BOYS PREP BASKETBALL=

Beulah 60, Mott-Regent 48

Bismarck High 89, Bismarck St. Mary's 56

Dickinson Trinity 51, Glen Ullin-Hebron 34

Fargo Davies 75, Fargo Shanley 65

Fargo North 48, Grand Forks Red River 44

Fargo Oak Grove Lutheran 96, Enderlin 74

Fargo South 85, Grand Forks Central 68

Grafton/St. Thomas 75, Griggs County Central 37

Hatton-Northwood 80, Finley-Sharon/Hope-Page 41

Hettinger/Scranton 60, Faith, S.D. 39

Jamestown 81, Williston 69

Killdeer 71, New England 48

Kindred 62, Hankinson 49

Mandaree 65, Trinity Christian 38

Maple Valley 62, Central Cass 38

Midway-Minto 73, North Border 37

Park River/Fordville Lankin 67, North Star 57

Richland 74, Northern Cass 71

Rolla 69, Bottineau 50

Sheyenne 62, Wahpeton 52

Thompson 66, May Port CG 56

Tri-State 70, Sargent Central 49

Valley City 69, Devils Lake 65

Wyndmere-Lidgerwood 48, Lisbon 31

GIRLS PREP BASKETBALL=

Bismarck St. Mary's 61, Bismarck High 51

Devils Lake 67, Valley City 30

Faith, S.D. 55, Hettinger/Scranton 38

Fargo Davies 66, Fargo Shanley 60

Fargo South 51, Grand Forks Central 43

Grand Forks Red River 71, Fargo North 51

Hazen 57, Bowman County 50

Hillsboro/Central Valley 66, Central Cass 39

Jamestown 67, Williston 60

Park River/Fordville Lankin 45, Larimore 19

Sheyenne 70, Wahpeton 23

District 5=

First Round=

Carrington 70, Wimbledon 40

Edgeley-Kulm-Montpelier 66, Midkota 22

Oakes 42, Ellendale 34

District 6=

Semifinal=

Kidder County 70, Linton 32

Medina-Pingree-Buchanan 34, Napoleon 22

District 7=

First Round=

Benson County 46, Warwick 32

Harvey-Wells County 57, Dakota Prairie 19

New Rockford-Sheyenne 40, Lakota 39

District 8=

First Round=

North Star 55, Rolla 21

Rolette-Wolford 47, St. John 45

District 9=

First Round=

New Salem-Almont 59, Flasher 49

Solen 53, Standing Rock 52

District 10=

Consolation=

Turtle Lake-Mercer-McClusky 57, Max 42

District 10=

Semifinal=

Underwood 56, Center-Stanton 29

Wilton-Wing 51, Garrison 47

District 11=

Consolation=

Bottineau 56, Drake-Anamoose 21

District 11=

Semifinal=

Rugby 68, Westhope-Newburg 29

Velva 50, Towner-Granville-Upham 32

District 12=

Consolation=

Minot Our Redeemer's 62, South Prairie 38

Surrey 52, Glenburn 32

District 12=

Semifinal=

Minot Bishop Ryan 43, Lewis and Clark-Berthold 29

Mohall-Lansford-Sherwood 40, Des Lacs-Burlington 37

District 15=

Consolation=

Mandaree 90, Trinity Christian 18

White Shield 33, North Shore - Plaza 31

District 15=

Semifinal=

Trenton 59, New Town 53

Watford City 69, Parshall 57

District 16=

Consolation=

Ray 55, Kenmare-Bowbells-Burke Central 43

District 16=

Semifinal=

Divide County 39, Powers Lake 32

Stanley 54, Kenmare 45

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/