. 4, Eveleth-Gilbert Area 0

Schwan Cup (Silver Division)
Consolation Semifinal

Cambridge-Isanti/Mora/Pine City 5, Duluth Northern Stars 1

Duluth Marshall 3, Spring Lake Park 2

Semifinal

Bloomington Jefferson/Kennedy 3, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 1

Buffalo Bison 3, Delano/Rockford 2, OT

Warroad Tournament

Osseo/Park Center 4, Dodge County Wildcats 3

Warroad 7, Rosemount 1

AP RADIO
Update hourly