BOYS PREP BASKETBALL=

Division 1 Section 1=

Regional Third Round=

Eau Claire North 55, Appleton West 53

Kimberly 63, Neenah 55

Oshkosh North 90, Wisconsin Rapids Lincoln 68

Stevens Point 76, Oshkosh West 46

Division 1 Section 2=

Regional Third Round=

Arrowhead 55, Fond du Lac 42

Bay Port 90, Menomonee Falls 74

Hamilton 64, Waukesha North 52

Kettle Moraine 70, Sheboygan North 58

Division 1 Section 3=

Regional Third Round=

Madison La Follette 63, Madison Memorial 40

Mukwonago 61, Madison East 56

Sun Prairie 72, Kenosha Bradford 53

Waunakee 68, Middleton 63

Division 1 Section 4=

Regional Third Round=

Brookfield East 49, Milwaukee Hamilton/Audubon 48

Marquette University 64, Franklin 49

Racine Park 63, Milwaukee Riverside University 57

West Allis Central 58, Brookfield Central 56

Division 2 Section 1=

Regional Third Round=

La Crosse Central 70, River Falls 52, OT

Marshfield 69, Medford Area 42

Merrill 67, Lakeland 60

Onalaska, Texas 51, Rice Lake 49

Division 2 Section 2=

Regional Third Round=

Kaukauna 83, Green Bay Southwest 41

Milwaukee Pulaski 56, Notre Dame 39

Nicolet 63, Beaver Dam 41

Plymouth 73, Cedarburg 65

Division 2 Section 3=

Regional Third Round=

Elkhorn Area 47, Union Grove 35

Monona Grove 75, Mount Horeb 67

Stoughton 56, DeForest 53

Westosha Central 61, Waukesha West 52

Division 2 Section 4=

Regional Third Round=

Milw. Washington 75, Wisconsin Lutheran 66

Pewaukee 78, Greendale 56

Pius XI Catholic 52, Wauwatosa West 50, OT

Whitnall 64, New Berlin Eisenhower 50

Division 3 Section 1=

Regional Third Round=

Ellsworth 63, Bloomer 42

Gale-Ettrick-Trempealeau 75, Black River Falls 52

Prescott 59, Saint Croix Central 56

Wisconsin Dells 60, Altoona 57

Division 3 Section 2=

Regional Third Round=

Southern Door 58, New Holstein 54, OT

Valders 54, Sheboygan Falls 47

Wrightstown 63, Little Chute 60

Xavier 55, Freedom 35

Division 3 Section 3=

Regional Third Round=

East Troy 59, Racine St. Catherine's 55

Edgerton 61, Lodi 48

Martin Luther 59, Lakeside Lutheran 41

Platteville 57, River Valley 39

Division 3 Section 4=

Regional Third Round=

Dominican 72, Brookfield Academy 56

Kettle Moraine Lutheran 67, Brown Deer 57

Laconia 59, Watertown Luther Prep 50

Waupun 71, Campbellsport 43

Division 4 Section 1=

Regional Third Round=

Clear Lake 50, Cameron 43

Durand 69, Regis 59

Melrose-Mindoro 73, Osseo-Fairchild 66

Webster 60, Grantsburg 47

Division 4 Section 2=

Regional Third Round=

Auburndale 47, Edgar 38

Marathon 72, Pacelli 51

Oconto 56, St. Mary Catholic 51

Shiocton 83, Crivitz 47

Division 4 Section 3=

Regional Third Round=

Aquinas 57, Luther 37

Mineral Point 75, Darlington 50

New Glarus 76, St. Marys Springs 73

Pardeeville 68, Markesan 56

Division 4 Section 4=

Regional Third Round=

Destiny 61, Racine Lutheran 45

Howards Grove 38, Kohler 32

Roncalli 66, Manitowoc Lutheran 48

The Prairie School 57, Milwaukee Academy of Science 42

Division 5 Section 1=

Regional Third Round=

Drummond 45, Luck 43

McDonell Central 64, Owen-Withee 63

Rib Lake 67, Turtle Lake 53

South Shore 63, Solon Springs 53

Division 5 Section 2=

Regional Third Round=

Assumption 56, Almond-Bancroft 46

Columbus Catholic 74, Wild Rose 54

Green Bay N.E.W. Lutheran 50, Suring 47

Phelps 83, Oneida Nation 68

Division 5 Section 3=

Regional Third Round=

Bangor 87, Eleva-Strum 53

Royall 49, Independence 29

Seneca 61, Wauzeka-Steuben 51

Southwestern 47, De Soto 44

Division 5 Section 4=

Regional Third Round=

Barneveld 70, Pecatonica 44

Deerfield 65, Rio 55

Lourdes Academy 83, Hustisford 66

Sheboygan Area Luth. 74, Hilbert 52

GIRLS PREP BASKETBALL=

Merrill 66, Lakeland 60

Division 1 Section 1=

Championship=

Appleton North 65, Kimberly 41

Division 1 Section 2=

Championship=

Arrowhead 49, Bay Port 34

Division 1 Section 3=

Championship=

Mukwonago 61, Madison East 56

Division 1 Section 4=

Championship=

Oak Creek 66, Milwaukee King 57

Division 2 Section 1=

Championship=

Hortonville 69, Onalaska 59

Division 2 Section 2=

Championship=

Beaver Dam 70, West De Pere 49

Division 2 Section 3=

Championship=

Monroe 68, Jefferson 31

Division 2 Section 4=

Championship=

New Berlin Eisenhower 41, Pius XI Catholic 39

Division 3 Section 1=

Championship=

Wisconsin Dells 46, Hayward 29

Division 3 Section 2=

Championship=

Amherst 50, Southern Door 39

Division 3 Section 3=

Championship=

Marshall 61, Lakeside Lutheran 39

Division 3 Section 4=

Championship=

Saint Thomas More 53, Laconia 40

Division 4 Section 1=

Championship=

Melrose-Mindoro 52, Colfax 31

Division 4 Section 2=

Championship=

Crandon 50, Marathon 44

Division 4 Section 3=

Championship=

Aquinas 86, Cambridge 33

Division 4 Section 4=

Championship=

Manitowoc Lutheran 71, Milwaukee Academy of Science 57

Division 5 Section 1=

Championship=

Clayton 55, Shell Lake 40

Division 5 Section 2=

Championship=

Newman Catholic 52, Gillett 40

Division 5 Section 3=

Championship=

Bangor 55, Shullsburg 41

Division 5 Section 4=

Championship=

Black Hawk 81, Hustisford 41

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/