BOY'S BASKETBALL=

Allen Park Cabrini 48, Dearborn Heights Star International 31

Auburn Hills Oakland Christian 70, Pinckney Livingston 30

Brooklyn Columbia Central 60, Whitmore Lake 51

Burton Faith 59, Landmark Academy 51

Detroit Country Day 89, Southfield Christian 72

Detroit University Prep 59, Michigan Math and Science 55

Grand Blanc 69, Novi 64

Grass Lake 63, Vandercook Lake 50

Hanover-Horton 56, Napoleon 42

Hillman 70, Rudyard 42

Madison Heights Madison 71, Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 61

Marine City 50, Grosse Pointe Woods University Liggett 42

Milan 48, Romulus Summit Academy 44

Ovid-Elsie 74, Durand 36

Taylor Kennedy 55, Garden City 31

GIRL'S BASKETBALL=

Class A Championship=

District 1=

Kalamazoo Central 62, Stevensville Lakeshore 29

Class A Championship=

District 2=

Coldwater 37, Battle Creek Harper Creek 29

Class A Championship=

District 3=

Okemos 40, Jackson 25

Class A Championship=

District 4=

East Lansing 50, DeWitt 38

Class A Championship=

District 5=

Hudsonville 53, Jenison 38

Class A Championship=

District 6=

Caledonia 45, Middleville Thornapple Kellogg 25

Class A Championship=

District 7=

Muskegon 37, Grand Haven 34

Class A Championship=

District 8=

East Grand Rapids 51, Rockford 39

Class A Championship=

District 9=

Flint Carman-Ainsworth 63, Flushing 45

Class A Championship=

District 10=

Davison 50, Flint Kearsley 49

Class A Championship=

District 11=

Saginaw Heritage 48, Midland Dow 36

Class A Championship=

District 12=

Marquette 52, Petoskey 21

Class A Championship=

District 13=

Clarkston 34, Holly 9

Class A Championship=

District 14=

Utica Eisenhower 49, Rochester Hills Stoney Creek 33

Class A Championship=

District 15=

Waterford Kettering 42, Bloomfield Hills 37

Class A Championship=

District 16=

Bloomfield Hills Marian 39, Royal Oak 25

Class A Championship=

District 17=

Macomb Dakota 68, Port Huron 33

Class A Championship=

District 19=

Warren Cousino 57, Sterling Heights 14

Class A Championship=

District 20=

Grosse Pointe North 52, Roseville 27

Class A Championship=

District 21=

Southfield A&T 49, Farmington Hills Mercy 45

Class A Championship=

District 22=

Detroit Renaissance 58, Berkley 14

Class A Championship=

District 23=

Dearborn Fordson 46, Livonia Stevenson 41

Class A Championship=

District 25=

Trenton 31, Wyandotte Roosevelt 29

Class A Championship=

District 26=

Belleville 46, Monroe 40

Class A Championship=

District 27=

Allen Park 55, Dearborn Edsel Ford 45

Class A Championship=

District 28=

Wayne Memorial 62, Dearborn Heights Crestwood 42

Class A Championship=

District 29=

Northville 39, Novi 29

Class A Championship=

District 30=

Dexter 27, Ann Arbor Pioneer 23

Class A Championship=

District 32=

Walled Lake Western 49, Walled Lake Central 36

Class B Championship=

District 33=

Niles 48, Berrien Springs 45

Class B Championship=

District 34=

Edwardsburg 44, Three Rivers 28

Class B Championship=

District 35=

Allegan 54, Wayland Union 48

Class B Championship=

District 36=

Hamilton 66, Holland Christian 43

Class B Championship=

District 37=

Marshall 44, Battle Creek Pennfield 30

Class B Championship=

District 38=

Charlotte 38, Ionia 33

Class B Championship=

District 40=

Jackson Northwest 50, Eaton Rapids 42

Class B Championship=

District 41=

Michigan Center 49, Onsted 39

Class B Championship=

District 42=

Ida 41, Chelsea 39

Class B Championship=

District 43=

New Boston Huron 51, Grosse Ile 46, 2OT

Class B Championship=

District 44=

Dearborn Henry Ford Academy 41, Ann Arbor Gabriel Richard 29

Class B Championship=

District 45=

River Rouge def. Detroit Voyageur, forfeit

Class B Championship=

District 47=

Detroit Mumford 74, Detroit Old Redford 14

Class B Championship=

District 48=

Harper Woods Chandler Park Academy 60, St. Clair Shores South Lake 23

Class B Championship=

District 49=

Detroit Country Day 72, Madison Heights Lamphere 27

Class B Championship=

District 50=

Pontiac Notre Dame Prep 48, Macomb Lutheran North 33

Class B Championship=

District 51=

Marysville 41, Armada 30

Class B Championship=

District 52=

North Branch 41, Croswell-Lexington 29

Class B Championship=

District 53=

Goodrich 65, Lake Fenton 48

Class B Championship=

District 54=

Corunna 74, Durand 41

Class B Championship=

District 55=

Birch Run 52, Frankenmuth 38

Class B Championship=

District 56=

Freeland 68, Bay City John Glenn 21

Class B Championship=

District 57=

Grand Rapids South Christian 77, Wyoming Kelloggsville 12

Class B Championship=

District 58=

Comstock Park 49, Grand Rapids Catholic Central 29

Class B Championship=

District 59=

Muskegon Oakridge 49, Montague 16

Class B Championship=

