AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

December 1, 2018

PREP FOOTBALL=

Class 6A Division I=

Region I Regional=

Duncanville 45, Arlington Lamar 6

Southlake Carroll 35, Euless Trinity 7

Region III Regional=

Galena Park North Shore 49, Katy 38

Region IV Regional=

Converse Judson 69, San Benito 18

Class 6A Division II=

Region II Regional=

Spring Westfield 35, Mesquite Horn 16

Region III Regional=

Cypress Creek 43, Humble Summer Creek 14

Region IV Regional=

Austin Westlake 28, Edinburg Vela 0

Class 5A Division I=

Region III Regional=

Richmond Foster 41, Hutto 31

Region IV Regional=

SA Wagner 49, CC Flour Bluff 14

Class 5A Division II=

Region I Regional=

Lubbock Cooper 34, Justin Northwest 14

WF Rider 38, Canyon Randall 7

Region II Regional=

Aledo 28, Dallas South Oak Cliff 14

Frisco Reedy 34, Burleson Centennial 7

Region III Regional=

Fort Bend Marshall 53, Port Neches-Groves 14

Region IV Regional=

CC Calallen 42, Brenham 13

Class 4A Division I=

Region I Regional=

Decatur 31, WF Hirschi 14

Hereford 14, Canyon 3

Region II Regional=

Argyle 26, Celina 22

Region III Regional=

Carthage 50, Midlothian Heritage 49, OT

Henderson 21, Van 20

Region IV Regional=

Liberty Hill 35, Sealy 21

Class 4A Division II=

Region I Regional=

Glen Rose 39, Lubbock Estacado 33

Iowa Park 35, Midland Greenwood 14

Region II Regional=

Pittsburg 34, Lorena 28

Texarkana Pleasant Grove 56, Gilmer 28

Region III Regional=

Silsbee 38, Giddings 21

West Orange-Stark 21, Jasper 14

Region IV Regional=

Cuero 59, CC West Oso 20

Geronimo Navarro 28, Rockport-Fulton 13

Class 3A Division I=

Region I Regional=

Brock 35, Wall 13

Region III Regional=

East Chambers 35, Cameron Yoe 34, OT

Grandview 24, Franklin 21

Region IV Regional=

Edna 27, Altair Rice 0

Class 3A Division II=

Region I Regional=

Abernathy 34, Tulia 20

Canadian 42, Spearman 7

Region II Regional=

Gunter 53, Comanche 14

Holliday 38, Buffalo 9

Region III Regional=

Daingerfield 62, Corrigan-Camden 0

Newton 69, Troup 14

Region IV Regional=

East Bernard 27, Blanco 7

El Maton Tidehaven 17, Van Vleck 0

Class 2A Division I=

Region II Regional=

San Saba 62, Celeste 56, 2OT

Region 1 Regional=

Stinnett West Texas 28, Sundown 26

Region I Regional=

New Deal 67, Panhandle 49

Region II Regional=

De Leon 44, Riesel 21

Region IV Regional=

Mason 52, Wallis Brazos 14

Refugio 56, Shiner 41

Class 2A Division II=

Region I Regional=

Gruver 49, Clarendon 14

Region II Regional=

Albany 48, Wheeler 27

Hamlin 21, Wellington 18

Region III Regional=

Mart 64, Grapeland 22

Muenster 56, Evadale 0

Region IV Regional=

Burton 47, Granger 7

Falls City 50, Woodsboro 0

Class 1A Six-Man Division I=

Quarterfinal=

Leakey 68, Gorman 36

Milford 51, Gilmer Union Hill 38

Class 1A Six-Man Division II=

Quarterfinal=

Jayton 66, Grandfalls-Royalty 52

Oakwood 66, Richland Springs 56

Strawn 68, Iredell 22

TAPPS Division II=

Semifinal=

Austin Regents 25, Houston Second Baptist 0

TAPPS Division III=

Semifinal=

Boerne Geneva 49, Bay Area Christian 19

TAPPS Six-Man DI=

Semifinal=

Austin Veritas 58, Dallas Lutheran 36

Gainesville State School 44, Giddings State School 33

TAPPS Six-Man DII=

Semifinal=

Bulverde Bracken 62, Watauga Harvest 24

TAPPS Six-Man DIII=

Semifinal=

Baytown Christian 80, Cedar Park Summit 30

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Malakoff vs. Gladewater, ppd. to Dec 1st.

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly