BOYS PREP BASKETBALL=

Cassville 59, North Crawford 39

Catholic Memorial 64, Waukesha South 39

Columbus Catholic 60, Neillsville 43

Gale-Ettrick-Trempealeau 83, Westby 55

Hartford Union 69, Whitefish Bay 64

Laconia 61, Elkhart Lake/Glenbeulah 34

Marinette 70, Oconto Falls 54

Milwaukee Academy of Science 88, Destiny 83

Ozaukee 58, Milwaukee School of Languages 53

Waunakee 73, Baraboo 34

Wauwatosa East 61, Kettle Moraine 54

GIRLS PREP BASKETBALL=

Algoma 47, Gibraltar 35

Horicon 75, Montello 49

Pulaski 63, Marinette 51

Washburn 67, Winter 42

Weyauwega-Fremont 36, Menominee Indian 32

Division 1 Section 2=

Regional First Round=

Sheboygan South 57, Green Bay East 16

Division 2 Section 1=

Regional First Round=

Ashland 47, Sparta 44

Mosinee 52, Medford Area 45

New London 52, Wausau East 35

Rhinelander 60, Waupaca 27

Division 2 Section 2=

Regional First Round=

Ashwaubenon 64, Green Bay West 21

Division 2 Section 3=

Regional First Round=

DeForest 67, Baraboo 42

Sauk Prairie 57, Portage 50

Division 3 Section 1=

Regional First Round=

Arcadia 51, Viroqua 38

Stratford 58, Mauston 35

Westby 52, Nekoosa 33

Division 3 Section 2=

Regional First Round=

Brillion 63, Sturgeon Bay 19

Cedar Grove-Belgium 38, Chilton 31

Northland Pines 57, Peshtigo 44

Division 3 Section 3=

Regional First Round=

Edgerton 49, Richland Center 32

Lodi 56, Evansville 18

Poynette 82, Brodhead 66

Prairie du Chien 35, River Valley 28

Division 3 Section 4=

Regional First Round=

Ripon 63, Winneconne 58

Division 4 Section 1=

Regional First Round=

Cochrane-Fountain City 56, Cadott 22

Fall Creek 52, Mondovi 49

Osseo-Fairchild 78, Whitehall 31

Stanley-Boyd 57, Augusta 37

Division 4 Section 2=

Regional First Round=

Bonduel 52, Coleman 32

Iola-Scandinavia 60, Manawa 49

Oconto 64, Laona-Wabeno 26

Division 4 Section 3=

Regional First Round=

Lancaster 57, Necedah 34

Westfield Area 35, Pardeeville 23

Division 4 Section 4=

Regional First Round=

Algoma 47, Gibraltar 35

Kewaunee 63, Winnebago Lutheran Academy 48

Division 5 Section 1=

Regional First Round=

Bayfield 80, Mellen 57

Rib Lake 44, Turtle Lake 18

South Shore 41, Luck 38

Division 5 Section 2=

Regional First Round=

Bowler 61, Tigerton 48

Gillett 72, Goodman/Pembine 25

Green Bay N.E.W. Lutheran 56, Suring 40

Lena 63, Florence 57

Loyal 62, Wild Rose 49

Northland Lutheran 59, Rosholt 48

Port Edwards 52, Marion 32

Three Lakes 77, Saint Thomas Aquinas 19

Wausaukee 59, Sevastopol 36

Division 5 Section 3=

Regional First Round=

Bangor 83, Granton 11

Blair-Taylor 70, Weston 22

Cashton 62, New Lisbon 39

Eleva-Strum 68, Pepin/Alma 45

Elmwood/Plum City 60, Royall 54

Hillsboro 61, Wonewoc-Center 12

Independence 60, Gilmanton 16

Kickapoo 65, Iowa-Grant 63

Potosi 78, De Soto 22

River Ridge 63, Ithaca 9

Seneca 66, Highland 40

Division 5 Section 4=

Regional First Round=

Argyle 68, Cambria-Friesland 30

Catholic Central 60, Stockbridge 25

Fall River 51, Wayland Academy 14

Hilbert 78, Salam School 8

Randolph 45, Monticello 23

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/