AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

November 10, 2018

PREP FOOTBALL=

Academy at the Lakes 52, Bell 0

Class 1A Region 1=

Quarterfinal=

Baker 49, Freeport 21

Jay 49, Bozeman School 0

Northview 40, Graceville 14

Vernon 40, Chipley 0

Class 1A Region 2=

Quarterfinal=

Blountstown 28, Cottondale 6

Jefferson County 35, Wewahitchka 16

Port St. Joe 69, Liberty County 0

Sneads 55, Franklin County 28

Class 1A Region 3=

Quarterfinal=

Dixie County 39, Branford 6

Lafayette 34, Union County 30

Class 1A Region 4=

Quarterfinal=

Crescent City 22, Fort Meade 6

Wildwood 28, Frostproof 27

Class 2A Region 1=

Quarterfinal=

FAMU 28, Aucilla Christian 7

University Christian 56, Rocky Bayou Christian 12

Class 2A Region 2=

Quarterfinal=

Trinity Christian-Deltona 35, Oak Hall 7

Zephyrhills Christian 55, St. Francis 0

Class 2A Region 3=

Quarterfinal=

Cambridge Christian 54, Evangelical Christian 7

Carrollwood Day 41, Southwest Florida Christian 3

Class 2A Region 4=

Quarterfinal=

Glades Day 49, First Baptist 39

Class 3A Region 1=

Quarterfinal=

Pensacola Catholic 49, Fort White 27

Taylor County 24, Baldwin 17

Class 3A Region 2=

Quarterfinal=

Father Lopez Catholic 23, Melbourne Central Catholic 21

Holy Trinity Episcopal 34, Cardinal Newman 30

Class 3A Region 3=

Quarterfinal=

Calvary Christian-Clearwater 34, Cardinal Mooney 31

Tampa Catholic 13, Lakeland Christian 10

Class 3A Region 4=

Quarterfinal=

Delray American Heritage 42, Fort Lauderdale Calvary Christian 14

Palmer Trinity 22, Westminster Christian 10

Class 4A Region 1=

Quarterfinal=

Marianna 31, Rutherford 20

South Walton 35, Gadsden County 12

Class 4A Region 2=

Quarterfinal=

Dunnellon 41, South Sumter 13

P.K. Yonge 36, Bradford 22

Class 4A Region 3=

Quarterfinal=

Astronaut 48, Avon Park 14

LaBelle 14, Lake Placid 13

Class 4A Region 4=

Quarterfinal=

Glades Central 55, Coral Springs Charter 10

Gulliver Prep 27, Monsignor Pace 14

Class 5A Region 1=

Quarterfinal=

Bolles School 30, West Florida 27

Godby 34, Ponte Vedra 23

Trinity Christian-Jacksonville 62, Suwannee 15

Wakulla 17, Ribault 8

Class 5A Region 2=

Quarterfinal=

Baker County 28, Hernando 14

Nature Coast Tech 57, Eastside 26

North Marion 27, Menendez 22

Zephyrhills 35, Crystal River 0

Class 5A Region 3=

Quarterfinal=

Immokalee 45, Dunbar 21

Jefferson 19, Hardee 16

Jesuit 44, DeSoto County 0

Lakewood 10, Booker 6

Class 5A Region 4=

Quarterfinal=

Cardinal Gibbons 49, Merritt Island 14

Jones 14, Bishop Moore 7

Plantation American Heritage 37, Fort Pierce Westwood 14

Rockledge 35, Coconut Creek 13

Class 6A Region 1=

Quarterfinal=

Crestview 28, Niceville 7

Escambia 33, St. Augustine 16

Navarre 38, Pace 6

Pine Forest 27, Gulf Breeze 14

Class 6A Region 2=

Quarterfinal=

Armwood 54, South Lake 0

Lake Wales 25, Gainesville 14

Lake Weir 30, Mitchell 21

Ocala Vanguard 35, Sebring 7

Class 6A Region 3=

Quarterfinal=

Charlotte 44, Clearwater 20

Fort Myers 42, Barron Collier 14

Naples 27, Lehigh 6

North Fort Myers 24, Largo 17

Class 6A Region 4=

Quarterfinal=

Heritage 38, Eau Gallie 17

Miami Carol City 34, Miami Norland 0

Miami Central 35, Dillard 20

Miami Northwestern 31, Mainland 16

Class 7A Region 1=

Quarterfinal=

Columbia 38, Fletcher 10

Edgewater 65, Buchholz 21

R.E. Lee 48, Hagerty 7

Class 7A Region 2=

Quarterfinal=

Kathleen 13, Harmony 6

Lakeland 43, Wiregrass Ranch 7

Plant 36, Gaither 16

Viera 39, Sickles 0

Class 7A Region 3=

Quarterfinal=

Bloomingdale 45, Riverdale 8

Braden River 28, Plant City 23

Palmetto 38, Pinellas Park 21

Venice 59, Tampa Bay Tech 23

Class 7A Region 4=

Quarterfinal=

Dwyer 43, West Broward 0

Fort Lauderdale 54, Doral Academy Charter 7

Palm Beach Lakes 6, McArthur 3

St. Thomas Aquinas 77, South Miami 20

Class 8A Region 1=

Quarterfinal=

Apopka 35, Oviedo 28

Mandarin 35, DeLand 0

Wekiva 16, West Orange 0

Winter Park 34, Flagler Palm Coast 7

Class 8A Region 2=

Quarterfinal=

Dr. Phillips 34, St. Lucie Centennial 28, OT

Manatee 28, Kissimmee Osceola 17

Sarasota Riverview 41, Treasure Coast 22

Vero Beach 48, Gateway 6

Class 8A Region 3=

Quarterfinal=

Deerfield Beach 32, Miramar 14

Palm Beach Central 44, Wellington 14

Plantation 23, Piper 12

Western 21, Atlantic Community 7

Class 8A Region 4=

Quarterfinal=

Christopher Columbus Catholic 38, Coral Gables 21

Miami Southridge 35, North Miami 21

South Dade 49, Hialeah 14

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly