BOYS PREP BASKETBALL=

Adrian 44, Dexter 42

Harrison Township L'Anse Creuse 79, Warren Mott 52

Hillman 62, Fairview 43

Kalamazoo Central 55, St. Joseph 45

Lansing Eastern 72, Perry 65

Niles Brandywine 67, Eau Claire 10

Saginaw 78, Lapeer 41

Sturgis 46, Battle Creek Harper Creek 43

GIRLS PREP BASKETBALL=

Berkley 47, Pontiac 42

Coldwater 78, Sturgis 53

Detriot International def. Detroit University Science, forfeit

Ewen-Trout Creek 64, Republic-Michigamme 23

Watersmeet 64, Bessemer 46

Class A First Round=

District 1=

Kalamazoo Central 54, Portage Central 36

St. Joseph 43, Portage Northern 29

District 2=

Battle Creek Harper Creek 37, Richland Gull Lake 26

Battle Creek Lakeview 44, Battle Creek Central 34

District 3=

Okemos 61, Holt 40

District 4=

DeWitt 41, St. Johns 33

Grand Ledge 56, Owosso 34

District 5=

Hudsonville 65, Holland 34

Jenison 46, Grandville 35

Zeeland East 54, Holland West Ottawa 50

District 6=

Caledonia 47, Byron Center 34

East Kentwood 65, Grand Rapids Ottawa Hills 34

Grand Rapids Christian 45, Wyoming 39

Class A First Round=

District 7=

Muskegon 59, Grand Rapids Northview 46

Muskegon Mona Shores 60, Grand Rapids Union 41

Muskegon Reeths-Puffer 46, Grand Rapids Kenowa Hills 38

Class A First Round=

District 8=

East Grand Rapids 46, Greenville 27

Grand Rapids Forest Hills Northern 55, Lowell 42

Rockford 42, Cedar Springs 28

District 9=

Flint Carman-Ainsworth 75, Linden 14

Flushing 49, Fenton 47, OT

District 10=

Davison 52, Lapeer 37

Flint Kearsley 66, Clio 41

District 11=

Midland Dow 44, Bay City Western 39

Saginaw Heritage 57, Mount Pleasant 19

District 12=

Gaylord 58, Alpena 51

Traverse City Central 49, Traverse City West 45

District 13=

Holly 39, Lake Orion 34

District 14=

Rochester Hills Stoney Creek 43, Rochester 23

District 15=

Auburn Hills Avondale 42, West Bloomfield 38

District 16=

Bloomfield Hills Marian 49, Troy Athens 22

District 17=

Port Huron 52, Port Huron Northern 49, OT

District 18=

Sterling Heights Stevenson 45, Remus Chippewa Hills 26

Class A First Round=

District 19=

Sterling Heights 61, Warren Regina 50

District 20=

St. Clair Shores Lakeview 31, St. Clair Shores Lake Shore 23

District 21=

Farmington Hills Mercy 51, Birmingham Groves 48

Class A First Round=

District 23=

Dearborn Fordson 52, Livonia Franklin 22

Livonia Stevenson 52, Redford Union 35

District 24=

Detroit Cass Tech 47, Grosse Pointe South 46

Class A First Round=

District 25=

Trenton 47, Riverview 42

Wyandotte Roosevelt 54, Gibraltar Carlson 42

District 26=

Saline 74, Ypsilanti 54

Temperance Bedford 63, Ypsilanti Lincoln 13

District 27=

Lincoln Park 52, Melvindale 23

District 28=

Dearborn 36, Livonia Churchill 29

Wayne Memorial 45, Garden City 2

District 29=

Novi 39, Canton 27

District 30=

Dexter 41, Ann Arbor Huron 36

District 31=

Hartland 40, Brighton 35

District 32=

Walled Lake Central 39, Walled Lake Northern 30

Class B First Round=

District 33=

Berrien Springs 54, Benton Harbor 35

Niles 44, Buchanan 42

District 34=

Three Rivers 56, Vicksburg 31

District 35=

Otsego 51, Plainwell 22

District 36=

Hamilton 58, Allendale 29

District 37=

Olivet 58, Parchment 35

District 38=

Charlotte 53, Hastings 37

District 39=

Fowlerville 42, Lansing Catholic 30

District 40=

Parma Western 51, Stockbridge 43

District 41=

