AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

November 17, 2018

PREP FOOTBALL=

Class 1A Region 1=

Semifinal=

Baker 38, Northview 14

Vernon 40, Jay 0

Class 1A Region 2=

Semifinal=

Jefferson County 44, Sneads 13

Port St. Joe 17, Blountstown 12

Class 1A Region 3=

Semifinal=

Chiefland 47, Dixie County 6

Madison County 50, Lafayette 20

Class 1A Region 4=

Semifinal=

Hawthorne 50, Crescent City 27

Pahokee 34, Wildwood 13

Class 2A Region 1=

Semifinal=

North Florida Christian 36, FAMU 6

University Christian 47, Maclay 21

Class 2A Region 2=

Semifinal=

Foundation Academy 42, Zephyrhills Christian 12

Victory Christian 35, Trinity Christian-Deltona 0

Class 2A Region 3=

Semifinal=

Admiral Farragut 40, Cambridge Christian 14

Seffner Christian 27, Carrollwood Day 16

Class 2A Region 4=

Semifinal=

Champagnat Catholic 29, Moore Haven 16

St. John Neumann 55, Glades Day 14

Class 3A Region 1=

Semifinal=

Florida 27, Pensacola Catholic 23

Taylor County 49, St. Joseph Academy 23

Class 3A Region 2=

Semifinal=

First Academy-Orlando 40, Father Lopez Catholic 20

King’s Academy 16, Holy Trinity Episcopal 7

Class 3A Region 3=

Semifinal=

Berkeley Prep 21, Calvary Christian-Clearwater 13

Clearwater Central Catholic 30, Tampa Catholic 3

Class 3A Region 4=

Semifinal=

Chaminade-Madonna College Prep 62, Palmer Trinity 0

Delray American Heritage 23, Benjamin 19

Class 4A Region 1=

Semifinal=

Raines 47, Marianna 9

West Nassau County 35, South Walton 20

Class 4A Region 2=

Semifinal=

Dunnellon 26, Santa Fe 7

The Villages 49, P.K. Yonge 14

Class 4A Region 3=

Semifinal=

Bishop Verot 45, LaBelle 17

Cocoa 35, Astronaut 0

Class 4A Region 4=

Semifinal=

Fort Lauderdale University 40, Gulliver Prep 13

Class 5A Region 1=

Semifinal=

Trinity Christian-Jacksonville 28, Wakulla 12

Class 5A Region 2=

Semifinal=

Nature Coast Tech 17, Baker County 16

North Marion 40, Zephyrhills 21

Class 5A Region 3=

Semifinal=

Jefferson 34, Lakewood 23

Jesuit 31, Immokalee 3

Class 5A Region 4=

Semifinal=

Cardinal Gibbons 30, Jones 27

Plantation American Heritage 31, Rockledge 14

Class 6A Region 1=

Semifinal=

Crestview 49, Pine Forest 19

Navarre 50, Escambia 22

Class 6A Region 2=

Semifinal=

Armwood 65, Lake Weir 7

Ocala Vanguard 19, Lake Wales 0

Class 6A Region 3=

Semifinal=

Naples 24, Fort Myers 9

North Fort Myers 36, Charlotte 20

Class 6A Region 4=

Semifinal=

Miami Central 30, Miami Carol City 21

Miami Northwestern 31, Heritage 19

Class 7A Region 1=

Semifinal=

Edgewater 35, Lincoln 14

R.E. Lee 31, Columbia 27

Class 7A Region 2=

Semifinal=

Lakeland 29, Kathleen 7

Plant 39, Viera 18

Class 7A Region 3=

Semifinal=

Bloomingdale 21, Palmetto 14

Venice 28, Braden River 21

Class 7A Region 4=

Semifinal=

Dwyer 55, Palm Beach Lakes 27

St. Thomas Aquinas 51, Fort Lauderdale 0

Class 8A Region 1=

Semifinal=

Mandarin 41, Winter Park 8

Wekiva 28, Apopka 7

Class 8A Region 2=

Semifinal=

Dr. Phillips 19, Vero Beach 7

Sarasota Riverview 49, Manatee 27

Class 8A Region 3=

Semifinal=

Deerfield Beach 23, Plantation 0

Palm Beach Central 38, Western 0

Class 8A Region 4=

Semifinal=

South Dade 21, Miami Southridge 13

FCSA 8-Man=

Quarterfinal=

Academy at the Lakes 22, Harvest Community School 6

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly