GIRLS BASKETBALL
Class 4A
Wednesday, March 14
At Target Center
Quarterfinal

Eastview 78, Prior Lake 44

Lakeville North 68, Maple Grove 66, OT

Hopkins 74, Forest Lake 38

Roseville 56, Cretin-Derham Hall 48

Thursday, March 15
At Concordia Univ.
Consolation Semifinal

Maple Grove 61, Prior Lake 58

Cretin-Derham Hall 72, Forest Lake 61

At Target Center
Semifinal

Eastview 57, Lakeville North 47

Hopkins 61, Roseville 34

Friday, March 16
At Concordia Univ.
Fifth Place

Cretin-Derham Hall 64, Maple Grove 57

Saturday, March 17
At Concordia Univ.
Third Place

Lakeville North vs. Roseville, 5 p.m.

At Target Center

Eastview vs. Hopkins, 8 p.m.

Class 3A
Wednesday, March 14
At Williams Arena, Univ. of Minn
Quarterfinal

Robbinsdale Cooper 58, Alexandria 51

Willmar 52, DeLaSalle 47

Northfield 49, Mankato West 44

Grand Rapids 75, Holy Angels 60

Thursday, March 15
At Concordia Univ.
Consolation Semifinal

Alexandria 69, DeLaSalle 42

Holy Angels 66, Mankato West 43

At Target Center
Semifinal

Robbinsdale Cooper 65, Willmar 54

Northfield 64, Grand Rapids 54

Friday, March 16
At Concordia Univ.
Fifth Place

Holy Angels 56, Alexandria 46

Saturday, March 17
At Concordia Univ.
Third Place

Willmar vs. Grand Rapids, 3 p.m.

At Target Center
Championship

Robbinsdale Cooper vs. Northfield, 6 p.m.

Class 2A
Wednesday, March 14
At Target Center
Quarterfinal

Sauk Centre 67, Byron 61

Norwood-Young America 67, Minnehaha Academy 58

At Williams Arena

Maranatha Christian 85, Mesabi East 49

Roseau 62, Tracy-Milroy-Balaton 56

Thursday, March 15
At Concordia Univ.
Consolation Semifinal

Byron 55, Minnehaha 47

Tracy-Milroy-Balaton 65, Mesabi East 48

Friday, March 16
At Concordia Univ.
Fifth Place

Byron 64, Tracy-Milroy-Balaton 32

Semifinal

Sauk Centre 54, Norwood-Young America 45

Roseau 78, Maranatha 66

Saturday, March 17
At Concordia Univ.
Third Place

Norwood-Young America vs. Maranatha, 1 p.m.

At Target Center
Championship

Sauk Centre vs. Roseau, 2 p.m.

Class 1A
Thursday, March 15
At Williams Arena
Quarterfinal

Lyle/Austin Pacelli 59, Heritage Christian Academy 43

Minneota 74, Menahga 69

Mountain Iron-Buhl 59, Stephen-Argyle 47

Sleepy Eye 51, Ada-Borup/Norman County West 51

Friday, March 16
At Concordia Univ.
Consolation Semifinal

Heritage Christian Academy 66 Menahga 59

Ada-Borup-NCW 74, Stephen-Argyle 56

At Target Center
Semifinal

Lyle/Austin Pacelli 53, Minneota 41

Sleepy Eye 63, Mountain Iron-Buhl 48

Saturday, March 17
At Concordia Univ.
Fifth Place

Ada-Borup-NCW 63, Heritage Christian Academy 47

Third Place

Minneota 74, Mountain Iron-Buhl 56

At Target Center
Championship

Lyle/Austin Pacelli 57, Sleepy Eye 33