District 61=

Big Rapids 44, Clare 21

Class B Championship=

District 62=

West Branch Ogemaw Heights 45, Gladwin 29

Class B Championship=

District 63=

Kingsley 58, Kalkaska 39

Class B Championship=

District 64=

Sault Ste Marie 62, Escanaba 48

Class B Championship=

District 79=

Saginaw Michigan Lutheran Seminary 44, Saginaw Valley Lutheran 36

Class C Championship=

District 65=

Niles Brandywine 64, Hartford 44

Class C Championship=

District 66=

Schoolcraft 51, Constantine 26

Class C Championship=

District 67=

Kalamazoo Hackett Catholic Central 24, Kalamazoo Christian 23

Class C Championship=

District 68=

Bronson 61, Union City 39

Class C Championship=

District 69=

Grass Lake 62, Hanover-Horton 45

Class C Championship=

District 70=

Manchester 50, Hudson 35

Class C Championship=

District 71=

Monroe St. Mary Catholic Central 40, Erie-Mason 37

Class C Championship=

District 72=

Ypsilanti Arbor Preparatory 70, Riverview Gabriel Richard 27

Class C Championship=

District 73=

St. Catherine 47, Detroit Jalen Rose 13

Class C Championship=

District 74=

Detroit Edison(DEPSA) 84, Detroit Central 11

Class C Championship=

District 75=

New Haven 37, Clinton Township Clintondale 34

Class C Championship=

District 76=

Royal Oak Shrine 39, Rochester Hills Lutheran Northwest 30

Class C Championship=

District 77=

Sandusky 52, Capac 25

Class C Championship=

District 78=

Unionville-Sebewaing 52, Cass City 48, OT

Class C Championship=

District 80=

Flint Beecher 51, Flint Hamady 40

Class C Championship=

District 81=

Grandville Calvin Christian 48, Grand Rapids NorthPointe Christian 36

Class C Championship=

District 82=

Pewamo-Westphalia 34, Springport 27

Class C Championship=

District 83=

Laingsburg 33, New Lothrop 32

Class C Championship=

District 84=

Hemlock 38, Carson City-Crystal 28

Class C Championship=

District 85=

Kent City 56, Muskegon Western Michigan Christian 39

Class C Championship=

District 86=

Mason County Central 53, White Cloud 38

Class C Championship=

District 87=

Morley-Stanwood 32, Lakeview 27

Class C Championship=

District 88=

Beaverton 53, Sanford-Meridian 37

Class C Championship=

District 89=

Lincoln-Alcona 38, Oscoda 32

Class C Championship=

District 90=

Houghton Lake 43, Lake City 38

Class C Championship=

District 93=

St. Ignace LaSalle 75, Indian River-Inland Lakes 10

Class C Championship=

District 94=

West Iron County 56, Iron Mountain 47

Class C Championship=

District 95=

Ishpeming 59, Ishpeming Westwood 52

Class D Championship=

District 100=

Athens 42, Bellevue 37

Class D Championship=

District 101=

Camden-Frontier 61, Hillsdale Will Carleton Academy 24

Class D Championship=

District 102=

Adrian Lenawee Christian 50, North Adams-Jerome 12

Class D Championship=

District 103=

Portland St. Patrick 45, Lansing Christian 27

Class D Championship=

District 104=

Plymouth Christian 48, Ann Arbor Rudolf Steiner 35

Class D Championship=

District 106=

Southfield Christian 55, Novi Franklin Roads Christian 23

Class D Championship=

District 108=

Marine City Cardinal Mooney 34, Kimball New Life Christian 19

Class D Championship=

District 109=

Fulton-Middleton 40, Fowler 39

Class D Championship=

District 110=

Burton St. Thomas More 45, Genesee 40

Class D Championship=

District 111=

Kingston 57, Deckerville 29

Class D Championship=

District 112=

Bay City All Saints 54, Akron-Fairgrove 42

Class D Championship=

District 113=

Fruitport Calvary Christian 44, Muskegon Heights 42

Class D Championship=

District 114=

Mount Pleasant Sacred Heart 36, McBain Northern Michigan Christian 27

Class D Championship=

District 115=

Onekama 44, Pentwater 36

Class D Championship=

District 116=

Bear Lake 37, Brethren 31

Class D Championship=

District 117=

Frankfort 54, Suttons Bay 40

Class D Championship=

District 119=

Mio-Au Sable 35, Hale 25

Class D Championship=

District 120=

Rogers City 50, Posen 29

Class D Championship=

District 122=

Harbor Light Christian 36, Mackinaw City 33

Class D Championship=

District 123=

Cedarville 57, Maplewood Baptist 37

Class D Championship=

District 125=

Munising 60, Cooks Big Bay de Noc 45

Class D Championship=

District 126=

Bark River-Harris 46, Powers North Central 34

Class D Championship=

District 127=

Crystal Falls Forest Park 54, Wakefield-Marenisco 35

Class D Championship=

District 128=

Chassell 52, Ontonagon 37

Class D Championship=

District 97=

St. Joseph Michigan Lutheran 54, Three Oaks River Valley 21

Class D Championship=

District 98=

Wyoming Potter's House Christian 28, Wyoming West Michigan Lutheran 24

Class D Championship=

District 99=

Martin 57, Colon 36

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/