BOYS BASKETBALL=

Kenosha Bradford 58, Destiny 57

Milwaukee Academy of Science 65, Edgerton 58

Mount Horeb 46, Beaver Dam 34

GIRLS BASKETBALL=

Division 1 Section 1=

Regional Second Round=

Stevens Point 76, Eau Claire Memorial 39

Division 1 Section 1=

Regional Second Round=

Appleton East 53, Superior 36

Appleton North 77, Oshkosh North 23

Chippewa Falls 56, Appleton West 53

D.C. Everest 68, Wisconsin Rapids Lincoln 52

Hudson 45, Eau Claire North 42

Kimberly 55, Oshkosh West 36

Wausau West 64, Neenah 51

Division 1 Section 2=

Regional Second Round=

Arrowhead 64, Sheboygan South 19

Bay Port 67, Waukesha North 31

Germantown 65, Fond du Lac 53

Green Bay Preble 50, De Pere 43

Kettle Moraine 50, Homestead 46, OT

Sheboygan North 73, Hartford Union 40

Waukesha South 47, Menomonee Falls 30

Division 1 Section 3=

Regional Second Round=

Janesville Parker 56, Middleton 52

Madison East 68, Kenosha Tremper 50

Madison Memorial 54, Janesville Craig 42

Mukwonago 73, Madison West 29

Oconomowoc 59, Badger 48

Sun Prairie 77, Kenosha Bradford 20

Verona Area 52, Madison La Follette 49

Watertown 44, Waunakee 42

Division 1 Section 4=

Regional Second Round=

Brookfield Central 57, Milwaukee Hamilton/Audubon 42

Brookfield East 49, Racine Horlick 30

Franklin 61, Milwaukee Riverside University 34

Milwaukee DSHA 83, Milwaukee Pulaski/Arts 52

Milwaukee King 78, West Allis Central 21

Muskego 61, Racine Case 39

Oak Creek 69, Milwaukee Ronald Reagan 19

West Allis Nathan Hale 73, Racine Park 52

Division 2 Section 1=

Regional Second Round=

Holmen 62, Tomah 59

Hortonville 83, Mosinee 25

Marshfield 52, Shawano Community 40

Menomonie 61, La Crosse Central 56

Merrill 66, Rhinelander 56

New London 61, Lakeland 39

Onalaska 69, River Falls 53

Rice Lake 57, Ashland 33

Division 2 Section 2=

Regional Second Round=

Ashwaubenon 55, Notre Dame 51

Beaver Dam 82, West Bend East 28

Green Bay Southwest 64, Luxemburg-Casco 60, OT

Milwaukee Vincent 61, Cedarburg 47

Seymour 63, Kaukauna 48

Slinger 54, Grafton 31

Washburn 68, Siren 52

West Bend West 61, Plymouth 40

West De Pere 54, Pulaski 50

Division 2 Section 3=

Regional Second Round=

Jefferson 37, Waukesha West 35

Milton 79, Wilmot Union 65

Monroe 72, Sauk Prairie 48

Oregon 57, Monona Grove 51

Reedsburg Area 42, McFarland 40

Stoughton 56, DeForest 42

Union Grove 66, Elkhorn Area 40

Waterford 46, Burlington 42

Division 2 Section 4=

Regional Second Round=

Cudahy 53, Greenfield 37

Milw. Washington 56, Shorewood 38

New Berlin Eisenhower 77, Catholic Memorial 36

New Berlin West 60, Whitnall 46

Pewaukee 51, South Milwaukee 36

Pius XI Catholic 72, Milwaukee Lutheran 34

Wauwatosa West 47, Whitefish Bay 45

Division 3 Section 1=

Regional Second Round=

Amery 48, Northwestern 33

Bloomer 51, Prescott 47

Gale-Ettrick-Trempealeau 60, Westby 25

Hayward 52, Barron 16

Saint Croix Central 69, Baldwin-Woodville 25

Stratford 54, Wautoma 36

West Salem 60, Arcadia 44

Division 3 Section 2=

Regional Second Round=

Amherst 71, Little Chute 40

Fox Valley Lutheran 42, Wittenberg-Birnamwood 25

Freedom 88, Northland Pines 50

Hamilton 68, Manitowoc Lincoln 31

Kiel 51, Sheboygan Falls 48

Oostburg 58, Brillion 43

Southern Door 48, Denmark 29

Valders 37, Cedar Grove-Belgium 16

Wrightstown 66, Xavier 52

Division 3 Section 3=

Regional Second Round=

Berlin 68, Ripon 51

Big Foot 60, Lake Mills 51

Clinton 47, Martin Luther 45

Dodgeville 51, Prairie du Chien 39

Lakeside Lutheran 68, Turner 42

Lodi 55, Edgewood 49

Marshall 79, Poynette 62

Platteville 52, Edgerton 37

Shoreland Lutheran 59, Whitewater 52

Division 3 Section 4=

Regional Second Round=

Brookfield Academy 58, Milwaukee School of Languages 52

Dominican 73, Brown Deer 46

Kettle Moraine Lutheran 79, Milwaukee Golda Meir 29

Laconia 51, Watertown Luther Prep 30

Mayville 47, Lomira 41

Saint Thomas More 61, University School of Milwaukee 25

Waupun 73, North Fond du Lac 50

Division 4 Section 1=

Regional Second Round=

Cameron 74, Unity 55

Clear Lake 54, Boyceville 30

Colfax 64, Ladysmith 26

Durand 65, Stanley-Boyd 30

Elk Mound 46, Cochrane-Fountain City 44

Melrose-Mindoro 84, Fall Creek 31

Regis 63, Osseo-Fairchild 47

St. Croix Falls 56, Chetek-Weyerhaeuser 28

Division 4 Section 2=

Regional Second Round=

Colby 75, Athens 47

Crandon 62, Bonduel 38

Marathon 76, Edgar 25

Neillsville 48, Abbotsford 36

Pacelli 46, Auburndale 45

Shiocton 57, Iola-Scandinavia 30

St. Mary Catholic 74, Weyauwega-Fremont 61

Division 4 Section 3=

Regional Second Round=

Aquinas 77, Lancaster 35

Belleville 76, Horicon 27

Cambridge 60, New Glarus 55, OT

Cuba City 59, Brookwood 41

Darlington 82, Wisconsin Heights 38

Markesan 56, Westfield Area 34

Mineral Point 81, Boscobel 40

St. Marys Springs 65, Waterloo 55

Division 4 Section 4=

Regional Second Round=

Howards Grove 46, Ozaukee 35

Lake Country Lutheran 47, Williams Bay 23

Living Word Lutheran 51, Palmyra-Eagle 36

Manitowoc Lutheran 54, Algoma 51

Milwaukee Academy of Science 101, Hope Christian 50

Mishicot 44, Kewaunee 42

Roncalli 53, Random Lake 40

The Prairie School 65, Racine Lutheran 52

Division 5 Section 1=

Regional Second Round=

Bayfield 70, Frederic 45

Clayton 62, Prentice 39

Flambeau 62, Prairie Farm 23

McDonell Central 54, Owen-Withee 29

Northwood 44, Hurley 22

Rib Lake 55, Gilman 35

Shell Lake 54, South Shore 50

Division 5 Section 2=

Regional Second Round=

Assumption 58, Port Edwards 49

Bowler 54, Columbus Catholic 40

Elcho 59, Lena 35

Gillett 59, Niagara 36

Newman Catholic 51, Northland Lutheran 17

Tri-County 60, Loyal 51

Wausaukee 75, Three Lakes 42

Division 5 Section 3=

Regional Second Round=

Bangor 64, Elmwood/Plum City 23

Benton 71, Seneca 60

Blair-Taylor 53, Lincoln 41

Hillsboro 61, Cashton 38

Independence 49, Eleva-Strum 47

Potosi 58, Kickapoo 29

River Ridge 52, Riverdale 38

Shullsburg 60, Belmont 47

Division 5 Section 4=

Regional Second Round=

Argyle 55, Randolph 39

Black Hawk 71, Albany 39

Central Wisconsin Christian 52, Barneveld 47

Fall River 33, Deerfield 18

Hustisford 47, Sheboygan County Christian 23

Lourdes Academy 71, Elkhart Lake/Glenbeulah 18

Oakfield 71, Hilbert 61

Sheboygan Area Luth. 56, Catholic Central 33

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/