BOYS PREP BASKETBALL=

1A District 4=

Consolation=

Montesano 64, Forks 37

Seton Catholic 56, Stevenson 41

1A SCAC=

Consolation=

Royal 58, Granger 43

Wahluke 73, Connell 52

1A WCD=

Loser Out=

Vashon Island 53, Port Townsend 41

1B CWB=

Championship=

Pateros 58, Riverside Christian 45

1B CWB=

Loser Out=

Moses Lake Christian Academy 35, Entiat 26

1B District 5=

Championship=

Sunnyside Christian 53, Yakama Tribal 50

1B Tri-District 1/2/3=

Consolation=

Mt. Rainier Lutheran 69, Neah Bay 52

Pope John Paul II 47, Lummi 45

1B Tri-District 1/2/3=

Semifinal=

Muckleshoot Tribal School 88, Tulalip Heritage 51

Tacoma Baptist 68, Cedar Park Christian (Mountlake Terrace) 48

2A District 1/2=

Consolation=

Burlington-Edison 77, Sedro-Woolley 66

Mountlake Terrace 68, Anacortes 60

2A District 4=

Consolation=

Black Hills 77, Centralia 56

W. F. West 69, Tumwater 46

2A West Central District 3=

Semifinal=

Fife 62, Foss 58

North Kitsap 73, Renton 66

2B District 1/2=

Championship=

Friday Harbor 55, Crosspoint Academy 41

2B District 1/2=

Consolation=

Life Christian Academy 56, Napavine 53

Morton/White Pass 49, Toledo 37

2B District 1/2=

Third Place=

Orcas Island 60, LaConner 52

2B Northeast=

Consolation=

Colfax 54, Northwest Christian (Colbert) 53

Davenport 64, Lind-Ritzville/Sprague 52

3A District 8=

Championship=

Kamiakin 48, Mt. Spokane 45

3A District 8=

Loser Out=

Kennewick 51, North Central 49

3A SeaKing District 2=

Semifinal=

Eastside Catholic 61, Seattle Prep 54

O'Dea 56, Rainier Beach 51

3A West Central/Southwest=

Consolation=

Prairie 64, Capital 40

Wilson 77, Spanaway Lake 52

3A West Central/Southwest=

Semifinal=

Kelso 67, North Thurston 58

Lincoln 76, Timberline 64

4A District 1=

Championship=

Kamiak 72, Glacier Peak 56

4A District 1=

Consolation=

Jackson 65, Monroe 50

4A District 6=

First Round=

Davis 77, Moses Lake 65

Sunnyside 57, Wenatchee 48

4A KingCo=

Championship=

Bothell 49, Mount Si 43

4A KingCo=

Loser Out=

Skyline 55, Eastlake 54

GIRLS PREP BASKETBALL=

1A District 1/2=

Semifinal=

Meridian 68, Overlake School 40

Nooksack Valley 52, King's 51

1A SCAC=

Consolation=

Cle Elum/Roslyn 56, River View 50

Connell 59, Granger 56

1B CWB=

Championship=

Entiat 72, Riverside Christian 23

1B CWB=

Consolation=

Pateros 46, Wilson Creek 40

1B District 5=

Championship=

Sunnyside Christian 68, Yakama Tribal 41

1B Tri-District 1/2/3=

Consolation=

Northwest Yeshiva 48, Lummi 32

Rainier Christian 38, Tulalip Heritage 22

1B Tri-District 1/2/3=

Semifinal=

Mt. Rainier Lutheran 48, Clallam Bay 29

Neah Bay 63, Mount Vernon Christian 46

2A West Central District 3=

Consolation=

Kingston 50, Eatonville 31

Renton 34, Foster 23

2B Northeast=

Consolation=

Liberty (Spangle) 61, Lind-Ritzville/Sprague 36

St. George's 42, Northwest Christian (Colbert) 39

3A District 1=

Consolation=

Edmonds-Woodway 53, Snohomish 45

Lynnwood 59, Arlington 53

3A District 8=

Championship=

Kamiakin 59, Mt. Spokane 51

3A District 8=

Consolation=

Kennewick 52, North Central 51

3A SeaKing District 2=

Semifinal=

Cleveland 45, Garfield 41

West Seattle 54, Bellevue 46

4A District 1=

Championship=

Lake Stevens 55, Glacier Peak 48

4A District 1=

Consolation=

Mariner 56, Jackson 50

4A KingCo=

Championship=

Woodinville 75, Eastlake 61

4A KingCo=

Consolation=

Skyline 72, Newport-Bellevue 57

4A West Central/Southwest=

Consolation=

Rogers (Puyallup) 58, Olympia 34

Todd Beamer 69, Union 45

4A West Central/Southwest=

Semifinal=

Bellarmine Prep 60, Kentlake 47

Kentridge 65, Camas 50

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/