BOYS PREP BASKETBALL=

District 2 Class 3A=

Championship=

Wyoming Seminary 56, Holy Redeemer 39

District 2/11 Class 1A Subregional=

Championship=

Susquehanna 65, Pottsville Nativity 59

District 2/11 Class 1A Subregional=

Third Place=

Lincoln Leadership 49, Tri-Valley 47

District 3 Class 4A=

Championship=

Berks Catholic 46, Harrisburg Bishop McDevitt 26

District 3 Class 5A=

Championship=

Milton Hershey 69, William Penn 62

District 3 Class 6A=

FifthPlace=

Dallastown Area 64, Harrisburg 61

District 3 Class 6A=

Third Place=

Hempfield 67, Manheim Township 53

District 4 Class 1A=

Championship=

Lourdes Regional 39, Millville 27

District 4 Class 1A=

Third Place=

Sullivan County 45, Meadowbrook Christian 28

District 4 Class 2A=

Championship=

Muncy 52, Northeast Bradford 39

District 4 Class 2A=

Third Place=

North Penn-Mansfield 43, Wyalusing 41

District 6 Class 1A=

Third Place=

Blacklick 58, Juniata Valley 56

District 6 Class 2A=

Championship=

Bishop Guilfoyle 66, Purchase Line 58

District 11 Class 5A=

Championship=

Allentown Central Catholic 52, Bangor 31

District 12 Class 6A=

Play-in=

St. Joseph 55, Frankford 47

WPIAL Class 1A=

Championship=

Vincentian Academy 54, Union Area 51

WPIAL Class 3A=

Championship=

Lincoln Park Charter 62, Seton-LaSalle 47

GIRLS PREP BASKETBALL=

District 2 Class 1A=

Championship=

Susquehanna 39, Forest City 36

District 2 Class 4A=

Championship=

Scranton Prep 45, Nanticoke Area 29

District 3 Class 1A=

Championship=

Lebanon Catholic 46, Linden Hall 36

District 3 Class 1A=

Fifth Place=

Greenwood 37, Harrisburg Christian 23

District 3 Class 1A=

Third Place=

Lancaster Country Day 52, Christian School of York 27

District 3 Class 4A=

Championship=

Lancaster Catholic 58, Berks Catholic 47

District 3 Class 4A=

Fifth Place=

Northern Lebanon 35, Kennard-Dale 22

District 3 Class 4A=

Third Place=

Harrisburg Bishop McDevitt 55, Wyomissing 51

District 3 Class 5A=

Fifth Place=

Lampeter-Strasburg 68, Solanco 59

District 3 Class 5A=

Seventh Place=

Palmyra 58, Spring Grove 36

District 3 Class 5A=

Third Place=

Twin Valley 48, Susquehannock 44

District 3 Class 6A=

Fifth Place=

Cedar Cliff 43, Dallastown Area 35

District 3 Class 6A=

Seventh Place=

Manheim Township 57, Penn Manor 41

District 3 Class 6A=

Third Place=

West Lawn Wilson 55, Elizabethtown 47

District 4 Class 1A=

Championship=

Lourdes Regional 64, Benton 26

District 4 Class 1A=

Third Place=

Sullivan County 61, Cowanesque Valley 23

District 4 Class 2A=

Championship=

Southern Columbia 46, South Williamsport 32

District 6 Class 1A=

Third Place=

Portage Area 65, St. Joseph's Catholic 24

District 6 Class 2A=

Championship=

Bishop McCort 46, Blairsville 36

District 6 Class 2A=

Third Place=

Bellwood-Antis 76, Penns Manor 48

District 6 Class 3A=

Fifth Place=

Central Cambria 51, West Shamokin 47

District 6 Class 3A=

Third Place=

Tyrone 42, Central Martinsburg 41, OT

District 9 Class 2A=

Third Place=

Keystone 51, Cranberry 39

District 11 Class 2A=

Championship=

Mahanoy Area 41, Minersville 37

District 11 Class 6A=

Championship=

Bethlehem Freedom 40, Nazareth Area 39, OT

District 11 Class C 6A=

Championship=

Easton 47, Allentown Allen 46

WPIAL Class 2A=

Championship=

Vincentian Academy 62, Chartiers-Houston 47

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/