AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

January 5, 2019
WRESTLING

Dassel-Cokato 41, Litchfield 32

Milaca/Faith Christian 39, Zimmerman 35

Pelican Rapids 57, Red Lake County Central 21

Belgrade-Brooten-Elrosa Tournament

Atwater-Cosmos-Grove City, 192 points

LPGE/Browerville, 189

Belgrade-Brooten-Elrosa, 177

Thief River Falls, 170.5

Becker, 152.5

Ottertail Central, 122

Albany, 82

Fulda/Murray County Central, 8

Cambridg-Isanti Quadrangular

Cambridge-Isanti 69, North Branch 3

Stillwater 40, Bemidji 29

Eastview Triangular

Chaska/Chanhassen 51, St. Thomas Academy 23

Eastview 42, Chaska/Chanhassen 26

Fillmore Central Triangular

GMLOS 44, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 30

Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 45, Fillmore C/Lanesboro/M-C 21

Little Falls Quadrangular

Annandale/Maple Lake 42, Deer River 34

Little Falls 43, Annandale/Maple Lake 29

Little Falls 52, Deer River 30

Pierz 49, Little Falls 27

Pierz 55, Annandale/Maple Lake 15

Pierz 63, Deer River 12

Minnewaska Quadrangular

Benson 37, Eden Valley-Watkins 28

Benson 52, New London-Spicer 28

Minnewaska 56, Benson 16

Mounds View Triangular

Mounds View 69, Roseville 0

Mounds View 82, North St. Paul 0

New Richland-H-E-G Quadrangular

Windom/Mountain Lake 41, New Richland-H-E-G 21

Windom/Mountain Lake 51, Adrian Area 19

The Clash National Duals (Rochester)
Bracket A
First Round

Huntley, Ill. 43, Kenyon-Wanamingo 25

Perham 44, Sandburg, Ill. 20

St. Michael-Albertville 61, Mitchell, S.D. 11

Waverly-Shell Rock, Iowa 54, Blaine 30

Consolation Semifinal

Kenyon-Wanamingo 36, Mitchell, S.D. 32

Sandburg, Ill. 41, Blaine 30

Semifinal

St. Michael-Albertville 37, Huntley, Ill. 29

Waverly-Shell Rock, Iowa 35, Perham 33

Seventh Place

Blaine 38, Mitchell, S.D. 30

Fifth Place

Sandburg, Ill. 36, Kenyon-Wanamingo 25

Third Place

Perham 40, Huntley, Ill. 25

Championship

Waverly-Shell Rock, Iowa 34, St. Michael-Albertville 26

Bracket B
First Round

Apple Valley 62, Grand Island Northwest 18

Denver, Iowa 54, Forest Lake 21

Vacaville, Calif. 49, North Scott, Eldridge 15

Washington, Ill. 32, Northfield 26

Consolation Semifinal

Forest Lake 34, Northfield 27

North Scott, Eldridge 52, Grand Island Northwest 21

Semifinal

Denver, Iowa 39, Washington, Ill. 29

Vacaville, Calif. 34, Apple Valley 27

Seventh Place

Northfield 49, Grand Island Northwest 26

Fifth Place

North Scott, Eldridge 46, Forest Lake 19

Third Place

Apple Valley 45, Washington, Ill. 29

Championship

Vacaville, Calif. 36, Denver, Iowa 29

Bracket C
First Round

Bettendorf, Iowa 33, Glenbard North 31

Ellsworth, Wis. 34, Anoka 28

Shakopee 62, Grant, Ill. 6

Waukee, Iowa 45, Dover-Eyota 34

Consolation Semifinal

Anoka 37, Dover-Eyota 24

Glenbard North 38, Grant, Ill. 27

Semifinal

Shakopee 45, Bettendorf, Iowa 21

Waukee, Iowa 41, Ellsworth, Wis. 27

Seventh Place

Grant, Ill. 40, Dover-Eyota 24

Fifth Place

Glenbard North 40, Anoka 21

Third Place

Ellsworth, Wis. 31, Bettendorf, Iowa 25

Championship

Shakopee 41, Waukee, Iowa 26

Bracket D
First Round

Burlington, Wis. 46, New Hampton, Iowa 21

Kearney, Mo. 55, East Ridge 24

Oak Park River Forest, Ill. 63, Rochester Mayo 12

Owatonna 39, Thompson, Ala. 34

Consolation Semifinal

New Hampton, Iowa 45, Rochester Mayo 19

Thompson, Ala. 51, East Ridge 24

Semifinal

Oak Park River Forest, Ill. 56, Burlington, Wis. 16

Owatonna 41, Kearney, Mo. 20

Seventh Place

East Ridge 55, Rochester Mayo 21

Fifth Place

Thompson, Ala. 47, New Hampton, Iowa 21

Third Place

Kearney, Mo. 37, Burlington, Wis. 33

Championship

Oak Park River Forest, Ill. 37, Owatonna 34

AP RADIO
Update hourly