AP NEWS

Fitchburg State University President’s List and Dean’s List

January 17, 2019

FITCHBURG STATE UNIVERSITY

President’s List

Ashburnham: Katelyn M. Becotte, Nicole J. Dancause, Monique A. Guthrie, Kai J. Wilson.

Ashby: Dominique N. Goyette-Connerty, Samuel C. Laszlo.

Fitchburg: Matthew J. Badagliacca, Nicole A. Bourgeois, Sophia A. Ciampaglia, Kelsey M. Comiskey, Kyle F. Hofer, Thepnimith Kiattisack, Cassandra S. Pillsbury, Cynthia B. Schilling, Hannah J. Sheldon, Tatiana Topala.

Gardner: Natalie M. Antaya, Joseph A. Bourgeois, Anthony D. Ferrari, Riley L. Grinkis, Stefani L. Munoz, Nicholas C. Powell, Kaitlyn J. Silvia, Jerrika St. John.

Leominster: Jennifer Belfield, Matthew D. Boucher, Alexandra M. Foster, Brittny A. Peralta, Molly P. Richard, Zachary A. Smith, Evelyn E. Zimmerman.

Lunenburg: Caroline Anderson, Andrew C. Fletcher, Ryan D. Hallisey, Suzanne M. Thomas.

Sterling: Elena J. Kehoe, Tanya M. Rowan.

Townsend: Amy E. Lamoureux, Devon B. Lapierre, Haley F. Quinn, Clancy A. Ronan.

Westminster: Cody T. Walter.

Dean’s List

Ashburnham: Michael L. Amblo, Chandler A. Behringer, Rebecca A. Behringer, Tyler J. Caforio, Cassidy E. Caouette Jessica A. Coleman, James A. Concannon, Scott D. Cormier, Alicia M. Cournoyer, Sam B. Davidson, Hailey M. Davis, Melaina L. Duval, Kathryn A. Evancic, Donald H. Fallon, Janelle G. Forgues, Brooklyn L. Gardner, Rebecca Gardner, Emily R. Hebert, Jace J. Henrie, Riley D. Hess, William R. Hoeksema, Peter A. Jones, Alyssa K. Khan, Erin B. Leamy, Joshua P. Mandaglio, Ian M. McGuirk, Dylan R. Mei, Owen D. Napolitano, Amanda Porter, Micaela R. Racine, Johnna L. Roy.

Ashby: Gabriella N. Brodeur, Kimberly A. Calandrella, Heather E. Drummond, Eldon J. Garhart, Austin L. Gilbert, Lauren M. Godin, Aaron B. Kenney, Shelley Lielasus, Makenzie M. MacDonald, Daniel J. Mayrand, Eric B. Murphy, Tatiana T. O’Hanlon, Kristina M. Osborne.

Fitchburg: Marissa S. Abell, Danielle Acevedo, Prince M. Addo, Natalie N. Aguilar, Valerie R. Alejandro, Elisa S. Alves, Fernando Antelo, Bria L. Arseneault, Emily R. Baia, Jordan E. Bartell, Austin P. Bell, Jennifer A. Belli, Brittany A. Bickford, Emily M. Boudreau, Jonathan K. Carlson, Dianna S. Castro, Emily A. Celona, Travis W. Child, Daniel P. Clifford, Olivia A. Collette, Sabrina A. Collins, Lindsay C. Connors, Kylie N. Cormier, Curtis J. Crocker, Madison J. Davick, Zachary T. Davis, Eric D. Desgroseilliers, Jonathan L. Diaz-Atto, Rachel Dunning, Karisma H. Duong, Sandy T. Duong, Jason J. Dwyer, Brandon J. Ecklund, Carlos O. Figueroa, Kerryn S. Fitzpatrick, Julie E. Fluet, Ryley M. Forwood, Michael K. Fossa, Ashley L. Goodman, Emilee J. Goss, Mackenzie E. Gray, Javoy A. Griffiths, Evan A. Hanson, Kyle Hanson, Helena J. Jackson, Charles W. Jackson, Cole R. Johnson, Audrey L. Johnson, Zachary R. Kane, Derick R. Kay, Beatrice M. Kayigwa, Christine Kinsella, Destry A. Lagemann, Ian P. Lawrence, Alydia T. Le, George C. Ledoux, Tyler T. Leger, Peter M. Lillie, Di Lin, Katelyn M. Lingus, Max F. Louis, Nicole Maldonado, Kangsen M. Masango, Sean D. McCue, Sheiny Mercedes, Bria R. Monette-Harris, John R. Montaquila, Jennifer T. Moore, Travis E. Morcaldi, Jillian T. Nowd, Thomas A. Parker, Michael R. Pawson, Matthew K. Pawson, Natalie I. Pellecchia, Briana M. Pelton, Christi E. Pike, Darius D. Pitre, Kirsten N. Ponusky, Molly T. Potter, Megan C. Ptak, Jameson W. Quirk, Emma E. Ream, Isabelle M. Ream, Erin N. Reffitt, Katrina R. Reilly, Eva M. Robichaud-Serrano, Christina M. Rodriguez, Emily M. Rooney, Anne P. Saball, Stephanie G. Saball, Matthew S. Sadowski, Danielle C. Samarjian, Bryce Santos, Makenzy J. Scachetti-Thompson, Tyler J. Scipione, Bradleigh S. Shultz, Marvin T. Sylvain, Shania M. Therrien, Ashley I. Thibault, Cheyenne L. Toomey-Marvin, Erika M. Ventura Molina, Jada A. Walker, Nathan Walker, Brianna L. White, Der Yang, Olianna S. Yeje.

