BOYS PREP BASKETBALL=

1A District 4=

Quarterfinal=

Fleming 56, Caliche 53

Heritage Christian Academy 58, Prairie 22

Longmont Christian 62, Briggsdale 39

Peetz 63, Pawnee 29

1A District 5=

Quarterfinal=

Arickaree/Woodlin 75, Bethune 25

Flagler/Hi-PLains Co-op 65, Idalia 46

Liberty (Joes)/Stratton 91, Lone Star 41

2A District 3=

Play-in=

Telluride 65, Norwood 30

2A District 5=

Quarterfinal=

Hotchkiss 68, Paonia 63

Meeker 58, West Grand 39

Rangely 62, Vail Mountain School 34

Vail Christian 59, Plateau Valley 47

2A District 7=

Quarterfinal=

Alexander Dawson 63, Twin Peaks Charter Academy 45

Clear Creek 52, Gilpin County 45

2A District 8=

Quarterfinal=

Calhan 92, Miami-Yoder 74

Evangelical Christian Academy 60, Peyton 44

Simla 63, Fountain Valley School 23

3A Frontier=

Consolation Semifinal=

Pinnacle 55, Bennett 39

Sheridan 66, KIPP Collegiate 60

3A Patriot=

Consolation Semifinal=

Brush 91, Estes Park 61

Valley 68, Eaton 44

3A Patriot=

Semifinal=

Resurrection Christian 71, Platte Valley 68

Sterling 67, Strasburg 37

3A Tri-Peaks=

Quarterfinal=

Colo. Springs Christian 70, Lamar 56

La Junta 55, St. Mary's 42

Manitou Springs 62, Salida 50

The Vanguard School 64, Buena Vista 60

4A - A=

First Round=

Conifer 57, Pueblo County 49

4A - B=

First Round=

Centaurus 53, Elizabeth 50

4A - C=

First Round=

Greeley Central 74, Battle Mountain 48

4A - D=

First Round=

Vista PEAK 67, Standley Lake 61

4A - E=

First Round=

Fort Morgan 65, Air Academy 48

4A - F=

First Round=

Mead 55, Littleton 47

4A - G=

First Round=

Cheyenne Mountain 56, Thompson Valley 55

4A - H=

First Round=

Steamboat Springs 49, Skyline 33

4A - I=

First Round=

Holy Family 48, Wheat Ridge 45

Sierra 43, John F. Kennedy 35

4A - J=

First Round=

Erie 50, Thomas Jefferson 46

4A -L=

First Round=

SkyView Academy 47, The Classical Academy 42

4A -M=

First Round=

Pueblo Central 53, Mountain View 45

4A -N=

First Round=

Roosevelt 68, Harrison 60

4A -O=

First Round=

Discovery Canyon 75, Pueblo East 49

4A -P=

First Round=

Mesa Ridge 93, Green Mountain 73

5A -A=

First Round=

Columbine 65, Castle View 53

5A -B=

First Round=

Rangeview 63, Arapahoe 52

5A -C=

First Round=

J.K. Mullen 65, Fossil Ridge 38

5A -D=

First Round=

Douglas County 61, Rocky Mountain 44

5A -E=

First Round=

Dakota Ridge 52, Denver South 48

5A -F=

First Round=

Fairview 75, Pine Creek 61

5A -G=

First Round=

Bear Creek 90, Abraham Lincoln 70

5A -H=

First Round=

Monarch 70, Legend 67

5A -I=

First Round=

Greeley West 66, Brighton 58

5A -J=

First Round=

Fruita Monument 77, Prairie View 49

5A -K=

First Round=

Poudre 52, Arvada West 50

5A -L=

First Round=

Cherry Creek 68, Horizon 39

5A -M=

First Round=

Mountain Range 63, Fountain-Fort Carson 59

5A -N=

First Round=

Chatfield 64, Vista Ridge 55

5A -O=

First Round=

Cherokee Trail 58, Boulder 43

5A -P=

First Round=

Far Northeast 64, Legacy 42

GIRLS PREP BASKETBALL=

1A District 1=

Play-in=

Ouray 40, Nucla 32

1A District 6=

Quarterfinal=

Sierra Grande 71, Creede High School 50

2A District 5=

Quarterfinal=

Meeker 66, Hayden 25

Rangely 58, Hotchkiss 42

Soroco 51, West Grand 37

Vail Christian 44, Paonia 37

2A District 7=

Quarterfinal=

Dayspring Christian Academy 49, Alexander Dawson 18

3A Frontier=

Consolation Semifinal=

Lake County 55, Platte Canyon 54

3A Patriot=

Consolation Semifinal=

Brush 47, Strasburg 44

Liberty Common 52, Platte Valley 35

3A Patriot=

Semifinal=

Eaton 47, Resurrection Christian 42

Sterling 37, University 31

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/