BOYS BASKETBALL=

1A Region 2 Bracket 1=

Semifinal=

Arickaree/Woodlin 57, Elbert 31

1A Region 2 Bracket 2=

Semifinal=

Otis 64, Deer Trail 48

1A Region 2 Bracket 3=

Semifinal=

Genoa-Hugo 60, Liberty (Joes)/Stratton 53

1A Region 3 Bracket 1=

Semifinal=

South Baca 67, McClave 51

1A Region 3 Bracket 2=

Semifinal=

Kit Carson 45, Walsh 44

1A Region 3 Bracket 3=

Semifinal=

Sangre De Cristo 54, Cheraw 35

2A Region 1=

Semifinal=

Crowley County 67, Center 32

Fowler 56, Haxtun 52

2A Region 2=

Semifinal=

Evangelical Christian Academy 52, Alexander Dawson 45

Yuma 67, Swallows Charter Academy 33

2A Region 3=

Semifinal=

Del Norte 83, Paonia 68

Highland 77, Front Range Christian School 46

2A Region 4=

Semifinal=

Byers 85, Union Colony Preparatory School 68

Vail Christian 74, Clear Creek 55

2A Region 5=

Semifinal=

Meeker 73, Telluride 42

Simla 59, Rangely 40

2A Region 6=

Semifinal=

Denver Christian 65, Ignacio 42

Limon 66, Hotchkiss 43

2A Region 7=

Semifinal=

Calhan 60, Akron 52

Ellicott 56, Sargent 29

2A Region 8=

Semifinal=

Sanford 46, Mancos 37

Sedgwick County 59, Rocky Ford 45

Class 3A=

Round 1=

Alamosa 61, Cedaredge 20

Bayfield 62, Brush 41

Coal Ridge 77, Frontier Academy 57

Colorado Academy 48, Roaring Fork 44

DSST: Stapleton 68, Montezuma-Cortez 54

Delta 76, Arrupe Jesuit 66

Faith Christian 55, Centauri 51

Grand Valley 55, Colo. Springs Christian 44

Kent Denver 54, Jefferson 43

Lutheran 51, La Junta 49

Manual 75, Pagosa Springs 61

St. Mary's 57, Platte Valley 53

Sterling 80, Ridge View Academy 35

Strasburg 55, Pinnacle 46

The Academy 67, Resurrection Christian 66

The Vanguard School 66, DSST Green Valley Ranch 42

GIRLS BASKETBALL=

1A Region 2 Bracket 1=

Semifinal)=

Genoa-Hugo 48, Idalia 33

1A Region 2 Bracket 2=

Semifinal)=

Kiowa 47, Flagler/Hi-PLains Co-op 41

1A Region 2 Bracket 3=

Semifinal)=

Arickaree/Woodlin 56, Elbert 33

1A Region 3 Bracket 1=

Semifinal)=

South Baca 38, McClave 31

1A Region 3 Bracket 2=

Semifinal)=

Sangre De Cristo 52, Eads 35

1A Region 3 Bracket 3=

Semifinal)=

Holly 68, Sierra Grande 46

2A Region 1=

Semifinal)=

Haxtun 49, Ellicott 44

Yuma 63, Las Animas 18

2A Region 2=

Semifinal)=

Highland 51, Fowler 39

Simla 53, Sargent 45

2A Region 3=

Semifinal)=

Burlington 55, Soroco 50

Limon 61, Hoehne 37

2A Region 4=

Semifinal)=

Dayspring Christian Academy 54, Calhan 53

Rangely 63, Norwood 25

2A Region 5=

Semifinal)=

Swink 38, Byers 28

Wray 54, Colorado Springs 48

2A Region 6=

Semifinal)=

Del Norte 65, Dolores 26

Holyoke 52, Vail Christian 35

2A Region 7=

Semifinal)=

Clear Creek 55, Custer County 18

Meeker 54, Lyons 36

2A Region 8=

Semifinal)=

Denver Christian 47, Paonia 24

Ignacio 25, Sanford 23

Class 3A=

Round 1=

Cedaredge 35, Liberty Common 24

Centauri 86, Stargate School 24

Colo. Springs Christian 58, Brush 33

Delta 56, Resurrection Christian 53

Eaton 49, St. Mary's Academy 21

Jefferson Academy 57, The Vanguard School 48

Kent Denver 65, Eagle Ridge Academy 32

Lamar 48, Alamosa 19

Lutheran 56, The Academy 39

Manitou Springs 43, Faith Christian 36

Moffat County 48, Bishop Machebeuf 32

Pagosa Springs 56, Middle Park 16

Salida 50, Colorado Academy 37

St. Mary's 62, Roaring Fork 26

Sterling 47, Weld Central 24

University 54, Grand Valley 39

Class 4A=

Great 8=

Evergreen 50, Air Academy 36

Mesa Ridge 66, Pueblo West 63

Pueblo South 70, Sierra 39

Widefield 50, Golden 49

Class 5A=

Great 8=

Fossil Ridge 58, Fruita Monument 52

Grandview 57, Highlands Ranch 56

Horizon 57, Regis Jesuit 43

Lakewood 61, Ralston Valley 37

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/