Gardner: Joseph A. Arsenault, Cammy L. Aukstikalnis, Shyanne M. Boisse, Heather A. Bosworth, Marcus C. Campbell, Ashley Comley, Kaitlyn M. Commodore, Brendan M. Conlin, Arianna M. Diaz, Connor B. Doyle, Erica K. Foley, Chelsea M. Gentile, Lynda L. Goodale, Laney A. Grenier, Shane P. Grenier, Danielle M. Jaillet, Colleen L. LaPerriere, Timothy M. Landry, Kaitlyn M. Mearn, Autumn M. Ouellet, Lucas Racine, Courtney J. Richard, Samantha L. Richard, Mykala A. Rogers, Nathaniel P. Sandoval, Jessica St. John, Abigail A. Tassone, Emilia M. Torres, Carley S. Walsh, Anthony M. Webb, Jacklyn E. White, Antonia C. Zadroga.

Lancaster: Anna K. Arisco, Stanley L. Choruzek, Taylor A. Colvin, Brian W. Farmer, Emily A. Floyd, Matthew J. Legere, Olivia A. Lepore, Abigail C. Mackillop, Andrew Martinez, Stephen J. Nagle.

Leominster: Zoila C. Aguirre, Nicholas M. Allain, Guelmari Alvarado, Joyce A. Amankwah, Julius Annan, Benjamin L. Ashton, Andrew D. Baj, Emma J. Barnaby, Jacob D. Barnes, Kaylin M. Basso, Kaelyn M. Bastarache, Victoria G. Bisceglia, Joshua M. Blair, Kayla M. Boudreau, Samantha N. Boudreau, Tyler D. Brandt, Brenna N. Brown, Ryan J. Cali, Jessica M. Caouette, Hailey R. Carter, Ryan A. Carter, Gabriella R. Chartrand, Gianna M. Cordio, Ashlyn A. Cormier, Yamilka M. Crespo, Jonathan P. Day, Jacob M. DeCarolis, Sharon K. Del Valle, Lucian J. Depasquale, Ashley M. Donahoo, Megghan P. Duffy, Megan N. Ellis, Samuel J. Escobar, Selina T. Fascioli, Andrew L. Fay Matseas, Santiago Ferreira Vila, Gabriella R. Foster, Paula S. Fuentes, Ryan B. Gallagher, Samuel T. Gallagher, Paige A. Giordano, Nicholas B. Girard, Bryan L. Godinho, Jenniffer D. Goncalves, Selena D. Goncalves, Jocelyne D. Goncalves, Ashley R. Grant, Zachary P. Grautski, Amir Hamza, Michael E. Harris, Haylee E. Hebert, Danny D. Hernandez, Rebecca Hess, David J. Hilton, Emily J. Howard, Hieu T. Huynh, Thomas J. Joyce, Miranda H. Kaldis, Leanne L. Kay, Mary L. Kelly, Rebecca L. Landry, Brandon T. Lefebvre, Kasey L. Mammone, Anthony Manganaro, Ethan P. McCaffrey, Samantha M. McNamara, David L. Merican-Natale, Brandon Mgeni, Noah R. Milliard, Julia A. Moran, Angela R. Morin, Iddriss Mutari, Chantal B. Nadeau, Daniel J. Neal, Perry Ofori, Kennedy O. Owino, Emily C. Patella, Ashley N. Perez, Cintia R. Pittol, Olivia R. Porter, Alexander Ramos, Joseph A. Rand, Adam J. Ranucci, Joshua A. Rife, Michael D. Rife, Julia E. Salmond, Anysha Santiago Colon, Michaela E. Sarasin, Dainairys E. Schelmety, Taylor W. Skinner, Shauna M. Soroka, Nicholas D. Souders, Bryan Stella, Markayla S. Tansey, Angelica L. Tata, Brenden M. Tidman, Sean-Paul P. Tomer, Olivia L. Tonry, Jayson R. Urato, Sean M. Vincent, Jacquelyn M. Vokey, Alexander Voyiatzis, Denzel M. Weatherspoon, Kyle V. White, Ciara K. Whitney, Haven K. Wichelns, Cassaundra M. Wiinikainen, Taylor R. Williams.

Lunenburg: Michelle A. Abbascia, Chad P. Anthony, Emily L. Bodkin, Kevin R. Boussom, Robert P. Carpenter, Sierra R. Champagne, William T. Cooney Savannah R. D’Agostino, Tenzin Dhakpa, David J. Fors, Joshua D. Gentilella, Michelle L. Gosselin, Erin M. Gyles, Jarrod M. Haas, Zachary R. Haas, Brett W. Holman, Leah C. Hoover, William J. Iannacci, Kimsroung Im, Hannah E. Keohan, Samantha A. Lucier, Karly V. Marshall, Kaela R. Martinez-Niemela, Lee A. McDonald, Benjamin P. McGuire, Nicole M. Melanson, Shelby J. Michealsen, Robin E. Morris, Kerry E. O’Gorman, Owen R. Parker, Colby L. Stacey, Christina M. Stanford, Casey L. Szlosek, Damiana Z. Toscano, Carlie J. Vicente, Brian K. Walter, Arilyn E. White, Bridie Wolejko.

Shirley: Steven W. Beck, Michael K. Brown, Thomas J. Consalvo, Ryan J. Cooper, Julia E. Howard, Kenneth D. Howell, Adam C. Hyde, Ashley B. Hyde, Cayla L. Justice, Sean T. Keller, Jennifer A. Kerins, Jill M. Lawson, Emily A. Olson, Muaau Pau, Amelia Rainville, Jacob A. Stone.

Sterling: Cameron J. Alden, Sophia R. Fallavollita, Krista M. Flemming, Brianna M. Fournier, Christopher J. Graves, Paul J. Iradi, Lindsey M. Luksha, Debra E. Perini, Glenn E. Rossi.

Townsend: Alexis C. Aubuchon, Matthew C. Beal, Nicholas Bennett, Olivia S. Breault, Bailey Breen, Casey L. Breen, Jessey E. Breen, Lexis M. Bushnoe, Terri R. Cadrette, Sarah D. Coffey, Daniel P. Considine, Anna L. DeLeo, Drew M. Donovan, Kaitlin M. Hanlon, Hannah M. Keesee, Shayla N. Kelleher, Courtney Lopilato, Bryanna R. Luongo, Erinn B. Melus, Alexa C. Nogueira, Brenda Nyariara. Molly O’Neill, Joshua E. Page, Samuel I. Robertson, Amanda L. Rochette, Shaley M. Ronan, Cory J. Rosko, Jessica D. Watson, Mikayla L. Woolfrey.

Westminster: Drew E. Anderholm, Erika B. Andrews, Jack T. Arsenault, David L. Bedard, Taylor M. Bourgeois, Louis B. Brigham, Madison D. Cole, Ashley R. Cournoyer, Sean P. Curry, Corey R. Dandy, Brockton Disalle, Patrick I. Doyle, Alicia E. Ferrick, Nicholas R. Frederick, Michael T. Gendron, Michael J. Graves, Jack A. Halliday, Brendon M. Kelleher, Christopher G. Lerew, Jeffrey D. Letendre, Jeremiah R. Maki, Camryn J. Martin, Ebony L. Martin, Zaylie J. Matesowicz, Allison K. McCann, Morgan A. McMaster, Jarrod R. Moeckel, Elizabeth V. Nalbandyan, Taylor E. Nelson, Sarah E. Olson, Kimberly A. Osborne, Kailyn E. Parker, Miles C. Perreault, Samuel M. Phelps, Andrew J. Rice, Kyle E. Robbins, Zachary D. Rouisse, Gabriella R. Slack, Benjamin H. Sowders, Victoria S. Straitt, Amanda R. Thompson, Jarrod A. Tshudy, Erica Y. Ulrich, Micayla J. Varieur, Chad M. Walter, Yvonne J. Wandless, Brendan M. Winston.

AP RADIO
Update hourly