BOYS BASKETBALL=

Division 1 Section 1=

Regional Second Round=

Appleton West 87, Hudson 57

Eau Claire North 72, Superior 59

Kimberly 79, Wausau West 39

Neenah 70, D.C. Everest 55

Oshkosh North 87, Appleton North 48

Oshkosh West 67, Eau Claire Memorial 63

Stevens Point 70, Appleton East 57

Wisconsin Rapids Lincoln 54, Chippewa Falls 49

Division 1 Section 2=

Regional Second Round=

Arrowhead 64, Waukesha South 25

Bay Port 60, Green Bay Preble 39

Fond du Lac 62, Homestead 53

Hartford Union 81, Kettle Moraine 67

Menomonee Falls 104, De Pere 85

Milwaukee Hamilton 84, Germantown 55

Sheboygan North 90, Green Bay East 65

Waukesha North 55, Manitowoc Lincoln 35

Division 1 Section 3=

Regional Second Round=

Kenosha Bradford 85, Janesville Craig 82

Madison East 78, Beloit Memorial 58

Madison La Follette 91, Kenosha Tremper 66

Madison Memorial 45, Watertown 43

Middleton 72, Oconomowoc 41

Mukwonago 65, Verona Area 48

Sun Prairie 79, Madison West 30

Waunakee 58, Kenosha Indian Trail 40

Division 1 Section 4=

Regional Second Round=

Brookfield Central 61, West Allis Nathan Hale 20

Brookfield East 59, Milwaukee South 34

Franklin 78, Milwaukee Pulaski/Arts/Carmen South 39

Marquette University 64, Milwaukee King 52

Milwaukee Hamilton/Audubon 86, Racine Horlick 81

Milwaukee Riverside University 74, Racine Case 64

Racine Park 87, Milwaukee Bradley Tech 41

West Allis Central 70, Muskego 58

Division 2 Section 1=

Regional Second Round=

La Crosse Central 69, New Richmond 29

Lakeland 73, New London 62

Marshfield 81, Mosinee 71

Medford Area 63, Rhinelander 61

Merrill 68, Hortonville 57

Onalaska 68, Holmen 55

Rice Lake 76, La Crosse Logan 66

River Falls 59, Tomah 52

Division 2 Section 2=

Regional Second Round=

Beaver Dam 67, Milwaukee Madison 57

Cedarburg 70, West Bend West 36

Green Bay Southwest 63, West De Pere 56

Kaukauna 102, Green Bay West 65

Nicolet 69, West Bend East 50

Notre Dame 73, Marinette 63

Plymouth 56, Slinger 54

Pulaski 67, Seymour 53

Division 2 Section 3=

Regional Second Round=

Elkhorn Area 67, Wilmot Union 52

Monona Grove 95, Reedsburg Area 61

Mount Horeb 68, McFarland 46

Stoughton 47, Monroe 45, OT

Union Grove 88, Fort Atkinson 71

Waukesha West 84, Burlington 57

Westosha Central 72, Jefferson 61

Division 2 Section 3=

Regional Second Round)=

DeForest 55, Sauk Prairie 39

Division 2 Section 4=

Regional Second Round=

Greendale 70, New Berlin West 63

Milw. Washington 85, Messmer 66

New Berlin Eisenhower 53, Greenfield 46

Pewaukee 87, Catholic Memorial 66

Pius XI Catholic 63, Milwaukee Lutheran 48

Wauwatosa West 74, Whitefish Bay 54

Whitnall 76, Milwaukee Bay View/Lifelong Learning 52

Wisconsin Lutheran 68, Wauwatosa East 63

Division 3 Section 1=

Regional Second Round=

Altoona 84, Mauston 83

Black River Falls 78, Arcadia 67

Bloomer 48, Northwestern 35

Ellsworth 70, Amery 52

Gale-Ettrick-Trempealeau 66, Stratford 59

Prescott 80, Somerset 44

Saint Croix Central 62, Osceola 49

Wisconsin Dells 65, West Salem 46

Division 3 Section 2=

Regional Second Round=

Freedom 49, Amherst 43

Little Chute 61, Peshtigo 48

New Holstein 72, Oostburg 65

Sheboygan Falls 69, Denmark 51

Southern Door 53, Sturgeon Bay 38

Valders 83, Cedar Grove-Belgium 36

Wrightstown 85, Wittenberg-Birnamwood 74

Xavier 105, Oconto Falls 61

Division 3 Section 3=

Regional Second Round=

East Troy 41, Turner 34

Edgerton 72, Dodgeville 60

Lakeside Lutheran 85, Lake Mills 71

Lodi 66, Edgewood 59

Martin Luther 70, Whitewater 49

Platteville 75, Richland Center 44

Racine St. Catherine's 90, St. John's NW Military Academy 53

River Valley 66, Prairie du Chien 37

Division 3 Section 4=

Regional Second Round=

Brookfield Academy 102, University School of Milwaukee 77

Brown Deer 94, Saint Thomas More 70

Campbellsport 56, Lomira 54

Dominican 75, Milwaukee Golda Meir 61

Kettle Moraine Lutheran 72, Obama SCTE 70, OT

Laconia 52, Columbus 49

Watertown Luther Prep 55, Ripon 52

Waupun 71, Winneconne 28

Division 4 Section 1=

Regional Second Round=

Cameron 57, Cumberland 47

Clear Lake 60, Glenwood City 23

Durand 74, Whitehall 64

Grantsburg 56, Chetek-Weyerhaeuser 40

Melrose-Mindoro 76, Cochrane-Fountain City 54

Osseo-Fairchild 70, Mondovi 59

Regis 69, Elk Mound 41

Webster 69, Unity 51

Division 4 Section 2=

Regional Second Round=

Auburndale 63, Spencer 39

Crivitz 56, Coleman 51

Edgar 49, Neillsville 44

Marathon 68, Thorp 31

Oconto 78, Manawa 59

Pacelli 66, Phillips 49

Shiocton 62, Bonduel 44

St. Mary Catholic 68, Iola-Scandinavia 62

Division 4 Section 3=

Regional Second Round=

Aquinas 73, Wisconsin Heights 67

Darlington 59, Cuba City 40

Luther 60, Fennimore 45

Markesan 73, Horicon 57

Mineral Point 64, Necedah 52

New Glarus 85, Belleville 62

Pardeeville 61, Westfield Area 47

St. Marys Springs 72, Parkview 58

Division 4 Section 4=

Regional Second Round=

Destiny 48, Lake Country Lutheran 41

Howards Grove 55, Algoma 36

Kohler 71, Random Lake 57

Manitowoc Lutheran 69, Winnebago Lutheran Academy 62

Milwaukee Academy of Science 74, Hope Christian 66

Racine Lutheran 68, Living Word Lutheran 49

Roncalli 76, Kewaunee 40

The Prairie School 60, Palmyra-Eagle 41

Division 5 Section 1=

Regional Second Round=

Drummond 43, Northwood 39

Luck 57, Hurley 43

McDonell Central 77, Eau Claire Immanuel Lutheran 50

Owen-Withee 66, Prentice 56

Rib Lake 73, Flambeau 34

Solon Springs 62, Washburn 47

South Shore 56, Siren 39

Turtle Lake 53, Lake Holcombe 46

Division 5 Section 2=

Regional Second Round=

Almond-Bancroft 55, Port Edwards 53

Assumption 71, Gresham Community 45

Columbus Catholic 62, Pittsville 44

Green Bay N.E.W. Lutheran 67, Wausaukee 36

Oneida Nation 53, Saint Thomas Aquinas 52

Phelps 61, Florence 34

Suring 68, Three Lakes 54

Wild Rose 79, Rosholt 55

Division 5 Section 3=

Regional Second Round=

Bangor 83, Lincoln 53

De Soto 46, Kickapoo 34

Eleva-Strum 70, Blair-Taylor 69

Independence 54, Hillsboro 47

Royall 65, Elmwood/Plum City 39

Seneca 56, Shullsburg 43

Southwestern 60, Potosi 59

Wauzeka-Steuben 60, River Ridge 51

Division 5 Section 4=

Regional Second Round=

Barneveld 48, Black Hawk 40

Deerfield 74, Wayland Academy 28

Hilbert 83, Young Coggs Prep 56

Hustisford 67, Sheboygan County Christian 57

Lourdes Academy 77, Williams Bay Faith Christian 58

Pecatonica 76, Fall River 68

Rio 62, Randolph 44

Sheboygan Area Luth. 71, Oakfield 38

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/