BOYS BASKETBALL=

Billings Senior 75, Billings West 69

Florence 55, Deer Lodge 36

Kalispell Glacier 49, Missoula Big Sky 36

Laurel 48, Glendive 35

Missoula Hellgate 67, Kalispell Flathead 50

Missoula Sentinel 53, Helena 48

Northwest A at Ronan=

First Round=

Libby 50, Whitefish 30

Ronan 64, Columbia Falls 52

Southwestern A at Hamilton=

First Round=

Dillon 44, Corvallis 25

Frenchtown 53, Stevensville 29

District 1B at Conrad=

First Round=

Choteau 68, Conrad 41

Fairfield 58, Cut Bank 42

District 2B at Wolf Point=

First Round=

Glasgow 63, Harlem 50

District 3B at Colstrip=

Semifinal=

Colstrip 84, St. Labre 50

Lodge Grass 90, Forsyth 45

District 4B at Huntley Project=

First Round=

Columbus 61, Huntley Project 56

Shepherd 46, Red Lodge 38

District 5B at Belgrade=

First Round=

Manhattan 58, Jefferson (Boulder) 50

Whitehall 56, Townsend 44

District 3C at Glasgow=

Semifinal=

Saco-Whitewater-Hinsdale Coop 68, Frazer 61

Scobey 80, Dodson 20

District 4C at Miles City=

Loser Out=

Broadus 46, Ekalaka 41

Custer-Hysham 73, Northern Cheyenne 66

Semifinal=

Melstone 77, Wibaux 48

Terry 55, Jordan 51

District 6C at Red Lodge=

Loser Out=

Absarokee 59, Broadview-Lavina 53

Harlowton 75, Roberts 65

Semifinal=

Bridger 67, Plenty Coups 61

Park City 44, Reed Point-Rapelje 21

District 8C at Great Falls=

First Round=

Belt 52, Geraldine/Highwood 31

Denton-Geyser-Stanford 66, Hobson-Moore-Judith Gap 47

Winnett-Grass Range 44, Roy-Winifred 31

District 9C at Havre=

Loser Out=

Box Elder 52, Chester-Joplin-Inverness 35

Turner 65, Big Sandy 63

District 9C at Havre=

Semifinal=

Chinook 59, Fort Benton 41

North Star 53, Hays-Lodgepole 47

District 10C at Shelby=

Loser Out=

Simms 75, Dutton-Brady 58

District 10C at Shelby=

Semifinal=

Heart Butte 82, Valier 39

Sunburst 62, Great Falls Central 59

District 11C at Manhattan Christian=

First Round=

West Yellowstone 45, Shields Valley 42, OT

White Sulphur Springs 70, Lone Peak 50

District 12C at Butte (Maroon)=

First Round=

Drummond 61, Sheridan 15

Ennis 53, Harrison-Willow Creek 48

Twin Bridges 74, Lima 26

District 13C at Frenchtown=

First Round=

Lincoln 55, Clark Fork 43

Victor 53, Valley Christian 49

District 14C at Pablo=

First Round=

Charlo 61, Hot Springs 35

Noxon 61, Two Eagle River 55

Plains 61, St. Regis 16

GIRLS BASKETBALL=

Billings West 51, Billings Senior 50

Helena 49, Missoula Sentinel 46

Kalispell Flathead 36, Missoula Hellgate 32

Kalispell Glacier 49, Missoula Big Sky 31

Northwest A at Ronan=

First Round=

Libby 31, Polson 22

Ronan 48, Whitefish 43

Southwestern A at Hamilton=

First Round=

Dillon 49, Stevensville 35

Frenchtown 30, Corvallis 20

District 1B at Conrad=

First Round=

Choteau 30, Conrad 25

Shelby 69, Cut Bank 50

District 2B at Wolf Point=

First Round=

Malta 56, Glasgow 40

District 3B at Colstrip=

Semifinal=

Colstrip 50, Lame Deer 34

St. Labre 43, Forsyth 35

District 4B at Huntley Project=

First Round=

Joliet 61, Huntley Project 58, OT

Red Lodge 42, Shepherd 28

District 5B at Belgrade=

First Round=

Big Timber 57, Manhattan 34

Jefferson (Boulder) 39, Whitehall 26

District 2C at Sidney=

Loser Out=

Bainville 39, Circle 22

Fairview 66, Brockton 13

Second Round=

Froid/Medicine Lake Coop 52, Richey-Lambert 29

Plentywood 61, Culbertson 29

District 3C at Glasgow=

First Round=

Frazer 86, Dodson 60

District 4C at Miles City=

First Round=

Northern Cheyenne 60, Broadus 43

Wibaux 44, Custer-Hysham 18

District 6C at Red Lodge=

First Round=

Bridger 38, Park City 13

Plenty Coups 67, Broadview-Lavina 18

District 8C at Great Falls=

First Round=

Belt 76, Centerville 4

Roy-Winifred 56, Denton-Geyser-Stanford 38

Winnett-Grass Range 57, Geraldine/Highwood 27

District 9C at Havre=

First Round=

Box Elder 66, Big Sandy 25

Chester-Joplin-Inverness 42, North Star 36

Fort Benton 70, Chinook 25

Turner 51, Hays-Lodgepole 32

District 10C at Shelby=

First Round=

Great Falls Central def. Augusta, forfeit

Power 49, Cascade 47

Loser Out=

Dutton-Brady 32, Sunburst 30

District 11C at Manhattan Christian=

First Round=

Lone Peak 43, Gardiner 36

White Sulphur Springs 44, West Yellowstone 34

District 12C at Butte (Maroon)=

First Round=

Drummond 62, Sheridan 21

Phillipsburg 51, Lima 16

Twin Bridges 47, Harrison-Willow Creek 7

District 13C at Frenchtown=

First Round=

Lincoln 74, Valley Christian 33

Seeley-Swan 60, Victor 15

District 14C at Pablo=

First Round=

Arlee 65, Two Eagle River 3

Charlo 55, Hot Springs 23

St. Regis 37, Noxon 28

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/