Jonesville 46, Hillsdale 24

Onsted 63, Brooklyn Columbia Central 51

District 42=

Dundee 51, Milan 47

District 43=

Carleton Airport 69, Romulus Summit Academy 22

Grosse Ile 61, Flat Rock 47

District 44=

Dearborn Divine Child 45, Dearborn Heights Annapolis 19

Livonia Ladywood 51, Dearborn Heights Robichaud 15

District 45=

Detroit Voyageur 23, Detroit West Side Academy 18

River Rouge 79, Detroit Cesar Chavez 7

District 46=

Detroit HFA 38, Detroit University Prep 34

District 47=

Bradford 55, Livonia Clarenceville 8

District 48=

St. Clair Shores South Lake 59, Detroit Denby 25

District 49=

Detroit Country Day 74, Center Line 29

Madison Heights Lamphere 45, Clawson 40

District 50=

Algonac 46, Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 36

District 51=

St. Clair 77, Richmond 47

District 52=

North Branch 57, Yale 37

District 53=

Goodrich 62, Otisville Lakeville 28

District 54=

Durand 52, Chesaning 33

District 55=

Birch Run 64, Caro 24

District 56=

Bay City John Glenn 39, Essexville Garber 36

Freeland 73, Midland Bullock Creek 15

District 57=

Wyoming Godwin Heights 45, Grand River Prep 15

District 58=

Comstock Park 52, Grand Rapids West Catholic 46

District 59=

Muskegon Oakridge 49, Fruitport 13

Whitehall 56, Muskegon Orchard View 18

District 60=

Fremont 53, Belding 16

Newaygo 58, Howard City Tri-County 40

District 61=

Big Rapids 50, Alma 28

Clare 45, Remus Chippewa Hills 31

District 62=

Gladwin 45, Tawas 43

West Branch Ogemaw Heights 50, Harrison 36

District 63=

Benzie Central 41, Reed City 35

Kalkaska 62, Manistee 44

Kingsley 76, Cadillac 22

District 64=

Escanaba 57, Boyne City 34

Gladstone 56, Kingsford 36

Class C First Round=

District 65=

Cassopolis 60, Bridgman 51

Niles Brandywine 64, Eau Claire 10

Watervliet 55, New Buffalo 35

Class C First Round=

District 66=

Constantine 42, White Pigeon 31

Decatur 31, Marcellus 29

Class C First Round=

District 67=

Kalamazoo Christian 47, Galesburg-Augusta 40

Kalamazoo Hackett Catholic Central 35, Gobles 32

Class C First Round=

District 68=

Bronson 63, Quincy 38

Centreville 48, Homer 44

Union City 38, Reading 36

Class C First Round=

District 69=

Concord 65, Vandercook Lake 47

Hanover-Horton 55, Jackson Lumen Christi 48

Jackson East Jackson 68, Jackson Prep 12

Class C First Round=

District 70=

Addison 49, Napoleon 30

Manchester 38, Sand Creek 19

Pittsford 74, Clinton 27

Class C First Round=

District 71=

Blissfield 57, Petersburg Summerfield 30

Britton-Deerfield 48, Ottawa Lake Whiteford 45, OT

Monroe St. Mary Catholic Central 53, Adrian Madison 34

Class C First Round=

District 72=

Allen Park Cabrini 47, Whitmore Lake 11

Ann Arbor Greenhills 43, Canton Prep 16

Class C First Round=

District 73=

Detroit Jalen Rose 46, Dearborn Heights Star International 27

Class C First Round=

District 74=

Detroit Central 50, Detroit Delta Prep 11

Detroit Cristo Rey def. Detroit Public Safety, forfeit

Class C First Round=

District 75=

Clinton Township Clintondale 45, Detroit Pershing 25

Grosse Pointe Woods University Liggett 42, Mount Clemens 38

Class C First Round=

District 76=

Madison Heights Bishop Foley 68, Detroit Leadership 28

Class C First Round=

District 77=

Capac 50, Landmark 19

Marlette 49, Dryden 21

Sandusky 66, Memphis 6

Class C First Round=

District 78=

