BOYS PREP BASKETBALL=

Elizabethtown 38, Penn Manor 28

Class 1A District 2/11 Subregional=

First Round=

Pottsville Nativity 58, Weatherly 37

Class 1A District 3=

Quarterfinal=

Berks Christian 53, Lancaster Christian 31

Class 2A District 10=

Quarterfinal=

Grove City 46, George Jr. Republic 42

Class 2A District 6=

Quarterfinal=

Bishop Guilfoyle 81, Blairsville 50

Class 2A District 9=

Quarterfinal=

Brockway 46, Keystone 42

Coudersport 71, Curwensville 46

Class 2A Quarterfinal=

District 6=

Bishop McCort 69, United 29

Class 2A-Quarterfinal=

District 6=

Homer-Center 72, West Branch 49

Class 3A District 3=

Semifinal=

Camp Hill Trinity 55, Steelton-Highspire 46

Kutztown 49, Lancaster Mennonite 48

Class 3A Quarterfinal=

District 4=

Hughesville 55, Mount Carmel 45

Loyalsock 72, Warrior Run 40

Class 4A District 10=

Quarterfinal=

Fort Leboeuf 63, General McLane 59

Hickory 71, Farrell 66, OT

Sharon 51, Oil City 32

Class 4A District 3=

Quarterfinal=

Berks Catholic 52, Northern Lebanon 34

Kennard-Dale 72, Littlestown 59

Class 4A District 6 Subregional=

Semifinal=

Greater Johnstown 57, Tyrone 56

Huntingdon 56, Central Martinsburg 49

Class 5A District 3=

Consolation Quarterfinal=

Conrad Weiser 56, Exeter 49

Ephrata 46, Northern York 43

Shippensburg 53, Dover 52

Class 5A District 3=

Quarterfinal=

Lower Dauphin 49, Lampeter-Strasburg 46

Milton Hershey 90, Garden Spot 66

York 53, Greencastle Antrim 50

WPIAL Class 1A=

Quarterfinal=

Cornell 71, Clairton 66, OT

Imani Christian Academy 61, Monessen 59, OT

Union Area 67, Eden Christian 52

WPIAL Class 3A=

Quarterfinal=

Aliquippa 53, Elwood City Riverside 50

Pittsburgh North Catholic 47, Washington 34

GIRLS PREP BASKETBALL=

Class 1A District 6=

Quarterfinal=

Portage Area 59, Harmony 24

Class 2A District 11=

First Round=

Williams Valley 47, Shenandoah Valley 46

Class 2A WPIAL=

Quarterfinal=

Brentwood 51, Our Lady Of Sacred Heart 31

Chartiers-Houston 52, Leechburg 45

Serra Catholic 53, Greensburg Central Catholic 39

Vincentian Academy 64, California 31

Class 3A District 5/6 Subregional=

Quarterfinal=

Penns Valley 67, Central Cambria 58

Class 4A District 4=

Quarterfinal=

Lewisburg 46, Selinsgrove 29

Mifflinburg 45, Jersey Shore 36

Shamokin 55, Shikellamy 20

Class 4A WPIAL=

Quarterfinal=

Beaver Area 63, Belle Vernon 32

Pittsburgh North Catholic 49, Ambridge 42

Class 6A District 11=

Quarterfinal=

Bethlehem Freedom 64, Northampton 48

Nazareth Area 46, Parkland 33

Class 6A District 3=

Quarterfinal=

Central Dauphin 43, Dallastown Area 28

Central York 43, Cedar Cliff 35

West Lawn Wilson 55, Manheim Township 47___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/