BOYS PREP BASKETBALL=

Class A East Region=

Play-in=

Fargo North 69, Devils Lake 54

Grand Forks Red River 84, Valley City 55

Wahpeton 54, Grand Forks Central 43

Class B District 5=

Consolation=

Barnes Co N-north Central 52, Midkota 42

Class B District 5=

Semifinal=

Carrington 50, LaMoure-Litchville-Marion 46

Edgeley-Kulm-Montpelier 59, Ellendale 47

Class B District 6=

Semifinal=

Napoleon 48, Linton-HMB 45

Strasburg-Zeeland 66, Kidder County 59

Class B District 7=

Consolation=

Lakota 61, Warwick 59

Class B District 7=

Semifinal=

Four Winds/Minnewauken 68, Benson County 38

New Rockford-Sheyenne 71, Dakota Prairie 43

Class B District 8=

Semifinal=

Dunseith 76, Langdon-Edmore-Munich 66

St. John 76, North Star 53

Class B District 9=

Semifinal=

Shiloh Christian 69, New Salem-Almont 40

Standing Rock 71, Solen 33

Class B District 10=

Consolation=

Max 59, Center-Stanton 42

Class B District 10=

Semifinal=

Turtle Lake-Mercer-McClusky 46, Underwood 39

Wilton-Wing 56, Garrison 53

Class B District 11=

Consolation=

Towner-Granville-Upham 70, Drake-Anamoose 49

Class B District 11=

Semifinal=

Rugby 64, Bottineau 59

Velva 49, Nedrose 31

Class B District 12=

Consolation=

Glenburn 70, South Prairie 54

Surrey 51, Lewis and Clark-Berthold 50

Class B District 12=

Semifinal=

Des Lacs-Burlington 62, Minot Our Redeemer's 54

Minot Bishop Ryan 60, Mohall-Lansford-Sherwood 51

Class B District 15=

Consolation=

North Shore - Plaza 70, Trinity Christian 36

White Shield 64, Trenton 55

Class B District 15=

Semifinal=

Mandaree 77, Watford City 62

New Town 65, Parshall 45

Class B District 16=

Consolation=

Divide County 49, Tioga 22

Class B District 16=

Semifinal=

Powers Lake 73, Kenmare 59

Stanley 61, Burke Central 51

GIRLS PREP BASKETBALL=

Class A East Region=

Play-In=

Fargo North 59, Fargo South 46

Valley City 59, Grand Forks Central 48

West Fargo 69, Wahpeton 60

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/