Ubly 48, Bad Axe 29

Unionville-Sebewaing 59, Elkton-Pigeon Bay Port Laker 44

Class C First Round=

District 79=

Reese 52, Saginaw Arts and Science 30

Saginaw Valley Lutheran 64, Saginaw Nouvel 32

Class C First Round=

District 80=

Flint Beecher 72, Burton Bentley 13

Class C First Round=

District 81=

Grand Rapids Covenant Christian 54, Holland Black River 27

Class C First Round=

District 82=

Springport 60, Potterville 14

Vermontville Maple Valley 37, Saranac 28

Class C First Round=

District 83=

Laingsburg 68, Brighton Charyl Stockwell 10

New Lothrop 44, Byron 34

Class C First Round=

District 84=

Carson City-Crystal 43, Breckenridge 19

Hemlock 47, St. Louis 41

Class C First Round=

District 85=

Kent City 46, Ravenna 23

Class C First Round=

District 86=

White Cloud 54, Hart 40

Class C First Round=

District 87=

Evart 27, Blanchard Montabella 26

Lakeview 39, Leroy Pine River 36

Class C First Round=

District 88=

Pinconning 54, Coleman 43

Class C First Round=

District 93=

Indian River-Inland Lakes 44, Harbor Springs 39

Class C Semifinal=

District 91=

Manton 74, Traverse City Grand Traverse Academy 29

Maple City Glen Lake 52, Traverse City St. Francis 47

Class C Semifinal=

District 92=

Charlevoix 49, Elk Rapids 29

East Jordan 68, Mancelona 31

Class C Semifinal=

District 96=

Houghton 49, Calumet 44

L'Anse 36, Hancock 30

Class D First Round=

District 100=

Athens 64, Marshall Academy 7

Class D First Round=

District 101=

Camden-Frontier 60, Litchfield 42

Tekonsha 48, Coldwater Pansophia Academy 17

Class D First Round=

District 102=

Morenci 61, Waldron 48

Class D First Round=

District 104=

Ann Arbor Rudolf Steiner 42, Ann Arbor Central Academy 30

Plymouth Christian 51, Lutheran Westland 39

Class D First Round=

District 108=

Sterling Heights Parkway Christian 54, Merritt Academy 35

Class D First Round=

District 109=

Ashley 43, Vestaburg 34

Class D First Round=

District 110=

Burton St. Thomas More 29, Burton Genesee Christian 24

Class D First Round=

District 111=

Mayville 34, Carsonville-Port Sanilac 31

Class D First Round=

District 112=

Bay City All Saints 30, Kinde-North Huron 28

Class D First Round=

District 114=

Baldwin 40, Big Rapids Crossroads Charter Academy 28

Class D First Round=

District 115=

Pentwater 65, Manistee Catholic Central 39

Class D First Round=

District 116=

Buckley 48, Fife Lake Forest Area 33

Class D First Round=

District 121=

Vanderbilt 40, Burt Lake Northern Michigan Christian Academy 38

Class D First Round=

District 123=

Pickford 57, DeTour 39

Class D First Round=

District 125=

Munising 77, Rapid River 35

Class D First Round=

District 128=

Chassell 61, Painesdale Jeffers 48

Ontonagon 54, Lake Linden-Hubbell 41

Class D First Round=

District 97=

St. Joseph Lake Michigan Catholic 57, Watervliet Grace Christian 7

Class D First Round=

District 98=

Wyoming Potter's House Christian 37, Holland Calvary 27

Class D Semifinal=

District 107=

Auburn Hills Oakland Christian 50, Bloomfield Hills Roeper 7

Waterford Our Lady 62, Clarkston Everest Collegiate 25

Class D Semifinal=

District 122=

Harbor Light Christian 57, Pellston 44

Mackinaw City 38, Alanson 34

Class D Semifinal=

District 124=

Engadine def. Ojibwe Charter, forfeit

Rudyard 55, Brimley 43

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/