BOYS BASKETBALL=

Class 1A=

Bi-District=

Arcadia 68, Lena Northwood 42

Delhi 103, LaSalle 20

Grand Lake 103, Block 47

Haynesville 61, Gueydan 26

Homer 79, East Iberville 74

Jonesboro-Hodge 89, Varnado 63

Lincoln Preparatory School 66, Montgomery 36

Logansport 67, Delta Charter 48

Merryville 56, Elton 45

Oberlin 51, North Central 40

Plain Dealing 77, Centerville 69

Ringgold 74, Oak Grove 46

Sicily Island 60, West St. John 49

South Cameron 54, Kentwood 46

Tensas 83, JS Clark Leadership Academy 42

White Castle 93, Basile 30

Class 2A=

Bi-District=

Amite 68, Franklin 63

Avoyelles Charter 58, Mansfield 52

Delhi Charter 41, Doyle 36

East Feliciana 77, St. Helena Central 62

Ferriday 62, Pickering 39

Independence 62, M.L. King Charter 60

Lakeside 65, Lake Arthur 59

Lakeview 69, Mangham 58

Many 70, Springfield 51

North Caddo 80, Rosepine 59

Port Allen 59, Jeanerette 45

Rapides 62, Vinton 54

Rayville 102, Beekman 25

Red River 70, Welsh 40

Ville Platte 87, Vidalia 62

West St. Mary 61, General Trass (Lake Providence) 44

Class 3A=

Bi-District=

Baker 65, North Vermilion 48

Brusly 72, Bolton 59

Carroll 75, KIPP Renaissance 55

Crowley 65, Jennings 44

Donaldsonville 58, Jena 44

Lake Charles College Prep 61, Avoyelles 59

Madison 68, Mamou 61

Madison Prep Academy 97, West Feliciana 62

Northwest 56, Green Oaks 47

Patterson 45, Glen Oaks 37

Peabody 89, Sterlington 35

Richwood 74, South Beauregard 47

Sophie B. Wright 96, Iota 49

Union Parish 56, Abbeville 45

Washington-Marion 77, Marksville 58

Wossman 91, Port Barre 45

Class 4A=

Bi-District=

Bossier 84, Franklinton 51

Breaux Bridge 72, B.T. Washington 38

Carencro 51, Buckeye 28

DeRidder 64, Huntington 54

Easton 39, Neville 36

Karr 72, Franklin Parish 32

McDonogh #35 54, Bastrop 51

Morgan City 59, Livonia 56

Northside 58, Helen Cox 46

Opelousas 55, Leesville 43

Plaquemine 84, Ellender 70

Salmen 48, Cecilia 43

St. Martinville 62, Beau Chene 58

Tioga 67, Assumption 48

Westgate 75, West Ouachita 36

Woodlawn (SH) 65, South Lafourche 40

Class 5A=

Bi-District=

Bonnabel 73, Live Oak 70

Comeaux 57, Northshore 47

Denham Springs 75, Covington 64

Dutchtown 55, Lafayette 37

East Ascension 54, Zachary 51

H.L. Bourgeois 64, LaGrange 61

Landry/Walker 79, West Jefferson 60

Natchitoches Central 62, Ponchatoula 46

New Iberia 51, Alexandria 34

Ouachita Parish 69, Fontainebleau 29

Slidell 61, East St. John 57

Southwood 48, Central Lafourche 40

St. Amant 62, Airline 60

Thibodaux 79, Acadiana 56

Walker 72, Sulphur 48

West Monroe 51, Hahnville 45

Class B=

Bi-District=

Bell City 72, Stanley 36

Castor 72, Oak Hill 51

Doyline 74, Fairview 47

Elizabeth 65, Converse 56

Florien 85, Anacoco 49

Hicks 86, Maurepas 33

JS Clark Leadership Academy 72, Glenmora 44

Mount Hermon 69, Lacassine 52

Negreet 50, Forest 48

Pitkin 55, Holden 48

Quitman 48, Midland 40

Weston 64, Choudrant 38

Class C=

Bi-District=

Calvin 55, Harrisonburg 49

Georgetown 77, Epps 62

Grand Isle 50, Evans 45

Hackberry 45, Dodson 40

Kilbourne 62, Downsville 54

Starks 92, Plainview 43

Division II=

Bi-District=

Ben Franklin 62, Parkview Baptist 52

Thomas Jefferson 45, Haynes Academy 37

Division IV=

Bi-District=

Ascension Catholic 70, False River Academy 62

Cedar Creek 51, UA of Cenla 47

Houma Christian 77, Hanson Memorial 26

St. Frederick Catholic 44, Ascension Christian School 34

St. John 75, Sacred Heart-Ville Platte 31

St. Martin's 69, St. Edmund Catholic 32

GIRLS BASKETBALL=

Division II=

Quarterfinal=

Loyola College Prep 66, St. Thomas More 34

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/