CLASS 6A DIVISION I

Region I

Bidistrict

Midland Lee 63, EP El Dorado 0

Arlington Lamar 49, FW Haltom 12

Euless Trinity 28, Plano 21, OT

Duncanville 62, Killeen Ellison 0

Odessa Permian 50, EP Coronado 17

Arlington Martin 62, Keller 0

Allen 48, Lewisville Hebron 17

South Grand Prairie 37, Belton 34

Area

Midland Lee (9-2) vs. Arlington Lamar (6-5), 2 p.m. Saturday, Midland's Grande Stadium

Euless Trinity (9-2) vs. Duncanville (11-0), noon Saturday, Arlington's AT&T Stadium

Odessa Permian (9-1) vs. Arlington Martin (10-1), 3:30 p.m. Friday, Arlington's Maverick Stadium

Allen (11-0) vs. South Grand Prairie (7-4), 4 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

Region II

Bidistrict

Coppell 37, Garland Rowlett 6

Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24

Round Rock Cedar Ridge 63, Austin Akins 14

Klein Oak 23, Houston Davis 20

Garland Sachse 49, Richardson Lake Highlands 28

Rockwall 23, The Woodlands 7

Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21

Klein 10, Spring 7

Area

Coppell (10-1) vs. Mesquite Horn (10-1), 1 p.m. Friday, Allen's Eagle Stadium

Round Rock Cedar Ridge (10-1) vs. Klein Oak (7-3), 7 p.m. Friday, College Station HS

Garland Sachse (11-0) vs. Rockwall (6-5), 1 p.m. Saturday, Allen's Eagle Stadium

Pflugerville Hendrickson (8-3) vs. Klein (7-3), 1 p.m. Friday, Brenham

Region III

Bidistrict

Cypress Ranch 48, Houston Bellaire 12

Katy 45, Fort Bend Travis 14

Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7

Dickinson 35, Alief Hastings 20

Houston Lamar 14, Cypress Falls 10

Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23

Galena Park North Shore 48, Deer Park 7

League City Clear Springs 54, Pearland 29

Area

Cypress Ranch (8-2) vs. Katy (8-0), noon Saturday, Houston's NRG Stadium

Humble Atascocita (9-1) vs. Dickinson (8-2), 2 p.m. Friday, Galena Park ISD Stadium

Houston Lamar (8-1) vs. Fort Bend Ridge Point (9-1), noon Friday, Katy's Legacy Stadium

Galena Park North Shore (7-3) vs. League City Clear Springs (8-2), 1 p.m. Saturday, Pasadena's Memorial Stadium

Region IV

Bidistrict

Lake Travis 49, SA Madison 17

Converse Judson 55, SA Northside Warren 14

SA Southwest 14, La Joya 7

Los Fresnos 34, Edinburg 14

SA Reagan 26, Buda Hays 25

SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24

McAllen Memorial 44, Laredo United South 6

San Benito 50, Edinburg North 7

Area

Lake Travis (9-2) vs. Converse Judson (10-1), 2 p.m. Saturday, Austin's Royal-Memorial Stadium

SA Southwest (9-2) vs. Los Fresnos (8-3), 1 p.m. Saturday, San Antonio's Alamo Stadium

SA Reagan (9-2) vs. SA Northside O'Connor (11-0), 2 p.m. Friday, San Antonio's Farris Stadium

McAllen Memorial (9-2) vs. San Benito (11-0), 7:30 p.m. Friday, San Benito

___

CLASS 6A DIVISION II

Region I

Bidistrict

EP Montwood 42, Midland 35

Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13

Southlake Carroll 42, McKinney 0

DeSoto 44, Copperas Cove 10

San Angelo Central 35, EP Pebble Hills 20

Mansfield 42, Keller Central 3

Northwest Nelson 28, Denton Guyer 24

Waco Midway 46, Grand Prairie 18

Area

EP Montwood (10-1) vs. Arlington (9-2), 4 p.m. Saturday, Odessa's Ratliff Stadium

Southlake Carroll(8-3) vs. DeSoto (10-1), 7:30 p.m. Friday, Frisco's Ford Center

San Angelo Central (11-0) vs. Mansfield (10-1), 7 p.m. Friday, Mansfield's Newsom Stadium

Northwest Nelson (5-6) vs. Waco Midway (11-0), 8 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

Region II

Bidistrict

Dallas Jesuit 79, Garland Lakeview Centennial 55

Longview 42, Beaumont West Brook 21

Round Rock Stony Point 45, Manor 0

Klein Collins 49, Spring Dekaney 9

Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21, OT

Lufkin 28, Rockwall-Heath 7

San Marcos 64, Round Rock Westwood 50

Spring Westfield 42, Houston Stratford 10

Area

Dallas Jesuit (7-4) vs. Longview (10-1), 4 p.m. Saturday, Dallas' Kincaide Stadium

Round Rock Stony Point (7-4) vs. Klein Collins (10-0), 3 p.m. Friday, Austin's Reeves Complex

Richardson Pearce (6-5) vs. Lufkin (9-2), 2 p.m. Saturday, Corsicana

San Marcos (10-1) vs. Spring Westfield (10-0), 2 p.m. Saturday, Prairie View A&M

Region III

Bidistrict

Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14

Houston Strake Jesuit 28, Fort Bend Hightower 8

Humble Summer Creek 63, La Porte 24

Friendswood 35, Pearland Dawson 14

Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15

Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0

Humble Kingwood 28, Pasadena South Houston 21

Houston Clear Lake 24, Richmond George Ranch 8

Area

Cypress Fairbanks (10-0) vs. Houston Strake Jesuit (8-2), 6 p.m. Friday, Katy's Legacy Stadium

Humble Summer Creek (7-3) vs. Friendswood (8-3), noon Friday, Houston's NRG Stadium

Houston Langham Creek (9-1) vs. Katy Taylor (6-4), 7 p.m. Friday, Cypress' FCU Stadium

Humble Kingwood (5-5) vs. Houston Clear Lake (8-3), 4 p.m. Saturday, Houston's NRG Stadium

Region IV

Bidistrict

Austin Westlake 62, SA MacArthur 14

Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9

Eagle Pass 52, McAllen 21

Edinburg Vela 34, Brownsville Hanna 32

Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27

Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3

Laredo Alexander 42, McAllen Rowe 17

Weslaco East 49, PSJA 13

Area

Austin Westlake (11-0) vs. Smithson Valley (10-1), 1 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium

Eagle Pass (9-2) vs. Edinburg Vela (11-0), 2 p.m. Friday, Laredo's SAC

Austin Vandegrift (7-4) vs. Cibolo Steele (7-4), 2 p.m. Friday, New Braunfels Canyon HS

Laredo Alexander (6-5) vs. Weslaco East (8-3), 7:30 p.m. Friday, Laredo's SAC