PREP FOOTBALL

State Tournament=

First Round=

Central, Group 1=

Bound Brook 40, Florence 24

Burlington City 28, Asbury Park 6

Point Pleasant Beach 22, Manville 14

Shore Regional 28, Middlesex 6

Central, Group 2=

Johnson 34, Holmdel 6

Manasquan 41, Roselle High School 8

Point Pleasant Boro 41, Raritan 12

Central, Group 3=

Rumson-Fair Haven 35, Lawrence 6

Somerville 51, Ewing 12

Central, Group 4=

Brick Township 28, Allentown 0

Jackson Memorial 22, Brick Memorial 14

Long Branch 20, Middletown South 0

Central, Group 5=

Freehold Township 17, North Brunswick 13

Manalapan 42, Perth Amboy 0

Old Bridge 24, Trenton Central 6

South Brunswick 42, Hillsborough 7

Non-Public, Group 2=

Holy Spirit 34, Gloucester Catholic 14

Immaculata 10, Hudson Catholic 6

Non-Public, Group 3=

St. John Vianney 45, Camden Catholic 40

North 1, Group 1=

Hasbrouck Heights 12, Cedar Grove 6, OT

New Milford 42, Wood-Ridge 0

Pompton Lakes 34, Emerson 19

Wallington 29, Park Ridge 27

North 1, Group 2=

Lakeland 33, Mahwah 0

Newton 21, Pequannock 19

Westwood 49, Ramsey 7

North 1, Group 3=

Demarest 35, Dwight-Morrow 0

Ramapo 47, Pascack Valley 16

River Dell 28, Paramus 0

North 1, Group 4=

Mount Olive 36, Morris Knolls 0

Old Tappan 46, Teaneck 7

Wayne Hills 35, Morris Hills 0

West Morris 27, Northern Highlands 7

North 1, Group 5=

Bloomfield 21, Passaic Tech 3

Ridgewood 31, Clifton 20

Union City 35, North Bergen 0

North 2, Group 1=

Belvidere 34, Becton 29

Shabazz 31, Newark Collegiate 0

Weequahic 20, Hoboken 7

North 2, Group 2=

Caldwell 37, Whippany Park 7

Hackettstown 35, Mountain Lakes 7

Lenape Valley 50, Hanover Park 14

Rutherford 30, Lyndhurst 0

North 2, Group 3=

Parsippany Hills 48, Cranford 21

Voorhees 42, Nutley 7

West Essex 48, Ridgefield Park 18

North 2, Group 4=

Irvington 16, Linden 13

North Hunterdon 26, Orange 9

Phillipsburg 48, Millburn 14

Sayreville 31, Colonia 0

North 2, Group 5=

Watchung Hills 41, Bridgewater-Raritan 0

South, Group 1=

Gateway 28, Woodstown 8

South, Group 2=

Cinnaminson 28, Camden 12

Haddonfield 17, Sterling 7

West Deptford 51, Pleasantville 12

South, Group 3=

Delsea 56, Ocean City 34

Timber Creek 62, Seneca 31

South, Group 4=

Hammonton 21, Central Regional 6

Highland 41, Burlington Township 0

Moorestown 16, Pennsauken 13

Shawnee 41, Absegami 0

South, Group 5=

Howell 31, Cherokee 17

Lenape 35, Vineland 0

Millville 20, Williamstown 14, OT

Rancocas Valley 57, Eastern 9

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/