CLASS 2A DIVISION I

Region I

Bidistrict

Stratford 55, Floydada 7

Hawley 52, Christoval 0

New Deal 39, Sanford-Fritch 8

Post 39, Ozona 19

McCamey 49, Anson 0

Panhandle 30, Abernathy 21

Stamford 69, Anthony 14

Sundown 21, Stinnett West Texas 14

Area

Stratford (10-1) vs. Hawley (8-3), 7 p.m. Friday, Lubbock Cooper

New Deal (10-1) vs. Post (8-3), 4 p.m. Friday, Littlefield

McCamey (10-1) vs. Panhandle (7-4), 7 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field

Stamford (9-2) vs. Sundown (10-1), 3 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field

Region II

Bidistrict

Collinsville 21, Seymour 20

Bosqueville 28, Hico 23

Valley View 69, Chico 19

Crawford 50, Riesel 21

De Leon 62, Italy 14

Celeste 48, Alvord 20

Mart 62, Goldthwaite 3

Windthorst 46, Bells 42

Area

Collinsville (7-4) vs. Bosqueville (6-5), 7 p.m. Friday, Springtown

Valley View (10-1) vs. Crawford (9-2), 7:30 p.m. Friday, Burleson

De Leon (11-0) vs. Celeste (10-1), 6 p.m. Friday, Alvarado

Mart (10-1) vs. Windthorst (6-5), 2 p.m. Friday, Bedford's Pennington Field

Region III

Bidistrict

Bogata Rivercrest 57, Hawkins 13

Lovelady 22, Alto 20

Big Sandy 49, Honey Grove 14

Centerville 20, Joaquin 10

San Augustine 55, Deweyville 6

Wolfe City 21, Gladewater Union Grove 20

Price Carlisle 49, Groveton 22

Kerens 48, Linden-Kildare 20

Area

Bogata Rivercrest (11-0) vs. Lovelady (7-4), 7:30 p.m. Saturday, Athens

Big Sandy (10-1) vs. Centerville (8-3), 7:30 p.m. Friday, Bullard

San Augustine (11-0) vs. Wolfe City (9-2), 2 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium

Price Carlisle (8-3) vs. Kerens (7-4), 5:30 p.m. Saturday, Bullard

Region IV

Bidistrict

Thrall 40, Brackett 14

Yorktown 51, La Villa 14

Mason 49, Rosebud-Lott 0

Shiner 61, Santa Maria 0

Refugio 57, Ben Bolt 0

Thorndale 48, Junction 7

Weimar 32, Three Rivers 19

Holland 40, Sabinal 7

Area

Thrall (9-2) vs. Yorktown (7-4), 4 p.m. Friday, Giddings

Mason (11-0) vs. Shiner (8-2), 7 p.m. Friday, Pflugerville's Pfield Stadium

Refugio (9-1) vs. Thorndale (5-6), 2 p.m. Friday, Converse's Rutledge Stadium

Weimar (4-6) vs. Holland (9-2), 7 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium

___

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Bidistrict

Gruver 64, Lockney 12

Seagraves 44, Sudan 6

Wellington 60, Shamrock 12

Farwell 39, Roscoe 32

Bovina 48, Tahoka 19

Clarendon 36, Vega 14

Hamlin 28, Springlake-Earth 14

Wheeler 39, Memphis 14

Area

Gruver (9-2) vs. Seagraves (8-3), 6 p.m. Friday, Canyon's Kimbrough Stadium

Wellington (10-1) vs. Farwell (7-4), 1 p.m. Friday, Plainview

Bovina (8-2) vs. Clarendon (10-1), 2 p.m. Friday, Canyon's Kimbrough Stadium

Hamlin (9-2) vs. Wheeler (6-5), 6 p.m. Thursday, Vernon

Region II

Bidistrict

Menard 52, Miles 20

Lindsay 62, Haskell 7

Albany 56, Mertzon Irion County 16

Santo 27, Electra 18

Munday 47, Era 13

Wink 38, Winters 22

Muenster 42, Petrolia 6

Iraan 28, Cross Plains 6

Area

Menard (9-2) vs. Lindsay (9-2), 3 p.m. Saturday, Cisco

Albany (11-0) vs. Santo (7-4), 2 p.m. Friday, Abilene's Moore Stadium

Munday (8-3) vs. Wink (7-4), 2 p.m. Friday, Roscoe

Muenster (11-0) vs. Iraan (7-4), 7 p.m. Saturday, Brownwood

Region III

Bidistrict

Cumby 40, Hubbard 0

Grapeland 28, Evadale 27

Bremond 36, Clarksville 6

Timpson 57, Hull-Daisetta 36

Tenaha 74, Colmesneil 0

Dallas Gateway 34, Frost 14

Iola 51, Mount Enterprise 0

Maud 56, Meridian 41

Area

Cumby (7-4) vs. Grapeland (7-4), 7:30 p.m. Friday, Mabank

Bremond (10-1) vs. Timpson (9-2), 7 p.m. Friday, Palestine's Panther Stadium

Tenaha (11-0) vs. Dallas Gateway (4-7), 2 p.m. Friday at Mabank

Iola (7-4) vs. Maud (5-6), 7 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium

Region IV

Bidistrict

Burton 44, Center Point 0

Louise 26, Riviera Kaufer 23

La Pryor 32, Somerville 17

Flatonia 34, Bruni 24

Falls City 65, Agua Dulce 14

Rocksprings 26, Granger 14

Woodsboro 39, Runge 6

Milano 41, D'Hanis 0

Area

Burton (10-1) vs. Louise (3-8), 7 p.m. Friday, Missouri City's Hall Stadium

La Pryor (8-2) vs. Flatonia (6-4), 7:30 p.m. Friday, Jourdanton

Falls City (9-2) vs. Rocksprings (7-4), 7 p.m. Friday, Fredericksburg

Woodsboro (8-2) vs. Milano (10-1), 7 p.m. Friday, Marion