BOYS BASKETBALL

Albany 58, Zimmerman 47

Alden-Conger 82, Glenville-Emmons 78

Andover 69, Spring Lake Park 63

Annandale 64, Rockford 38

Apple Valley 76, Lakeville South 69

Bagley 70, Lake Park-Audubon 53

Barnesville 52, Perham 49

Bemidji 92, Staples-Motley 73

Bertha-Hewitt 68, Menahga 46

Bigfork 92, Northeast Range 33

Bloomington Jefferson 66, St. Louis Park 55

BOLD 80, Sauk Centre 60

Braham 65, Rush City 31

Browerville/Eagle Valley 40, Royalton 35

Buffalo Lake-Hector-Stewart 87, Sleepy Eye St. Mary's 73

Carlton 74, McGregor 73

Champlin Park 59, Totino-Grace 55

Chisholm 83, Eveleth-Gilbert 70

Cleveland 63, Nicollet 60

Concordia Academy 68, St. Anthony 62

Dassel-Cokato 51, Watertown-Mayer 47

Detroit Lakes 64, Hawley 63

Duluth East 63, Cloquet 49

East Ridge 100, White Bear Lake 59

Eden Prairie 78, Woodbury 67

Fertile-Beltrami 80, Mahnomen-Waubun 72

Forest Lake 81, Stillwater 57

Glencoe-Silver Lake 56, Mound Westonka 54

Grand Meadow 73, Mabel-Canton 47

Grand Rapids 78, Hermantown 64

Hancock 72, Lac qui Parle Valley 54

Hastings 89, Hill-Murray 63

Hinckley-Finlayson 67, Onamia 32

Irondale 72, Centennial 61

Isle 54, Ogilvie 23

Kelliher/Northome 69, Littlefork-Big Falls 25

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 67, Clinton-Graceville-Beardsley 59

Kingsland 70, Fillmore Central 47

Kittson County Central 54, Badger-Greenbush-Middle River 49

Lakeville North 66, Farmington 51

LeRoy-Ostrander 76, Kenyon-Wanamingo 51

Long Prairie-Grey Eagle 64, Upsala 42

Maple Grove 68, Anoka 46

Maple Lake 62, Mora 55

Marshall 80, Redwood Valley 53

Melrose 64, Benson 27

Moorhead 85, Fargo Shanley, N.D. 66

Morris Area/Chokio-Alberta 69, Atwater-Cosmos-Grove City 53

Mounds View 73, Park (Cottage Grove) 70

Murray County Central 69, Fulda 53

Nashwauk-Keewatin 85, Hill City 62

Nevis 91, Red Lake 63

New London-Spicer 53, Litchfield 40

New Prague 65, Hutchinson 33

Norman County East/Ulen-Hitterdal 86, Climax/Fisher 33

North Woods 130, Cherry 12

Northern Freeze 50, Warren-Alvarado-Oslo 43

Orono 85, Waconia 55

Ortonville 76, Milbank Area, S.D. 62

Osakis 71, Swanville 41

Osseo 77, Coon Rapids 63

Park Center 77, Blaine 71, OT

Park Christian (Moorhead) 63, Fosston 52

Paynesville 51, St. John's Prep 46

Pelican Rapids 65, Park Rapids 50

Pillager 83, Henning 82, OT

Pine City 80, East Central 54

Pipestone 52, Luverne 48

Princeton 77, St. Francis 75

Prior Lake 78, Rosemount 63

Proctor 63, Ashland, Wis. 49

Robbinsdale Armstrong 56, Elk River 55

Rocori 70, Little Falls 37

Rogers 63, Big Lake 51

Rushford-Peterson 71, St. Charles 56

Sacred Heart 69, Stephen-Argyle 53

Shakopee 85, Eagan 60

Southwest Christian (Chaska) 79, PACT Charter 52

Southwest Minnesota Christian 79, Edgerton 48

Springfield 76, Cedar Mountain/Comfrey 66

St. Cloud Apollo 71, Brainerd 68

St. Cloud Tech 63, Minnetonka 53

St. Michael-Albertville 78, Monticello 72

Virginia 67, International Falls 38

Wadena-Deer Creek 68, New York Mills 64

Walker-Hackensack-Akeley 49, Pine River-Backus 38

Westbrook-Walnut Grove 65, Red Rock Central 38

Willmar 82, Alexandria 73

Win-E-Mac 63, Norman County West 62