CLASS 3A DIVISION I

Region I

Bidistrict

Shallowater 62, San Angelo Grape Creek 0

Brock 49, Clyde 3

Wall 55, Friona 22

Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29

Comanche 40, Boyd 14

Slaton 14, Kermit 10

Merkel 21, Breckenridge 14

Muleshoe 35, Crane 29

Area

Shallowater (10-1) vs. Brock (9-2), 7 p.m. Friday, Vernon

Wall (11-0) vs. Tuscola Jim Ned (9-2), 7 p.m. Friday, San Angelo Stadium

Comanche (10-1) vs. Slaton (6-5), 3 p.m. Friday, Abilene's Shotwell Stadium

Merkel (6-5) vs. Muleshoe (5-6), 2 p.m. Friday, Childress

Region II

Bidistrict

Whitesboro 36, Maypearl 26

Jefferson 69, Farmersville 30

Grandview 54, Pilot Point 7

Hughes Springs 27, Mineola 0

Mount Vernon 49, Redwater 26

Kemp 45, Pottsboro 21

Commerce 35, White Oak 34

Sunnyvale 35, Van Alstyne 19

Area

Whitesboro (8-3) vs. Jefferson (10-1), 2 p.m. Friday, Emory Rains

Grandview (10-1) vs. Hughes Springs (9-2), 2:30 p.m. Friday, Mesquite Memorial Stadium

Mount Vernon (11-0) vs. Kemp (10-1), 2 p.m. Friday, Mesquite's Hanby Stadium

Commerce (5-6) vs. Sunnyvale (7-4), 7:30 p.m. Friday, Forney

Region III

Bidistrict

Teague 40, Cameron Yoe 14

East Chambers 35, Buna 12

Franklin 63, Groesbeck 49

La Marque 42, Coldspring-Oakhurst 20

Woodville 53, Hempstead 14

Rockdale 46, Malakoff 33

Hitchcock 34, Trinity 22

West 41, McGregor 14

Area

Teague (9-2) vs. East Chambers (6-3), 7 p.m. Friday, Shenandoah's Woodforest Stadium

Franklin (9-2) vs. La Marque (6-5), 1 p.m. Saturday, Waller

Woodville (9-1) vs. Rockdale (8-3), 7 p.m. Friday, Houston's Pridgeon Stadium

Hitchcock (7-3) vs. West (9-2), 7:30 p.m. Friday, Brenham

Region IV

Bidistrict

Van Vleck 48, Marion 28

Mathis 20, San Diego 17

Yoakum 55, Universal City Randolph 8

George West 41, Bishop 0

Goliad 49, Santa Rosa 0

Hallettsville 47, Luling 0

Lyford 44, Jourdanton 8

Edna 33, Lago Vista 21

Area

Van Vleck (5-4) vs. Mathis (6-5), 7:30 p.m. Friday, Port Lavaca

Yoakum (10-1) vs. George West (10-1), 7:30 p.m. Friday, Converse's Rutledge Stadium

Goliad (9-1) vs. Hallettsville (9-1), 7:30 p.m. Friday, Edna

Lyford (8-3) vs. Edna (7-4), 7 p.m. Friday, Corpus Christi's Cabannis Stadium

___

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Bidistrict

Canadian 63, Stanton 6

Eastland 33, Big Lake Reagan County 22

Colorado City 35, Tulia 14

Tolar 33, Alpine 12

Sonora 43, Coleman 0

Spearman 31, Coahoma 22

Cisco 41, Ballinger 13

Childress 44, Idalou 23

Area

Canadian (11-0) vs. Eastland (8-3), 2 p.m. Friday, Wolfforth

Colorado City (10-1) vs. Tolar (7-4), 2 p.m. Friday, Brownwood

Sonora (11-0) vs. Spearman (6-5), 4 p.m. Friday, Denver City

Cisco (9-2) vs. Childress (10-1), 1 p.m. Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium

Region II

Bidistrict

Holliday 48, Cooper 0

Edgewood 49, Hooks 14

Gunter 45, Henrietta 13

Daingerfield 41, Lone Oak 17

New Diana 47, Winona 42

Leonard 40, Nocona 35

Big Sandy Harmony (Gilmer) 42, Omaha Pewitt 0

Jacksboro 30, Sadler S&S Consolidated 0

Area

Holliday (10-1) vs. Edgewood (9-2), 6 p.m. Friday, Fort Worth's Clark Field

Gunter (11-0) vs. Daingerfield (7-4), 1 p.m. Friday, Royse City

New Diana (8-3) vs. Leonard (7-4), TBD

Big Sandy Harmony (Gilmer) (11-0) vs. Jacksboro (10-1), 7 p.m. Friday, McKinney's Poe Stadium

Region III

Bidistrict

New London West Rusk 42, Corrigan-Camden 7

Buffalo 35, Corsicana Mildred 19

Newton 58, Arp 0

Rice 44, Bruceville-Eddy 22

Clifton 41, Marlin 29

Garrison 49, Elysian Fields 35

Hearne 56, Rio Vista 20

Waskom 42, Hemphill 18

Area

New London West Rusk (9-1) vs. Buffalo (10-1), 1 p.m. Friday, Bullard

Newton (10-0) vs. Rice (7-4), 3 p.m. Friday, Crockett

Clifton (8-2) vs. Garrison (6-5), 7:30 p.m. Friday, Athens

Hearne (9-2) vs. Waskom (7-4), 2 p.m. Friday, Forney

Region IV

Bidistrict

Lexington 51, Wallis Brazos 27

Odem 28, Stockdale 6

El Maton Tidehaven 34, Florence 7

Skidmore-Tynan 34, Natalia 31

CC London 34, Poth 26

East Bernard 63, Johnson City 14

Dilley 28, Hebbronville 27

Boling 27, Blanco 21

Area

Lexington (11-0) vs. Odem (7-4), 7 p.m. Friday, El Campo

El Maton Tidehaven (10-0) vs. Skidmore-Tynan (5-6), 2 p.m. Friday, Port Lavaca

CC London (7-3) vs. East Bernard (9-1), 7 p.m. Friday, Victoria

Dilley (5-6) vs. Boling (6-3), 7:30 p.m. Friday, Mathis