PREP FOOTBALL

Autauga Academy 63, Lakeside School 28

Bessemer Academy 23, Tuscaloosa Academy 20

Chambers Academy 14, Abbeville Christian Academy 6

Monroe Academy 34, Morgan Academy 7

Patrician Academy 27, Crenshaw Christian Academy 20

Class 1A=

First Round=

Brantley 20, Ragland 19

Georgiana 64, Winterboro 0

Lynn 22, Holy Spirit 14

Maplesville 49, Linden 28

Pickens County 34, Meek 7

South Lamar 40, Decatur Heritage 39

Spring Garden 40, Phillips-Bear Creek 14

Sweet Water 54, Notasulga 0

Talladega County Central 39, Houston County 7

Wadley 65, Pleasant Home 18

Class 2A=

First Round=

Abbeville 16, Keith 12

Aliceville 46, Samson 14

Ariton 44, R.C. Hatch 14

Goshen 27, Southern Choctaw 6

LaFayette 33, Cleveland 18

Lamar County 35, Ider 7

Lanett 41, Tanner 8

Leroy 48, Elba 20

Luverne 47, J.U. Blacksher 20

Reeltown 33, Falkville 13

Saint Luke's Episcopal 42, New Brockton 21

Sand Rock 14, Mars Hill Bible 13

Thorsby 42, Geneva County 14

Class 3A=

First Round=

American Christian Academy 38, Slocomb 0

Clarke County 56, Southside-Selma 8

Fultondale 39, Colbert County 3

Gordo 34, Providence Christian 7

Hillcrest-Evergreen 61, Prattville Christian Academy 0

Mobile Christian 21, Pike County 0

Montgomery Academy 26, Bayside Academy 13

Piedmont 26, Geraldine 6

Sylvania 37, Ohatchee 14

Weaver 30, Plainview 29, 2OT

Wicksburg 28, Midfield 6

Class 4A=

First Round=

Alabama Christian Academy 33, Northside 28

Andalusia 42, Childersburg 14

Bibb County 41, Dale County 12

Catholic-Montgomery 17, Sipsey Valley 0

Cherokee County 21, Sardis 14

Dora 29, Deshler 20

Hokes Bluff 12, Madison Academy 10

Jacksonville 43, Randolph School 13

Rogers 45, Haleyville 7

Saks 42, Westminster Christian Academy 21

St. James 62, West Blocton 13

Tallassee 35, Thomasville 32

UMS-Wright 42, Leeds 7

W.S. Neal 21, Munford 12

Wilson 35, Cordova 8

Class 5A=

First Round=

Beauregard 23, Greenville 20

Calera 28, Jackson 27

Carroll-Ozark 12, Talladega 6

Central - Clay County 42, Charles Henderson 14

St. Paul's 48, Marbury 6

Class 6A=

First Round=

Austin 48, Carver-Birmingham 0

Carver-Montgomery 13, McAdory 7

Clay-Chalkville 21, Athens 0

Hillcrest 34, Stanhope Elmore 0

Homewood 28, Fort Payne 21

Muscle Shoals 23, Gardendale 20

Opelika 15, Daphne 5

Park Crossing 35, Bessemer City 6

Pinson Valley 45, Florence 20

Ramsay 14, Cullman 0

Saraland 35, Benjamin Russell 7

Spanish Fort 49, Pelham 14

Wetumpka 41, Blount 7

Class 7A=

First Round=

Auburn 23, Davidson 7

Central-Phenix City 42, Theodore 13

Hewitt-Trussville 27, Spain Park 14

Hoover 49, Sparkman 7

Lee-Montgomery 28, Fairhope 7

McGill-Toolen 35, Jeff Davis 14

Mountain Brook 23, Bob Jones 22

Thompson 35, Huntsville 0

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/