AP NEWS

Class 3A Texas high school playoff scores, pairings

November 26, 2018

CLASS 3A DIVISION I

Region I

Area

Eastland 35, Denver City 28

Shallowater 44, Tuscola Jim Ned 35

Wall 21, Bushland 14

Brock 64, Slaton 6

Regional

Eastland (9-3) vs. Shallowater (12-0), 7 p.m. Thursday, Sweetwater

Wall (9-2) vs. Brock (11-1), 7 p.m. Friday, Abilene’s Shotwell Stadium

Region II

Area

Mount Vernon 52, Dallas Madison 8

Atlanta 42, Kemp 21

Malakoff 31, Jefferson 21

Gladewater 55, Eustace 7

Regional

Mount Vernon (9-2) vs. Atlanta (7-5), 7:30 p.m. Friday, Longview’s Pirate Stadium

Malakoff (9-2) vs. Gladewater (11-1), 7:30 p.m. Friday, Tyler’s Rose Stadium

Region III

Area

East Chambers 55, West 35

Cameron Yoe 59, Diboll 35

Franklin 34, Troy 7

Grandview 42, Woodville 14

Regional

East Chambers (11-1) vs. Cameron Yoe (11-1), 7 p.m. Friday, Shenandoah’s Woodforest Stadium

Franklin (10-1) vs. Grandview (10-2), 7 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

Region IV

Area

Altair Rice 56, SA Cole 14

Edna 48, Jourdanton 6

Goliad 56, Marion 7

Yoakum 35, George West 34, OT

Regional

Altair Rice (11-1) vs. Edna (11-1), 7:30 p.m. Friday, El Campo

Goliad (10-2) vs. Yoakum (10-2), 7 p.m. Saturday, Cuero

___

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Area

Tulia 43, Crane 21

Abernathy 35, Childress 14

Canadian 56, Colorado City 26

Spearman 20, Idalou 17, OT

Regional

Tulia (8-4) vs. Abernathy (11-1), 7 p.m. Friday, Plainview

Canadian (11-1) vs. Spearman (8-4), 7 p.m. Friday, Canyon’s Kimbrough Stadium

Region II

Area

Gunter 30, Lexington 27

Comanche 42, Edgewood 38

Buffalo 56, Jacksboro 28

Holliday 24, Clifton 21, OT

Regional

Gunter (12-0) vs. Comanche (9-3), 7 p.m. Friday, Springtown

Buffalo (12-0) vs. Holliday (11-1), 7:30 p.m. Friday, NRH’s Birdville ISD Complex

Region III

Area

Corrigan-Camden 54, Winona 40

Daingerfield 48, Big Sandy Harmony (Gilmer) 30

Troup 47, Waskom 41

Newton 59, Grand Saline 5

Regional

Corrigan-Camden (10-2) vs. Daingerfield (8-3), 7:30 p.m. Friday, Henderson

Troup (10-2) vs. Newton (11-0), 7:30 p.m. Friday, Nacogdoches’ Bryce Stadium

Region IV

Area

Blanco 55, CC London 29

East Bernard 51, Hebbronville 0

Van Vleck 35, Poth 2

El Maton Tidehaven 28, Odem 12

Regional

Blanco (10-2) vs. East Bernard (11-1), 7 p.m. Friday, Pflugerville

Van Vleck (11-1) vs. El Maton Tidehaven (6-6), 7:30 p.m. Friday, Rosenberg

AP RADIO
Update hourly